Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 22 яну 2018 16:10


свалих заден ляв стоп да видя какво е положението, може ли да се сменят крушките удобно, какви крушки ми трябват да си имам резервни и останах учуден колко странни стандарти използва народната марка :thumb_down Стопа иначе се сваля много лесни, има капаче на тапицерията след повдигането, на което се открива един пластмасов винт с удобен за въртене захват, който държи стопа, след това внимателно се издърпва назад стоп, като с тънка отверка леко се освобождава контрата на буксата, след това леко се натиска черното пинче, което я дъри и се изважда. Сглобяването е по обратния ред.

заден ход - W16W
Изображение

мигач - WY21W
Изображение

габарит стоп - W21W
Изображение

вътрешен на капака - 2х W5W
Изображение

Първата буква означава типа цокъл W=крушка без цокъл със завити телчета в двете посоки
Буква Y = жълто стъкло
Цифра = стойността на мощността

Последна промяна от DoH_KuXoT на Вто 06 мар 2018 15:41, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 22 яну 2018 21:15


Благодарение на колегата alpinab вече сме с кожен волан с алуминиева вложка.

viber image.jpg


3ig
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 16 апр 2013 9:10
Автомобил: Passat B7 Variant
Двигател: CAYC TDI

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот 3ig » Вто 23 яну 2018 13:32


Относно тракшън контрола като видях в темата реших да си направя малко експерименти. Досега не бях пробвал да го спирам. При мене трябва да се задържи леко копчето за да светне лампата на таблото. Тръгнах нагоре към Бяла Черква където е по заледено и заснежено и тракшъна определено е спрян или поне не е толкова агресивен. Изображение


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 23 яну 2018 14:30


да спираш го, но само ASR-a спиташ, но ESP - е коплексна система от три системи ASR, ABS, EDS на страница 215 от книжката за експлоатация, пише че само ASR може да се включва/изключва. ESP си остава активно без ASR


Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Spurs10 » Вто 23 яну 2018 15:03


VWGT написа:Аз да питам нещо за тая телефонна поставка. Гледам мн вагени я имат, а реално са с блутуут... За какво служи и може ли да се демонтира без следи по таблото?

двигателят как е за купето? Че съм се огледал в тия пасати :) обслужването колко излиза?
За рроблеми с дюзи чувал ли си? Мернах един на който били сменени гаранционно и се чудя имало ли е акция и за този могор или просто лош късмет


Тази стойка наистина е за един блутут модул с дисплей. Гледах клипчета в нета и не намерих причина да си го купя. Обаче си взех от ибей универсална стойка за телефон на Berry (производителя и на стойката), която се щраква в израстъка на таблото. Виси и едно късо USB кабелче за зареждане на телефона и забравих за каквито и да е кабели, зарядни в запалката и т.н. Ако стойката е специално за конкретен модел телефон то зареждането става авроматично след поставяне в стойката и нуждата да мушкаш кабелчето отпада. При интерес ще снимам и ще кача тук.

Както са ти отговорили вече, премахването не е препоръчително защото ще остане грозна дупка в таблото.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 23 яну 2018 15:37


виж аз имам интерес към това, което си купил , ако може снимай го или дай линк :) Май намерих нещо , не се ли пише Bury ?
Изображение


Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Spurs10 » Вто 23 яну 2018 16:32


Точно това е. Трябва да се внимава, че са два модела и са с различни букси. Ще проверя кой точно е правилния и ще пиша заедно със снимката. Наистина е Bury, моя грешка.


Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Spurs10 » Сря 24 яну 2018 8:42


20180124_082514.jpg


20180124_082600.jpg


Модела който стана при мен (Passat b7 alltrack 2014) е System 9 и е означен като S9.
Доколкото знам има и System 8.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 24 яну 2018 9:11


благодаря!!!

п.с. Имам един въпрос за плеъра ?
аз съм с такъв RCD 310 , който свети синьо и стои като подарен, все едно е от Passat b6 , преди фейса, който свети синьо
Изображение

гледам че този модел има и такъв вариант , който като функционалност изглежда същия, но е с друга подсветка и обърнат полюритет на дисплея, което ми харесва повече
Изображение


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот VWGT » Сря 24 яну 2018 10:06


напълно възможно е, като гледам таблата на b7-те, самите те са претърпели малък фейслифт някъде средата 2013. Контролите на климатика стават различни, нищо чудно и осветление и мултимедия да са променили. Освен това мисля, че шкодите са с бяла подсветка и може да видиш дали няма нещо такова .. но там и бутоните може да са бели.

По повод стойката, първо мерси за инфото, и второ на това, което стърчи от таблото му пише кой систем е, 8 или 9, и съоветно трябва да си вземеш такава добавка.
За ESP-то се спира само ASR, което е тракшън контрола, но ако решиш да дрифтиш трябва да му извадиш бушона. Тогава спира всичко, АБС, АСР, контрола при поднасяне.


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Krasi » Сря 24 яну 2018 11:22


Spurs10 написа:
VWGT написа:Аз да питам нещо за тая телефонна поставка. Гледам мн вагени я имат, а реално са с блутуут... За какво служи и може ли да се демонтира без следи по таблото?

двигателят как е за купето? Че съм се огледал в тия пасати :) обслужването колко излиза?
За рроблеми с дюзи чувал ли си? Мернах един на който били сменени гаранционно и се чудя имало ли е акция и за този могор или просто лош късмет


Тази стойка наистина е за един блутут модул с дисплей. Гледах клипчета в нета и не намерих причина да си го купя. Обаче си взех от ибей универсална стойка за телефон на Berry (производителя и на стойката), която се щраква в израстъка на таблото. Виси и едно късо USB кабелче за зареждане на телефона и забравих за каквито и да е кабели, зарядни в запалката и т.н. Ако стойката е специално за конкретен модел телефон то зареждането става авроматично след поставяне в стойката и нуждата да мушкаш кабелчето отпада. При интерес ще снимам и ще кача тук.

Както са ти отговорили вече, премахването не е препоръчително защото ще остане грозна дупка в таблото.


Колега, може ли да споделиш точния модел на стойката и какви пари ти излезе?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот VWGT » Сря 24 яну 2018 11:33


предполагам е тази http://www.ebay.de/itm/Bury-Bluetooth-U ... SwujBZu9XV

в описанието има всички модели с линкове, според телефона, държача и размера.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 24 яну 2018 11:49


бая пари за нещо толкова просто, прецъках китайския сайт ама няма нищо което да свърши работа май


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот VWGT » Сря 24 яну 2018 12:00


е няма, то са си комплект стойка и поставка. За мен смисъл от тази стойка няма (освен да си зареждаш тела), но явно не може да се махне.

Някой ако е на зор да скача https://www.ebay.de/itm/THB-Bury-System ... SwbwJaHwBW
още 13 часа :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 24 яну 2018 12:22


намерих много хубаво обяснение , обаче след като свалих моята отново не става ясно System 8 или 9 е и не знам тази стойка ще стане ли, иначе цената е нормална вече спрямо 60 и кусур паунда за същите от други места... Отвътре на моята стойка пише VW 3C0035707C made in poland
https://vw-tune.com/posts/vag-phone-craddle/

Изображение
Изображение
Изображение



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikname, Pet_rov и 65 госта