Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Пет 20 юли 2018 17:24


Не знам сега ме накара да се замисля
Когато я купувах беше на 241 200 км имаше сервизна история до 240 000 беше и сменено маслото преди да я купя в Порше я диагностицираха нямамаше удари нямаше нищо
Мехатроника сменян на 170 000 и един паркинг сензор.
Продавача беше карал около 1200 км в БГ
При външния оглед гледах за елементи напасване и разминаване на фуги всичко изглеждаше нормално. Незнам
Как се разбира дали колата е усукана




Потребителски аватар
KGL
Мнения: 786
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот KGL » Сря 01 авг 2018 15:19


Гледай след последния ремонт, дали същите елементи няма да дефектират. Означава че имат постоянно ненормално напрежение или нещо в монтажа куца!


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krraynov » Чет 02 авг 2018 7:46


krasimir.rilski написа:Как се разбира дали колата е усукана

Ако купето е усукано, това могат да го кажат още на лазерен стенд за окачването, защото за да се усуче купето обикновено идва съвместно и с ходовата част, въпреки че не е абсолютно задължително, но е почти сигурно. Геометрията на окчаването все пак се регулира в известни граници- но там могат да видят как е регулирано....
Друг възможен вариант за проверка дали купето не се движи е да се се качи автомобила на неравност на диагонал ту на едните ту на другите гуми - при което едниния диагонал гуми висят във въздуха и да пробваш да отвяряш вратите и да се гледат разстоянията между елементите на купето... Възможно е да има изтървала заварка някъде.


