Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
slu4ainik
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 26 мар 2024 20:57
Автомобил: Passat B7
Двигател: 1 4 TSI CDGA 2012

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот slu4ainik » Пон 01 апр 2024 16:50


Здравейте,
Закупих от Германия B7 1.4TSI eco fuel (метан варианта) с 7 степенно със сухите съединители DSG.
Какво е важно да се обслужи веднага. Уж се води на 250к км. Масло на мотора и филтри ясно. Гледам, че веригата на двигателя трябва да се сменя на 70к км. И автомата се води необслужваем с два сухи съединителя, но гледам събира малко под 2 лтира масло. Да се смени ли това масло и ако да оригиналното на VW ли да се купува задължително ? Какво ви е мнението за маслото на автомата и веригата ? Също така по метан системата има ли нещо, което да се прави, че там идея нямам даже и кой да питам за тия метанови неща кое се обслужва къде и как и на колко време.

Благодаря




Martosax87
Мнения: 94
Регистриран на: Чет 28 окт 2010 22:16
Автомобил: Passat B7 DSG + Altea XL DSG
Двигател: CFGB + BKD
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Martosax87 » Вто 30 апр 2024 0:51


monobreak написа:Ако си сложил лед крушки, както съм аз ето как:
-влизаш във 09: Cent. Elect,
-влизаш на Byte 17 после си активираш License Plate Light w/o Pulse Width Modulation (PWM) [LED Light]
- Byte 23 деактиираш Lamp Monitoring (Cold) License Plate Lamps active и готово.
При мен всички светлини отзад са LED (габарити, стоп, мигачи, светлини на заден ход и светлини на номера)
Преди няколко дни си сложих на късите лед крушки и дава грешка само като се запали колата и е през деня (когато се включват DRL), но след като пусна къси и върна пак ключа на авто няма грешка вече.

Тази вечер пробвах, но на този автомобил моят VCDS нещо не запазва успешно промените в Long coding. Може би ми трябва по-нова (или поне да е оригинална) версия на програмата, аз съм с версия 17.8, Ако има някой колега, живеещ в Люлин или съседен квартал, може да пробваме, за да премахна постоянно изскачащите надписи. Кабелът е купуван 2017г. от човек от форума и на другата ми кола работи добре.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6067
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 30 апр 2024 6:46


Менте версията има ограничено време , в което можеш да правиш промени. Рестартираш програмата, влизаш и директно правиш , каквото искаш почнеш ли да разглеждаш из менютата не ставаше и при мен.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 45 госта