Пасат Б5.5 Светлините за мъгла светят постоянно

Техническа и сервизна информация за Passat
borislav.dimitrov
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 13 ное 2015 11:29
Автомобил:
Двигател:

Пасат Б5.5 Светлините за мъгла светят постоянно

Мнениеот borislav.dimitrov » Пон 29 яну 2018 23:17


Здравейте,

От скоро съм собатвеник на пасат б5.5 - от както го взех светлините за мъгла се пускат сами заедно със двигателя/ подаване на контакт. Не мога да ги спра по никакъв начин. Заради евентуални проблеми с КАТ ми се иска да поправя деянията на предишния собственик. Някой има ли идея как може да е направено и какво да търся?

Има ли възможност за евентуални проблеми с ел инсталацията?

Поздрави.




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Пасат Б5.5 Светлините за мъгла светят постоянно

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 30 яну 2018 6:55


Явно има сложен някъде модул, който някой е сложил, и ги пуска за да ги ползва като дневни. За мен това е обяснението. Вариант 2 е дефектен ключ на фаровете, ама това е мнооого малко вероятно. На 1во време изкарай копчето за фаровете да видиш дали има нещо вързано там отзад по кабелите зад буксата. То се маха така- на положение НУЛА- натискаш врътката навътре и я въртиш към габарити, и то излиза. Виж и за кабели снадени на другите преди буксата на фара.


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 Светлините за мъгла светят постоянно

Мнениеот mitko85 » Съб 03 фев 2018 10:22


Ключа за фарове е дефектирал. Имах същия проблем. Смених го и вече нямам този проблем, нов ключ е 20-40 лева, успех!


GLI
Мнения: 294
Регистриран на: Сря 15 авг 2007 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 Светлините за мъгла светят постоянно

Мнениеот GLI » Съб 03 фев 2018 10:35


Напълно възможно е ключа за фарове да е дефектирал, имах наскоро подобен случай, само че сам се пускаше заден фар за мъгла. Получава се от износени пластини в самият ключ. Оправя се с друг.

Но има и друг вариант - един от пиновете в буксата на ключа (3ти или 4ти, но не съм сигурен) служи точно за това - да подава ток към фаровете когато ключа е на 0. В момента, в който пуснеш габарит или фарове - плюс-а на този пин изчезва. Т.е. това ти е един вид ДРЛ. Аз като купих колата при мен беше съединен с кабела на късите и като дадеш на контакт - късите тръгваха сами.


borislav.dimitrov
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 13 ное 2015 11:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5.5 Светлините за мъгла светят постоянно

Мнениеот borislav.dimitrov » Съб 03 фев 2018 12:18


Здравейте,

със сигурност не е ключа защото пробвах с друг - резултата е същия.

Значи буксата е пипана. Ще я извадя тези дни и ще прегледам какви са интервенциите :)

Благодаря.


borislav.dimitrov
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 13 ное 2015 11:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5.5 Светлините за мъгла светят постоянно

Мнениеот borislav.dimitrov » Съб 03 фев 2018 21:27


Днес извадих буксата, изглежда напълно стокова - кабелите и пиновете не са прекъснати никъде. Когато откачих ключа за светлините и дадох контакт не светеха халогените. На позиция 0 се опитах да помърдам копчето за светлините назад напред и се чу звук все едно става късо.. Май ще излезе, че проблема найстина е ключа..


borislav.dimitrov
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 13 ное 2015 11:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5.5 Светлините за мъгла светят постоянно

Мнениеот borislav.dimitrov » Нед 11 фев 2018 20:09


Колеги малък ъпдейт - проблема се реши с ново копче - китайско но работи добре за сега..само дето свети по силно от останалата част от колата. Но пък дойде и с копчета за вратата, които също не им работеше първата степен.. електрониката на ВАГ е един път :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта