Печка на пасат Б7 - записва грешка - РЕШЕНО!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Печка на пасат Б7 - записва грешка

Мнениеот vankat-2 » Пет 16 фев 2018 15:03


Колко те удраха във Вебасто.Като свалиш решетка с халогена в бронята и имаш достъп до помпата и буксите.




Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Печка на пасат Б7 - записва грешка

Мнениеот astragt » Пет 16 фев 2018 15:57


vankat-2 написа:Колко те удраха във Вебасто.Като свалиш решетка с халогена в бронята и имаш достъп до помпата и буксите.


Точно от там смениха всичко.
Сумата е 446лв. с ДДС и фактура. От тях около 250лв. е помпата, другото е кабели, труд и нова батерия за дистанционното /малко е странна, не бях виждал такава/. Плюс проверка на общото състояние на печката разбира се.
Не знам много ли е, малко ли е, но мисля е нормално за сервиз, от който получаваш гаранция и фактура с включено ДДС.
Аз съм доволен от сервиза. Отне им около 1ч20мин. всичко, бяха любезни и изчерпателни.
Помпата е 100ина евро в Европа без доставка, тоест там някъде е цената. Мислихме с Niksi другата седмица да разглабяме колата и да се търси проблема, но той беше достатъчно искрен за да ми каже, че няма опит с печките и това, което може да направи е да я свали и байпасира и да ми я даде да я нося на ремонт, затова прецених, че е по-разумно направо във Вебасто. Иначе при него смених термостата (и от него съм доволен, не бях ползвал услугите им до сега).


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Печка на пасат Б7 - записва грешка

Мнениеот georgebonev » Пет 16 фев 2018 16:00


astragt написа:Бях в сервиз на Вебасто, оказа се инсталацията, нагорели букси + циркулационната помпа, която имаше стопено и по корпуса. Не знам ако по-рано бях обърнал внимание при първите грешки дали нямаше барем помпата да спася, но то и на нейната букса всичко беше нагоряло. С нов захранващ кабел и нова помпа, вече всичко е ок!

Радвам се, че вече всичко е наред!
Но, казаха ли ти причината за нагара?
Обикновено от хлабава връзка или намокряне става така...
Понаглеждай през няколко седмици диагностиката за евентуални нови грешки...
Печката разбра ли какъв модел е?


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Печка на пасат Б7 - записва грешка

Мнениеот astragt » Пет 16 фев 2018 19:30


georgebonev написа:Радвам се, че вече всичко е наред!
Но, казаха ли ти причината за нагара?
Обикновено от хлабава връзка или намокряне става така...
Понаглеждай през няколко седмици диагностиката за евентуални нови грешки...
Печката разбра ли какъв модел е?


Забравих да ги питам за модела на печката, хем си мислех да не забравя. За причината за нагар, според тях е в това, че там където се намира печката събира доста мръсотия, сол и луга, влага от зимните месеци. Казаха, че 80-90% от печките монтирани на vw, които минават през тях са с такъв проблем при захранването на помпата /в подобна или по-начална фаза/. Това е добре да се знае, сега определено ще обръщам внимание и ще проверявам състоянието всеки сезон. Който е с донагревател на пасат, да го има предвид :)


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Печка на пасат Б7 - записва грешка - РЕШЕНО!

Мнениеот georgebonev » Пет 16 фев 2018 21:04


Помисли за някаква защита от водата, дали с парче пластмаса или ламарина... само внимавай с горещите места.
Някои си правят и нещо като кутия около печката, но много зависи от свободното място.
На първо време, по български, може тиксо да увиеш около буксите, поне от малко да предпази... но тиксото да не опира до корпуса, където е горещо, само до пластмасата.


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Печка на пасат Б7 - записва грешка - РЕШЕНО!

Мнениеот astragt » Пон 19 фев 2018 11:06


georgebonev написа:Помисли за някаква защита от водата, дали с парче пластмаса или ламарина... само внимавай с горещите места.
Някои си правят и нещо като кутия около печката, но много зависи от свободното място.
На първо време, по български, може тиксо да увиеш около буксите, поне от малко да предпази... но тиксото да не опира до корпуса, където е горещо, само до пластмасата.


Мисля да пробвам с термошлаух да го "облека", ще видим дали ще се получи.


Потребителски аватар
webasto
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 окт 2014 6:00
Автомобил: VW SNARAN 4x4
Двигател: 2005
Местоположение: ВИДИН
Контакти:

Re: Печка на пасат Б7 - записва грешка

Мнениеот webasto » Вто 20 мар 2018 17:11


georgebonev написа:
Печката разбра ли какъв модел е?
webasto thermotop V Evo



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogaresko и 59 госта