Наближава :arrow УЗАНА (24-26 август 2018 г.)

Passat B7 - тропане в предницата?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Георги.Георгиев22
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB 2012

Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот Георги.Георгиев22 » Съб 13 яну 2018 9:37

Здравейте колеги. Имам следния проблем. Имам тропане в предницата, ходил съм на два стенда за предници, казват ми, че нямам нищо разбито.......Няма хлабини в шарнирите, биалетите са здрави, накрайниците също..... Имам съмнение за амортисьори, но не съм убеден , защото усещам чукането по пода на колата. Тропането се чува като карам по паваж или някакви напукани пътиша. Говорих с познат който има също Б7 и той го има същия проблем и на него му казват нямаш разбити части. Някои казват че тампоните на носачите може да са отхлабили, но не изглеждат напукани или смачкани и всъщност докато не ги смениш не можеш да разбереш че е било от тях. Някой имал ли е този проблем и какво е било решението му, защото не ми се иска да започвам да сменям част по част на принципа проба грешка.

Spurs10
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот Spurs10 » Съб 13 яну 2018 13:14

Привет. При мен към момента не се забелязва подобно тропане. На колко км се появи при теб и дружката ти? Ходи ли на оглед в някои от форумните сервизи където хората са по-информирани и опитни с марката в сравнение със общите сервизи правещи всичко? Моля при изясняване на проблема да го отразиш тук.

Потребителски аватар
Pet_rov
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот Pet_rov » Пон 15 яну 2018 9:58

Не съм запознат много с твоето окачване, но сигурно имаш стабилизираща щанга. Сега видях, че има. Ако са и износени тампоните, това може да е причината да чуваш чукане. Тези тампони се проверяват на канал, без да е вдигната колата.

Върни се в “Passat”