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Вто 15 дек 2020 22:38


Здравейте с горчив привкус ще повдигна темата отново. Иска ми се да видя и прочета вашите мнения и съвети.
След като минаха 2 години и половина при сменена рамка-тава на панорамния покрив установих,че вътре в купето отново има течове. Този път течовете бяха отзад при "С" колонките от двете страни. Аз ежедневно си гледах за проблеми от пред и назад не поглеждах. Явно на пасажерите на задната седалка не им е правило впечатление:).
След като го установих карах колата няколко пъти на автомивка и да вътре си течеше, но имаше и мокро при "D" колонка. Помислих се за теч от рейлинга, но реших леко да разглобя тапицерията за да погледна все пак какво се случва и ми се стори, че тече отново от рамката топлата спойка но този път от зад.
Записах си час в Порше като предварително се бях обадил с идеята да правя рекламация, как малко след като е изтекъл гаранционния период рамката-тавата на панорамния покрив отново се е прецакала. Приеха колата и казаха, че като е минала гаранцията и има проблем с рамката нищо няма да направят гаранционно (системата им не го позволява). Оставих им колата и си казах нека да я диагностицират пък тогава ще го мисля. Обадиха ми се и О ДА ! рамката била здрава нищо и нямало. Проблема бил от уплътненията на рейлинга. Нямало уплътнения и било намазано с някакъв силикон (това от сервиза където ми боядисваха покрива бяха сваляли рейлинга за да го боядисат професионално).
Щастлив, че проблема е дребен поръчах уплътненият, записахме час за подмяната им, оставих капаро, взех си колата, за да изчакам доставката (5 работни дни и още няколко че имах работа с нея) и започна сапунката :)
Вкарвам колата в уречения ден и час (понеделник) за ремонта сутринта, Звънят ми около 11 ч от Порше. Господине с вашата кола има проблем сглобихме я може да дойдете да си я вземете и да си я ползвате докато дойде частта която ни трябва (тази която е дошла била объркана). Аз за колко време ще я поръчате и ще дойде истинската част която ви трябва. Порше 3 работни дни вкл. деня на обаждането. Аз ми нека колата остане при вас ще си я взема като е готова. В четвъртък ми звънят колата ви е готова може да дойдете да си я вземете. Отивам аз доплащам и си я взимам доволен и щастлив.
Карам си колата щастлив направих и една бърза автомивка за тест сухо.
Седмица и половина след ремонта неделя вали. Колата пред блока стой паркирана около 2 часа. Слизам за багаж до нея и задна дясна "С" колонка мокра странно но в долната си част и се покачва нагоре към тапицерията на тавана.
Понеделник звъня на Порше и след обяд закарах колата, за да я тестват. Вторник елате да си я вземете проблема е отстранен. Проблемът бил, че за да се затегнат хубаво и качествено рейлингите се демонтирал панорамния покрив и при монтажа му били сложили накриво накакяо уплатнение. Взимам колата нищо наплатил ремонт по рекламация. Уговорка поръчката остава отворена за да тестваме и да видим как се държи покрива. Няколко бързи автомивки теч няма, до един понеделник с дъжд целия следобяд. Теча е отново при задна "С" колонка дясно от долу в основата и.
Карам колата в Порше с сряда. Петък колата е готова проблема бил от уплътненията на панорамния покрив били посмачкани но ги залепили с двойно лепяща лепенка за да ги фиксират тествали я проблеми нямало но не гарантирали колко време ще кара. Взимам колата и веднага на автомивка да тествам докато е още светло. Около 10 мин на мивката само отгоре по покрива и при "С колонка но от ляво теч по колонката и тапицерята на покрива. От дясно всичко е сухо. Обратно в Порше. Погледнаха и ми се извиниха. Становището им че трябва да се подменят уплътненията но те вървели заедно с рамката. Чакам оферта в понеделник понеже е петък края на работния ден.
Събота и неделя се ровя по сайтове за авточасти и гледам улътнения за панорамен покрив за моя модел се продават отделно.
Вчера (понеделник) цял ден вали къде силно къде слабо. Колата е пред блока да видя какво ще стане. Няколко пъти слизам да гледам "С" колонка от ляво и тапицерията на покрива сухи. "С" колонка от дясно чак вечерта към 18 ч леко се овлажни отново долу ниско в основата.
Около 15 часа вчера получавам обаждане от Порше с извинение че са се забавили с изпращането на офертата и че сега я пращат. Получавам я. Отварям я 3400 лв ремонт с включена нова рамка. Мигам, мисля, хващам се за главата. Звъня и ги питам да ми разяснят по офертата, дискутираме може ли само улътнения нали проблема е само при тях. Ами за да ви гарантираме, че няма да тече или ако протече отново ще ви я правим гаранционно в рамките на 2-те години въпреки че целият сервиз е гледал рамката и по нея видими проблеми нямало.
Аз в момента съм в шах с пешката и се чудя как да постъпя. Държа на колата си. Искам да я ползвам. Но не и да плащам за нещо което е с неясен завършек.
Извинявам се за дългия пост и предварително благодаря на тези които ще го прочетат докрай и ще се отзоват.


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот Tsankovski » Чет 17 дек 2020 14:39


Лоша работа, много пари са заминали за нищо, некадърни сервизи и мошеници правят белите. За мен има закон, кола с шибедах или панорамен покрив е забранено, ефекта е таралеж в гащите


Потребителски аватар
svenn1
Мнения: 98
Регистриран на: Вто 02 окт 2018 16:09
Автомобил: VW Passat B7
Двигател: CFGC

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот svenn1 » Чет 17 дек 2020 16:55


Абсолютни мошеници са тея в официалните сервизи...
Потърси друг сервиз и си смени само уплътненията... как ще им дадеш 3400 лв за нещо здраво...

Към колегата Tsankovski, по тази логика да си караме голф 2ките и да не си вкарваме таралеж в гащите...


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Чет 17 дек 2020 19:20


Към момента единственото ми притеснение е да не са прецакали те нещо рамката и тактично да ме побутват да я сменя и нея.


