Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот silent » Вто 06 фев 2018 10:08


Аз смених миналата година на Б5,5 купих го от Интеркарс май някакъв Полски ма може и да бъркам струваше около 250лв с отстъпката но не беше универсален а точно за моя модел. Резултата е че вече година продължавам да се боря с чек еднджина с променлив успех. Не зная дали проблема е в самия катализатор но какво ли не смених ламбди вакум и други утки майни и не...та за момента не мога да препоръчам афтермаркет защото не знам къде е впроблема в катализатора или в нещо друго...




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот kris11 » Вто 06 фев 2018 10:55


Johnny_Brawo написа: Наистина ще съм благодарен ако колегата успее да намери темичката в руските форуми. Няма начин да не са опитали, аз съм доста зле с руския

В Микроб а не намерих .Продължавам в други форуми да търся

В vwts намерих : " Купи очиститель для катализатора от Хай гир.На служебной машине испытывал,понравилось."
"нашёл в инет магазинах промывку hi gear для каталираторов на сайте американском типо их родном её нет smile.gif и нашлось ещё что то вроде карб клинера тож hi gear "

" Попадалась пенная промывка камер сгорания для Mitsubishi, если не забуду, то дома посмотрю каталожный номер MZ100139EX SHUMMA ENGINE CONDITIONER. Промывка была в "exist", баллон за 700 руб. и 1500 руб. Ей в несколько приёмов попробовать пролить...Попробовать можно... интересен результат. "

"Из курса химии (школьной) платина является самым химически стойким и тугоплавким? (вольфрам) материалом. Из платины изготавливается посуда для хим лабораторий!!! это говорит о том что при проведения хим опытов с различными кислотами и щелочами при высокой температуре платина не оказывает влияния на результаты опытов (не растворяется и не является сторонним окислителем). Из собственого опыта платина не растворяется в царской водке (золото растворяется при нормальных условиях t=20) платина расворится если раствор нагреть.Моё мнение катализатор можно промыть любой химией не нагревая катализатор и не нагревая промывочные растворы состав раствора не важен главное смыть маслянный нагар. "
"Например в катализатор евро 4 в состав сплава входят.
Платина 40%
Палладий 30%
Родий 12%
медь 3%
кадмий 4%
хром 4%
никель 2%
И ещё 5% куча металлов которые необходимы для гальванических процессов.
Так вот платина и палладий вызывают окисление, а родий уже окисляет."

"Уже 2 года частично спасаю катализатоы и датчики кислорода, таким способом ,катализатор ,расшиваем по полам: тоесть окуратно высверливаем все места точки точечной сварки сверлом на 3мм,затем тонко затеченой пластиной толщиной 2-3 мм ,заточеной на острый укол как для рубанка ,ширина полосы не менее 7см и окуратно вставляем в начало соединения с трубой и проврорачивая на 180 градусов отрываем верхнию часть каты ,вынемаем саму начинку(Соты ) в резиновых перчатках с распираторм на лице и ложим все это(Внутрености) в подготовленую место я применяю простое оцинковонае корыто ,Ложу в него внутрености,окуратно удалаю разбитые соты с краев ,делаю края сот ровными с концов ,предворительно очищаю корыто от мусора, и продуваю компресором на придмет пыли и мелкого мусора И затем заливаюСольвент MV-4020 частично очищает далеко не дешевые кислородный датчик и катализатор
,заливать нужно до закрытия сот на 1 см сверху,В детское корыто нужно около 20 литров ,мстоимость поллитра - на рынке от 50 р,,отмокать не менее суток,промывать строго горячей водой градусов 45-50 струей воды ,выкидываем асбестоваю прослойку со стекловолокном ,заменяем новой,укорачмваем на столько на сколько укоротили сам внутрений фиильтр,
работает нормально около 2-х лет, укорачивать нужно только заднию торцевую сторону, и наращиваить трубу для того чтоб неизменилась длина и геометрия выхлопа газов ,не оставляейте укороченый кату не бедет работать И добъете диагнотов своей проблемой о бедности смеси впрыска! "

"А растворитель и керосин в пропорции 1:1 смоют напыление. Просто у мой сосед бросил катализатор целиком в такую бурду и уехал в отпуск на неделю. Приехал, вытащил и хвастался "какой чистенький катализатор стал". "

