Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот krasimir.rilski » Чет 29 ное 2018 18:13


ИзображениеИзображение
Това пристигна денс и то вън по колата без стоповете всичко ще стане ЛЕД. Само времето да се постопли малко, че да не счупя стъклото на някое странично огледало.
Другото обаче което е странно на светлините за заден ход съм сложил ЛЕД крушки и докато беше топло нямаше проблеми сега при палене дава грешка за изгоряла крушка . Като мина през задна скорост грешката изчезва. Изгорели крушки няма




Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2636
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Vasseto » Пет 30 ное 2018 6:24


Здравей Краси,
тази грешка на задната светлина я има и при мен, като застоди времето. Явно е от самите крушки, които ми подари. Макар да им размених местата ми дава грешка само в лявата задна светлина.
Свалих вчера стопа. Фасунгата на светлината за задна скорост е залята и не може да се правят нормални интервенции по нея. Премахнах изолацията на свръзката на масата и се оказа, че кабелите са кримпнати със заварка. Припоих ги все пак, но разлика няма. Трябва да ги сваля лед крушките и да пробвам да ги припоя.
Поздрави!


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот krasimir.rilski » Пет 30 ное 2018 8:14


Явно китайците произвеждат крушки за топлите страни :). Странното е обаче че при мен не го прави всеки път, а е от време на време, не мога и да схвана някаква логика на какъв принцип го прави. :tnk :confused :dontknow


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 30 ное 2018 8:54


Съпротивлението се мени от студа явно. Аз съм с афтърмаркет парктроник вързан за крушката за задния ход набързо, че не ми се играеше да изпипвам с директен плюс, а и не знаех, че е важно и на топло време се смущава и пиши все едно съм максимално близо до препятствието, оправя се като му изключа един от датчиците без значение кой, в студено време няма проблем.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот VWGT » Пет 30 ное 2018 10:00


като стана дума за парктроник аз пък имам точно обратния проблем ... моя е фабричен, но като застуди (последните два дни) средните датчици на предната броня нещо се бъгват и почват да сигнализират за минимална дистанция. Чистя ги, търкам ги, около тях също, няма оправяне ... като се постопли в гаража няма проблеми. Като карам на студено няма проблеми, но стояла ли е навън и ... пищят.
Днес пак така.


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот krasimir.rilski » Пет 30 ное 2018 10:11


За парктроника още миналата година забелязах, че като завали снега и се обледени при парктроника, трябва хубаво да се изчисти при датчиците дори малкото каналче между датчика и бронята, иначе пищят. Един път добре почистени, въпреки отрицателни температури и сухо време през нощта не пищят. Като се обледени пак започват с пищенето. На мен ми се е случвало и на задните датчици.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот VWGT » Пет 30 ное 2018 10:18


мерси, ще го проверя това каналаче.

има ли някакво сушоарче за кола, което да се боде в запалката и разтопява такива проблемни зони? Вкл и замръзнали брави


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот krasimir.rilski » Пет 30 ное 2018 10:22


:) аз миналата година за да ги размразя ползвах за момент запалка и после със сухо парцалче забърсвах и подсушавах около датчиците, ама не е работа с нея. Тази година -онзи ден ми се случи, но нямах време да чистя и тръгнах. Колата стоя 10 часа в паркинга на метрото и всичко се беше стопило и изсушило. И после нямаше ядове.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот VWGT » Пет 30 ное 2018 10:53




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 30 ное 2018 13:05


DoH_KuXoT написа:Утре ще снимам един да се ориентираш, но на В7 ти гледам си с В6

Ето :arrow
Прикачени файлове
IMG_20181130_130508.jpg


Потребителски аватар
stanlley
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 01 окт 2015 13:48
Автомобил: VW Passat 6 Skoda Superb
Двигател: CBAB 2010 AVF 2005

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот stanlley » Пон 03 дек 2018 11:16