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот Tsankovski » Чет 17 дек 2020 23:00


Не съм казал колега svenn1 да караме реликви, но за някой екстри трябва да се внимава много. Колегата krasimir.rilski ще каже дали е доволен от панорамния покрив


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 786
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот KGL » Пон 21 дек 2020 16:03


Аз съм с панорамен покрив, вече 4 години и си го ползвам активно, без проблеми!


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Вто 16 фев 2021 0:11


Накратко и надявам се завършека на одисеята.
1.Отказах се от ненормалниците (некъдърниците) в Порше Изток. Оказа се, че все пак рамката е повредена ! (междо другото търся съвет как да получа някакво възмездие-компенсация от тях)
2.Събрани оферти за ремонт от Микрон-Доцев и Квалитет Пловдив
3.Пълно рециклиране на рамката (касетата) на панорамния покрив в сервиз Квалитет в Пловдив с 2 години гаранция (Микрон малко наизуст говориха и не казаха категорично как ще продължат ремонта ако топлата спойка на рамката е прецакана). Квалитет мисля, че добре се справиха, още от телефонното обаждане без да влизам в подробности предположиха и познаха какъв ще е проблема. Надявам се да няма рекламации и да не опирам до гаранцията и дори след гаранционно нещата да са ок (чукам силно на дърво :11 :11 )
4. Направени 2 проби на автомивка (едната нощно време и свенете с фенерче та ако е мокро някъде да се вижда че лъска) и 1 проба с цял следобед проливен дъжд. Към момента на пробите всичко беше сухо. Надявам се и занапред да е така :a040 :a040
5. Претапициране на тавана и колонките (по неволя станах модерен и аз :cool )
149583071_10219124648170295_7207236574468219668_o.jpg
149583071_10219124648170295_7207236574468219668_o.jpg (50.44 KиБ) Видяна 2530 пъти
149099378_10219124649210321_1927445614639402742_o.jpg
IMG_0018.JPG


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2636
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот Vasseto » Вто 16 фев 2021 7:15


Бил си в Пловдив. Защо не се обади да пием нещо на крак?


:spam2


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Вто 16 фев 2021 12:17


Ами беше неделя след обяд студ :) и имаше човек който трябваше да ме връща към София.
А когато я взимах бързах да се прибера на работа.
Планирал съм някоя събота и неделя да ходя на брат ми на гости и ще ти се обадя :) така или иначе това което ми подари още стои немонтирано :)


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот milenski_77 » Нед 04 апр 2021 17:08


Колеги днес капарирах един Пасат b7 комби с панорамен таван, на който като се затвори щората под тавана тя от едната страна виси. Според продавача се е откачила, но като се поразрових в нета май ще трябва да се сменява самата щора. Моля ако имате информация да кажете може ли по някакъв начин да се ремонтира (да се залепи плата към пружината) или да дадете парт номер на частта понеже не намирам в нета за Пасат.


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Пет 09 апр 2021 19:45


В Алито има щори по 70 лв. Оригинална черна на мен ми поискаха от Порше Изток 780 лв само за щората без смяна.
Сервиз квалитет продават и сменят. Потърси ги и ги попитай.
На мен като ми рециклирана касетата на панорамата ми я смениха но аз си я бях поръчал от Алито.
По принцип не е много сложна смяната


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот milenski_77 » Съб 10 апр 2021 9:12


От няколко дена ровя в нета и се информирам. Намерих щори в България на цени от 88 до 120 лв. Обаче не мога да разбера дали ще паснат на Пасата, тъй като в нито един сайт не пише, че са за Пасат. От сайтовете с онлайн ЕТКА дават панорамен покрив от 2011г и по номера излиза, че е същия и като за Ауди Q5, Туран и Шаран., но моята кола е 2010г. и не съм 100 % сигурен че ще стане. Ако може някой да помогне и да провери по VIN каква щора излиза ще бъда благодарен. Иначе намерих и си свалих инструкция с картинки как се сменява щората без да се сваля панорамата.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта