Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Aegnor
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 29 май 2018 15:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Aegnor » Вто 29 май 2018 15:33


Здравейте от мен!

След много години чакане и отлагане по едни и други обстоятелства, най-сетне съм горд притежател на VW Passat B7 (Variant). Като следствие от това веднага си направих и регистрация в този чудесен форум, от който и преди съм черпил информация по общи теми свързани с колите.

Надявам се няма да е проблем ако задам няколко начинаещи въпроса в тази тема тук, която изглежда се е обособила като такава за общи въпроси по отношение на Б7. Ако смятате, че ще е по-удачно да направя нова тема - моля само кажете :)

Въпросите ми са следните:

1. От къде бихте ми препоръчали да си закупя нови летни гуми?
2. Какви гуми е удачно да взема при положение, че колата е с 18". В книжката на колата пише че вариантът е 235/40, но намерих в друг форум една таблица където се предлагат разнообразие от опции, уви няма изброени такива за 18":
http://www.passatworld.com/forums/volks ... rance.html
Изображение
Задавам този въпрос тъй като имам следното предвид: Иска ми се малко повече клирънс, ако няма да е в ущърб на поведението на пътя, защото всички знаем какви са българските пътища и в частност Софийските улици, както и курортните улички. В този ред на мисли, ако е възможно ми се искаше да сложа 235/45 ако е възможно или 225/45 например. Ще се радвам на предложения, тъй като съм така да се каже начинаещ.

3. За зимни гуми смятам да търся 16" джанти, отново с максимално висока гума за повече клирънс и съответно проходимост. Кога е добър момент да се купуват такива с евентуално намаление?

4. Можете ли да ми препоръчате сервиз/майстор който специализира в работата с VW / Passat и разбира се, работи съвестно и качествено? Защото моят майстор сякаш работи предимно с по-стари коли и не знам дали не е редно да потърся някой, който в крайна сметка е по-запознат с вече по-новото поколение возила.

5. Колата има и навигация RNS510 - какъв е начинът да си сложа нови (най-нови) карти на БГ / Европа? И има ли смисъл, или по-удобно остава ползването на google maps от телефона?

Благодаря за отделеното внимание и съжалявам предварително за вероятно много неадекватните въпроси.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 29 май 2018 20:10


Първо добре дошъл и честита придобивка!
За гумите намирам тези препоръчителни размери
18" 235/40
18" 235/45
:arrow https://www.avtogumi.com/bg/search-tire-wheel

225/45 е подходащ размер при 17"

За картите на RNS510 потърси колегата Xtoni
:arrow http://forum.vwclub.bg/memberlist.php?mode=viewprofile&u=254717

за майстор мога да ти дам координати на моя майстор, който ползвам за ходова част, смяна на масла и филтри, накладки, смяна ангренаж и скоростни кутии. Но в момента е със скъсан минискус и е извън строя за месец два. Той обаче не е много по диагностичните софтуери и т.н. Става въпрос за София, Казичене.


Aegnor
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 29 май 2018 15:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Aegnor » Сря 30 май 2018 12:15


Благодаря за насоките! Ще пиша на лично за координати, като се наложи да търся майстор.

Гледам че цената скача с 10-15% между 235/40 и 235/45, но нали правилно съм разбрал, че с вторите колата би била леко по-повдигната + една идея по-меко возене?


Относно летните гуми след четене си харесах Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 или 2. Смятате ли, че такава гума е овъркил или е напълно ОК?

Тъй като естествено не са ми оставили резервна гума, днес пообиколих в разни автосервизи и магазини и ми казаха, че 18" патерица трудно. Да търся ли по-настойчиво (по автоморги) или по-добре да си взема някоя по-евтина 18" резервна гума+джанта?
Има ли някакъв вариант в който да използвам универсална резервна гума за летни и зимни, ако едните са 18" а другите 16/17"? Не ми се иска да имам резервна за двата отделни случая - вижда ми се излишна хамалогия и загуба на пространство в гаража... Как е най-разумно да се процедира?

Благодаря!


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 30 май 2018 14:18


Ако спазваш предписаните размери от производителя не би ти се наложило да имаш различни резервни гуми. Имаш вариант за 16" патерица от мерцедес с по-висока гума но там централни отвор е по-голям и трябва да си купиш втулка за центриране, аз направих така. На диаметър отговаря на 205/55 16" каквито са ми зимните и 225/45 17" каквито са ми летните. 18" патерица се намира трудно на цени около 150лв

Aegnor написа:... нали правилно съм разбрал, че с вторите колата би била леко по-повдигната + една идея по-меко возене?...


:th_up и с една идея по-грешни показания на километража и малко по-тромава но това на теория , едва ли ще я усетиш по-спъната


gadnyara
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот gadnyara » Сря 30 май 2018 14:22


Направо си купувайте комплект джанти и ги окомплектовайте със зимни гуми. Три от тях слагате на тъмно и сухо, четвъртата - в багажника. При смяна на сезона - една от 18" влиза в комбито...

Размерите на гумите задължително включват:
ширина [mm], примерно 235,
височина [% от ширината], напр. 45, (45%*235мм=105,75мм. Това е разстоянието м/у пътя и джантата.)
монтажен диаметър и тип на гумата - R18, значи Радиална, 18 цола (инча).

Да, правилно сте се ориентирали, при еднаква ширина, 45% са повече от 40%. :wink


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 30 май 2018 15:24


и това е вариант да , но аз предпочитам патерицата, защото остава доста свободно място , в което може да си държа дреболийки, добавка за гориво , въже, жилетка и т.н.


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот krasimir.rilski » Сря 30 май 2018 18:06


Аз съм с 17” Нямах резервна фабрично. От морга си намерих същата джанта и и сложих зимна гума ( зимната ще те закара и лято и зима навсякъде докато лятна резервна за през зимата не е Ок) обърнал съм я наобратно и в джантата прибирам дреболии. Само че моята кола е 4 моушън и за това предпочетах всичко да е еднакво като това с което се кара. Друг е въпроса, че все още нямам крик и ключ :)


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Sarafov_03 » Сря 30 май 2018 18:41


Оправихте ли тавана, колега?


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот krasimir.rilski » Сря 30 май 2018 19:24


Почти нещата при мен се получават от както трябва от втория или третия път. Сменена рамка в Порше с яко връзки и отстъпка, ( вече не тече :) ) но пак ще трябва да отида да направят реглаж, че в момента шибидаха го затварям принудително от вън с ключа на дистанционното. От вътре като го затварям стига до ветробрана удря се в него и се връща назад ( явно е някаква защита). Поне е в гаранция. Калника и бронята са оправени. Ама колата ми има голяма любов към ключове-отново имам деруга на вратата. Чакам да си подновя каското и да завеждам щета, че ако заведа сега ще ме водят рисков клиент и ще ми вдигнат полицата.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот netizen » Сря 30 май 2018 21:04


Не знам защо не изхождате от оригиналният размер 215/55/16 , съответно 235/45/17 ?


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот nii » Сря 30 май 2018 22:15


215/55-16 са с 20-30% по-скъпи от 205/60-16, с каквито зимни карам аз...


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот netizen » Пет 01 юни 2018 6:58


То и аз карам със зимни 205/60/16 но предимно заради клиренс. Но при следваща смяна няма да са такива... много се клати колата с тях.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот nii » Пет 01 юни 2018 9:33


да, клати се, ама то зимата и без това се кара по-кротко...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 01 юни 2018 9:38


аз карам с 205/55 16" зимата затова и лятото карам 225/45 17" така диаметъра е същия


gadnyara
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот gadnyara » Пет 01 юни 2018 9:47


Аз пак да питам, дали ще се намери някой с решение/я...
Как се регулира/калибрира скоростомера? Около 7-8% ме лъже, неприлично е за 4 годишна кола; жалко за дисплея с големи цифри.

Как да направя индикациите за вентилатора активни в режим Auto на климатика? На далеч по-нетехнологични коли си е по подразбиране, а в Пасатора дори не откривам откъде се активира.
Разполагам с VCDS, ако е нужно, и друга апаратура ще се намери. Пасат B7 2014г. :wink



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: владислав и 54 госта