"Катализатор промыл сразу после покупки простым очистителем инжектора!!!!Взял о.и изалил в кат. отстаивался почти двое суток литра о.и хватило!!!Понял что хватит ждать после того как тряпка которой я заткнул его с низу стала потихоньку привращаться в жижу!!!Потом промыл его обычной самой дешовой минералкой и вот спустя 9лет собираюсь повторить оперецию!!!Кстати всем на заметку!!!температура плавления керамики от3000 градусов а стали 1400 градусов!!!В следствии чего не сложно понять что плавление керамических сот не возможно! быстрее оплавится корпус катализатора чем соты!!!Единственный возможный способ убийства этих сот-механическое воздействие!!!!А промывают их по всему миру!!! "


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот Johnny_Brawo » Вто 06 фев 2018 12:25


В Микроб а не намерих .Продължавам в други форуми да търся


:bowdown :bowdown :bowdown
Днес ще пробвам процедурата с измиването. Ще пиша резултат.


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот Johnny_Brawo » Вто 06 фев 2018 18:50


Резултатът е доста затлачени 2 катализатора от горенето на масло. Газ-анализатора показа от макс 1033 mg. На обороти - 1066. Не покрива euro 4


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот kris11 » Вто 06 фев 2018 19:11


това ми се струва най =безобидно : "А растворитель и керосин в пропорции 1:1 смоют напыление. Просто у мой сосед бросил катализатор целиком в такую бурду и уехал в отпуск на неделю.
и Катализатор промыл сразу после покупки простым очистителем инжектора!!!!Взял о.и изалил в кат. отстаивался почти двое суток литра о.и хватило!!!


danaildel4ev
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 23 окт 2008 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот danaildel4ev » Чет 08 фев 2018 12:39


Johnny_Brawo написа:Резултатът е доста затлачени 2 катализатора от горенето на масло. Газ-анализатора показа от макс 1033 mg. На обороти - 1066. Не покрива euro 4
hj9
Колега колата ако има разход на масло,много по бързо затлачва катализатора,другата ми кола има разход 400-500мл на 1000км като свалихме катализатора половината беше черен направо запушен!


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 08 фев 2018 15:20


Аз пък имам един комшия- приятелче, има алфа 159 2.4дизел с дпф. Има я от около година и половина- през 6 7 дена му светкаше ДПФ-а- тоя излиза извънградко- една яка жопка, оправя се, след седмица пак така. Накрая я закара при някъв в Асеновград и там с водород му почистили системата. Вече към 2 месеца не е святкал ДПФ-а. Дори колата след тая интервенция работи по-тихо и по- равномерно. Каза че струвало около 50лв всичко там.


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот Johnny_Brawo » Чет 08 фев 2018 18:07


Чистенето определено оправя проблема със запушването. Дали с описанието на руснаците, дали ще се използва "перачка" на DPF/Катализатори за премахване наслояванията - ефект има. Тук обаче въпросите са 2 :
1. Кое е довело до това запушване - съответно премахване на причините.
2. Въпреки прането/чистенето/измиването/ - има ли полза от тия катализатори. Качествено замерване на газовете.

Попадането на масло в питата, да го наречем частта на полезно действие, казват че прецаква нещата. Т.е. веднъж запушен до безобразие от неправилна работа на мотора - толкоз. Ще се запушва пак и то в доста по-обозримото бъдеще. ( препредавам твърдения от сервиз за ауспуси )
Ако катализатора не си върши работата, както в случая не пречиства изгорелите газове до покриване на описаното от производителя EURO 12335235 , то за мен е същото като да караш с резонансно гърне или там както се казват(може и да бъркам). Разликата може би е там, че ако е тръгнал да се разпада - ще стане мазало. Ползата ( пак според мен ) е ,че количеството и/или скоростта на преминаващите газове ще се контролира по-правилно(ако не остави, било и неработещ). Т.е. дебита на катализатора е толкова, ако е избушен с резонатор - толкова. В моя случай - турбо ->лабда-катализатор-мека връзка-катализатор-ламбда, има сонди следящи тоя поток.

Колегата, който спомена Интер карс - вярно предлагат точно по модела автомобил на сравнително поносима цена. 1 година ако е с газова, 2 години гаранция ако се кара само на бензин. Марката на катализаторите е тази : https://jmj.com.pl/?lang=en . Директния им вносител е Косер (доколкото видях). Не разбрах обаче дали полезната част я има или я няма , т.е. дали за тези 2 години ще си покривам EURO 4 . Предполагам ако се замери на анализатора след монтажа и покаже , че НЕ влиза в норми - ще може да се върне. Само предположение.