DoH_KuXoT написа:
DoH_KuXoT написа:Утре ще снимам един да се ориентираш, но на В7 ти гледам си с В6

Ето :arrow

Благодаря!


radoo84
Мнения: 89
Регистриран на: Пет 22 май 2009 16:01
Автомобил: Passat b7 2013 DSG 140ps
Двигател:
Местоположение: Свети Влас

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот radoo84 » Вто 04 дек 2018 16:03


Здравейте, нов съм по принцип, бях реновод, от септември съм с VW passat b7, след 7мес. търсене. Разглеждам форума и реших и аз да се включа, с нещо като подобрение което съм правил по колата. Гледам тук, такива неща се разискват и ми е интересно.
Като "подобрения" до момента съм си сложил:
1) лед на дългите(на късите капачката не се затваря, въпреки че Лед крушките ми са компакт модел);
2) лед осрам крушки на дневните-дава ми грешка и светят слабо; лед в габарите-два вида скъпи кан крушки слагах-не съм доволен, мигат, гори ми дясна постоянно и греят много. Темата с ЛЕД осветления за мен я приключих-оставам на оригиналния надежден вариант. Само дългите си ги оставям, че са доста добри.
3)Задни накрайници за ауспух неръждавейка от алито, много добре паснаха и придават завършен вид на колата.
https://www.aliexpress.com/item/Atreus-Car-Exhaust-Muffler-Tip-Pipe-Auto-Accessories-For-Volkswagen-VW-Passat-B7-CC-Tiguan-2011/32837274041.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.16e24c4dkXmzdp
4)Въпреки, че волана ми е перфектен, а и искам да го запазя такъв, а също така и не ми беше комфортно в ръцете. Поръчах от алито кожа за волана и си я заших.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Нямам намерение повече да кича автомобила, наблягам винаги на техническото състояние.
Но по нататък мисля да сменя дажантите с други, черния модел на б7, които изглежда като спица.
Нямам резервна джанта 17"-ако има някой да предложи.
Изображение
За сега съм доволен от автомобила. В това студено време най ме радва дистанционното на печката и учудващо големия му обхват.


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот krasimir.rilski » Вто 04 дек 2018 16:17


Честито за колата и много безпроблемни км.
Снимай накрайниците как стоят


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 04 дек 2018 16:34


Добре дошъл сред нас, много хубав пасат, джантите са ми любими и някой ден живи и здрави ще се обзаведа с такива!

1) Аз им намерих чалъма на късите, леко се изпилва едното оребрение на капачето отвътре, иначе се бута с крушката. Ползвал съм тези, златаната серия с CANBUS не набиват грешка.
https://www.aliexpress.com/item/HlXG-New-Upgrade-Mini-H4-H7-LED-Car-Headlight-50W-10000LM-Set-H1-H3-H11-9005/32832975978.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dRyTUEP
2) Дневните с кои крушки са ти ? Ако са Р21 вземи от тези, нямат грешки и светят по-силно от стандартна Р21 , не набиват грешка
https://www.aliexpress.com/item/2pcs-LED-Car-Bulb-1156-BA15S-12V-P21W-Canbus-5630SMD-Error-Free-Brake-Reverse-Signal-Light/32870907714.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dda8urV
3) Дали имаш представа дали стават на 1.6tdi , който е с една тръба , която ми изглежда по дебела от двете по отделно на 2.0тди ?
4) Учудващо добре е станал, но ми се струва прекалено дебел и груб така, може ли линк към кожата да видя описанието ?


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот krasimir.rilski » Вто 04 дек 2018 16:44


radoo84 написа:Нямам резервна джанта 17"-ако има някой да предложи.

И аз нямах резервна (модела на моите джанти е като твоите) и си купих от морга същия модел джанта само там ми дадоха единична бройка. Моргата е в с. Петърч имат обяви в мобилето. После една зимна гума втора употреба и сглобих резервния комплект.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: drago_tr, Fiksata и 62 госта