Passat B7 - тропане в предницата?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Георги.Георгиев22
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 14 окт 2017 10:33
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB 2012

Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот Георги.Георгиев22 » Съб 13 яну 2018 9:37


Здравейте колеги. Имам следния проблем. Имам тропане в предницата, ходил съм на два стенда за предници, казват ми, че нямам нищо разбито.......Няма хлабини в шарнирите, биалетите са здрави, накрайниците също..... Имам съмнение за амортисьори, но не съм убеден , защото усещам чукането по пода на колата. Тропането се чува като карам по паваж или някакви напукани пътиша. Говорих с познат който има също Б7 и той го има същия проблем и на него му казват нямаш разбити части. Някои казват че тампоните на носачите може да са отхлабили, но не изглеждат напукани или смачкани и всъщност докато не ги смениш не можеш да разбереш че е било от тях. Някой имал ли е този проблем и какво е било решението му, защото не ми се иска да започвам да сменям част по част на принципа проба грешка.




Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот Spurs10 » Съб 13 яну 2018 13:14


Привет. При мен към момента не се забелязва подобно тропане. На колко км се появи при теб и дружката ти? Ходи ли на оглед в някои от форумните сервизи където хората са по-информирани и опитни с марката в сравнение със общите сервизи правещи всичко? Моля при изясняване на проблема да го отразиш тук.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот Pet_rov » Пон 15 яну 2018 9:58


Не съм запознат много с твоето окачване, но сигурно имаш стабилизираща щанга. Сега видях, че има. Ако са и износени тампоните, това може да е причината да чуваш чукане. Тези тампони се проверяват на канал, без да е вдигната колата.


3ig
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 16 апр 2013 9:10
Автомобил: Passat B7 Variant
Двигател: CAYC TDI

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот 3ig » Сря 13 фев 2019 11:34


И при мене се появи същото тропане преди месец / два. Ходих в 2 различни сервиза вдигат рамене и казват всичко е здраво, а си тропа доволно силно в ляво с бавна скорост на паваж и по-големи неравности. Някой открил ли е каква е тая мистерия.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 13 фев 2019 12:33


при мен го има от дясно, смених биалетка защото старата беше много раздвижена, но в никакъв случй нямаше луфт. Леко се подобри уж в началото, но по-скоро беше внушение. Аз съм си заплюл тампони на стаб щанга или амортисьор, но при диагностика всичко е здраво и няма луфтове... Неприятния момент, е че тампоните се продават комплект със стаб щангата. И проба грешка си е скъп опит. Карам така вече години и не се задълбочава. Интересното, е че при различни външни температури и тропкането се мени като на моменти го няма изобщо. На влажно време като, че ли изчезва съвсем, но не знам има ли връзка или се подвеждам.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот nii » Сря 13 фев 2019 22:42


Накладките тропат в апаратите.
Като караш по павета, докосни спирачката и ще видиш че ще спре.


3ig
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 16 апр 2013 9:10
Автомобил: Passat B7 Variant
Двигател: CAYC TDI

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот 3ig » Чет 14 фев 2019 8:48


Това беше първото нещо което пробвах като ми казаха че всичко е здраво. Натискам спирачките и продължава да си тропа.


Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот vankat-2 » Чет 14 фев 2019 9:09


Разбит амортисьор. Разбива се леглото на стъблото на амортисьора. Затова при различни температури трака по различен начин зависи колко е загряло маслото.Трудно се хваща но като се свали амортисьора се вижда как играе стъблото и почуква. Чува се едно глухо почукване след като се покара по дълго време колата.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот Lupender » Чет 14 фев 2019 9:39


Без да съм сигурен конкретно за Пасата, залагам на тампони на стабилизираща щанга. Имах същите симптоми като описаните и пряка връзка с температурата и влагата - като се понамокри поутихват, от лятото се почна със скърцане (като се разсъхне). Лопането е много гадно, усеща се при дребни неравности, като паваж или дребни плитки дупки, при не много висока скорост. Също този проблем леко се подобрява при смяна на биалетки. Този проблем временно може да се отстрани (а и с цел да се потвърди хипотезата) със завиване на двойка дълги винтове във всеки от тампоните. Ако е от тях, със сигурност лопането спира, макар и временно (за два-три месеца), но поне ще е ясно, че е от тях.
п.с. Има вариант за смяна само на тампоните, макар по принцип да се пордават в комплект с щангата. При мен беше същия случай, но аз си поръчах полиуретанови (правят ги по поръчка). Щангата се сваля, разкапсуловат се скобите (моите бяха на нитове и ги заместихме с болтове), слагат се новите тампони, като се стягат здраво с менгеме и се парват със заваръчен апарат за да не охлабят, а болтовете се навиват след монтажа. За съжаление при мен се наложи да се разкачи магарето, макар и само от едната страна. Операцията струваше 150 лева за труд + 73 лева за тампоните.


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот ulipet » Чет 14 фев 2019 20:15


не е щанга, шарнир,амортисьор
носач е
лекува се с уплътняване...you tube
за ваше улесение се сваля тампона...не носача
от 6м. така и нищо не ми трака :11
:beer


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 15 фев 2019 13:19


не разбрах какво си уплътнил, youtube не си дал линк ?


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот ulipet » Пет 15 фев 2019 16:41


шестостена на носача който влиза в тампона
търсете в you tube напънете се де...


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот Skruji » Пет 15 фев 2019 16:51


От тази тема:
viewtopic.php?t=213418
Нещата при Пасата са много подобни.

vasko__2 написа:Не много здраво.Втулките на предните носачи се разбиват доста, както и конзолите с тампоните.Тампоните може да се избият от алуминиевата конзола и да се сменят само те.Има два вида носачи- чугунени и ламаринени.Чугунените им се износва шестограма,който влиза в тампона и след време започва да хлопа.Ламаринения носач няма такива проблеми.Взаимозаменяеми са с чугунения.Тампоните сами по себе си не са скъпи- около 25 лв бройката оригинални, както и втулките.Общо взето е евтино за смяна.Тампоните на стаб. щангата са изляти( залепени)към щангата и не се продават отделно, но са почти вечни.Биалетки рядко се разбиват.Общо взето не е никак скъпо за поддръжка.


А колега ulipet, като си гледал клипа, най-вероятно знаеш къде да го намериш пак, не е лошо да го споделиш. Постове от рода "напънете се", поне на мен никак не ми помагат.


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот ulipet » Пет 15 фев 2019 17:00


https://www.youtube.com/watch?v=xYk_u2gaUR4
нямате ли техн умения не се хващайте да го правите
носача не се сваля
прави се на място


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тропане в предницата?

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 16 фев 2019 6:25


Интересно, не знаех за този проблем. :beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 165 госта