Това е засега. Търсенето на оптималния вариант продължава.


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот Johnny_Brawo » Пон 26 фев 2018 13:00


Малко развитие по въпроса с търсенето. Оказва се, че фирма JMJ НЕ предлагат алтернатива на този модел катализатор. Съответно ИнтерКарс са ( за мен ) малко странни откъде поръчка на части, но няма да изпадам в подробности.
Това което е по-интересното в случая е, че оригиналния катализатор ( не от VW, че там скачаме на над 3К с известни договорки :mhihi ) се предлага с гаранция от 4 до 5 години или 120 - 150 К км според . Точно в момента, в който се избере shipping до България - гаранцията става 1 - 2 години, съответно 50-60К км. На въпроса "защо?!" се отговаря - " За източна ( глуха провинция ) Европа НЕ носим отговорност за такъв дълъг период от време, понеже горивата нямат нужните качества !! ". Търсенето на информация продължава...
Да караш в България - Безценно !


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот kris11 » Пон 26 фев 2018 16:41


Johnny_Brawo написа:Точно в момента, в който се избере shipping до България - гаранцията става 1 - 2 години, съответно 50-60К км. На въпроса "защо?!" се отговаря - " За източна ( глуха провинция ) Европа НЕ носим отговорност за такъв дълъг период от време, понеже горивата нямат нужните качества !! ".

Това е заради бъркочите наречени горива и повишено съдържание на сяра, а и други добавени съставки за печалба. Всчии зареждат от Нефтохима.
Затова и тука разхода на гориво е по-висок отколкото ,ако заредиш в друга държава.


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот Johnny_Brawo » Пон 21 май 2018 17:12


Здравейте, колеги.
Да пиша все пак, за да приключи темата. Днес сменен катализатор с такъв за шкода , мисля Superb. Двата катализатора с меката връзка, захвати болтове - всичко в комплект. Цената за Пасат и Шкода - значителна разлика в полза на Шкода. Има разлика в захвата малко , но не е нещо страшно. Тук е момента да кажа огромно БЛАГОДАРЯ на Найден ! Има си тема за това, но .. просто е Пич !
Резултата от 12 000 км след прането - изчистен е в средата първия катализатор, покрая си е запушен. Втория - доборо състояние. Обмисляхме няколко варианта са монтаж на спортни гърнета , неръждавейки и други, оказа се че първата сонда е с " лентов шиб** кабел" , който без пипане на софт-а няма да може да се излъже.
Хамалогиите приключват с ~ 200 000км гаранция, ако не са натъпкани с масло и други спъващи фактори, редовна смяна на масло и максимално добрия бензин ( доколкото може да има по нашите бензиностанции ) .
Успех на всички, които решат да правят подобни неща !


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот KGL » Вто 29 май 2018 8:36


Има препарат на Вюрт, а също мисля и на Бардал с които се прави почистване на катализатора без демонтаж. Почва да изхвърля една гадна мръсна пяна през ауспуха!


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот toraborat » Вто 29 май 2018 8:46


А от къде се впръсква? Или пълниш на входа, сглабяш и така? Също към автора в Шкода ли си измери газовете?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот kris11 » Вто 29 май 2018 13:07


KGL написа:Има препарат на Вюрт, а също мисля и на Бардал с които се прави почистване на катализатора без демонтаж. Почва да изхвърля една гадна мръсна пяна през ауспуха!


Не е ли за ДПФ филтри?


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Passat 2.0 TFSI въпрос за катализатор. Смяна, не премахване

Мнениеот Johnny_Brawo » Вто 29 май 2018 17:30


Здравейте,
За тези препарати бях чел/гледал/търсил , но при моята конфигурация на гърнета катализатори и ламбди излиза не ми се видя удачно. Доколкото разбрах трябва да сваля първата ламбда, да напръскам така, че да напълня ( буквално ) катализатора , завинтвам сондата и паля. Същата процедура и с втория катализатор. Нещо не ми вдъхна доверие , а и друго нещо ме разубеди. На повечето места, където би трябвало да разбират от тия неща казват, че щом колата гори масло и питите са били натъпкани със сажди - трябва да се махнат тия катализатори. Ронят се, чупят се и други подобни. Не дочаках да разбера дали е така.
След смяната газове не съм мерил още. Чесно казано незнам защо, но ще стане и това. Иначе първоначалното мерене го правих в M-Komplekt , при Найден.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта