Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Сря 14 фев 2018 19:04


Здравейте имам гаден казус поне за мен за решаване и моля за съвети.
Проблема е следния след боядисване на таван ( между предното стъкло и тавана имаше наранено от камъчета) ми протече тавана от вътре. Ходих и направих рекламация във великия сервиз ( има го и го хвалят във форума) уж го поправили, но се оказа че нищо не са направили :(. Ходих при майстор за панорамни покриви и шебидаси (намерих го от темите тук във форума. Той изрази съмнения за пукната тава (рамка) и общо взето май не му се занимава много много с мен (разбираемо е май е много труд за сваляне тапицерията на тавана). Също така каза, че такава тава не се лепи.
Чудя се какво да правя при положение, че причината за теча не е на 100% ясна.
Вариант 1 е да запечатам със силикон покрива ама тази мисъл нещо не ме блазни много, въпреки че може би е най евтиния вариант.
Вариант 2 да купя нова рамка за 2000 лв ама ако се окаже, че не е проблема в нея ще си я бия в главата.
Вариант 3 ако някой майстор се навие да демонтира тапицерията на тавана да установим проблема и ако е пукната рамката има силикони полиуретанови да пробваме да лепим. Май ще излезе по евтино от 2
Вариант 4 подобен на 3 ако не стане лепенето да си купя нова.
Аз клоня към вариант 3 евентуално и 4. Ако някой има по-добри предложения моля да сподели. Ще бъда благодарен.
Проблема е че нямам гараж и познат подходящ човек който да свърши работа. Ако и за това получа съвети ще съм благодарен.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 15 фев 2018 10:47


Аз бих постъпил по следния начин. Сваляш тапицерията на тавана, изваждаш я през багажника. Сядаш в колата и караш някой отвън да облива с вода навсякъде, може и с водоструйка за да пробие по-лесно , където има пробив. Седиш вътре и гледаш от къде ще просълзи. Обикновено се запушват отводнителните маркучи и тавата прелива. Съмнявам се да е пробита тавата... Ако са маркучите се отпушваш с пластмасово въже за простор, за да не се нарани маркуча и да си отворите по-голям проблем. Ако пък протече от някъде ще се ориентираш поне точно как да процедирате.


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Чет 15 фев 2018 12:24


За съжаление дренажите са отпушени, тествано е и функционират. Проблема е че няма къде и кой (аз не се наемам да свалям тапицерията) да свали тапицерията на тавана.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот Pet_rov » Чет 15 фев 2018 14:29


Колега, не казваш в кой сервиз си ходил, но питал ли си в Das Auto Service, имат тема в раздел "Сервизи"? Питам, защото виждам, че си от София?


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Чет 15 фев 2018 20:14


Сервиза е специализиран в бояджийски работи (доверен сервиз на ДЗИ) за сега мисля да не споменавам името защото са поели минимален ангажимент след свалянето на тапицерията на тавана ( стига да намеря кои да я свали)
Das Аuto не съм ги питал защото според ме са специализирани в механични ремонти двигатели и тн.
Питах в Порше рамка 2100 труд около 1000 и никой няма да се занимава да с това да прави опит да я лепи. Подменят я с новат и не се занимават с друго.

Последна промяна от krasimir.rilski на Чет 15 фев 2018 20:14, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот Pet_rov » Пет 16 фев 2018 9:46


Все пак разгледай темата им, правят доста неща. Нищо не пречи да им оставиш ЛС с въпроса, или да звъннеш по телефона :smile Успех с ремонта, колега.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот xalerrelax » Пет 16 фев 2018 10:36


Свалянето на тапицерията на този таван,различно ли е от демонтаж на обикновен?
Ако няма нищо специално, говорим за някой друг час елементарно разглобяване.
Имаш плюс, че е комби.
По лесно се работи, по-точно вади тавана.
После е лесно.
Намери някой авер и я мятайте.
Все пак не говорим за изстрелване на совалка.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот Skruji » Пет 16 фев 2018 10:50


Das Аuto Service като ги питах за обслужване на моята панорама ми казаха, че имат пълен комплект оригинални инструменти и аксесоари за това и го правят, а и че на всяка година е хубаво да се чисти и смазва. Така че питай ги за твоя проблем, не вярвам да не могат да се справят, вече каква сума ще ти искат е отделен въпрос.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 16 фев 2018 10:50


аз ходих да ми оправят градушката с издърпване на точките и подпъхване от вътрешната страна на едни пръти и момчетата за 2 часа свалиха тавана, оправиха градушката на 10 детайла и сглобиха всичко обратно. Тапицерията на тавана я свалиха за минути, само махнаха всички тапицерии на колонките и свалиха тавана, колата беше седан и е по-трудно, на комби излиза през задния капак.


patronchev
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 23 сеп 2017 21:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот patronchev » Нед 18 фев 2018 10:28


https://www.motor-talk.de/forum/panoram ... 68992.html

Ей тука има упътване как може човек сам да си го направи, :) ако разбираш немски...
Изглежда е конструкционна грешка на VAG


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Съб 24 фев 2018 13:22


Здравейте развитието до момента с покрива е следното: Миналата неделя забелязах, че около гуменото уплътнение на панорамния покрив леко е тръгнал лака на боята. Закарах колата в бояджийския сервиз взеха я за да оправят проблема (поправена е забележката), също така погледнаха още веднъж за теча (тъкмо валеше) и видимо в колата все едно някой беше пуснал кранчето на чешмата. Навиха се и оставих колата за да махнат тапицерията на тавана за да се направи по обстоен оглед и да се установи проблема. Те са тествали с водоструйка и казаха че тече но не се вижда от къде. Навиха се и да оставят свалената тапицерия при тях докато се установи и реши проблема.
Вчера ходих при майстора със шибедаси-те. Оливахме не протече (направо шах с пешката) Вечерта през автомивка минах и тече си и то стабилно в предния край като подливане (не по средата). За съжаление няма с кой да отида и докато пръскам да гледа или обратното. Чух се отново с майстора на шибедаси да му кажа и уж се разбрахме за днес ама не си вдига телефона (явно хич не му се занимава с мен) Поне изрази за мнение за прецакано уплътнение на ламаринената част на тавана.
С Das Auto нещата за евентуален оглед и да се констатира нещо са за средата на март (явно са много натоварени).
Чудя се къде мога да отида при някой компетентен и препоръчан човек или сервиз да погледне в по-кратки срокове. (Явно повечето хора гледат да изкарват бързи и безпроблемни пари и да не се занимават с по сложни казуси за разплитане) :icon_sad . Много е гадно да си караш колата полу разглобена да дрънчи и хлопчи.
Тук е момента да попитам има ли проблем да я карам така разглобена по продължително (да не вземе да гръмне някой еър бег) докато я карам (возя и бебе по принцип гледам това да е сведено до минимум за сега де).
Протечах и линка на колегата patronchev (благодарности) въпреки, че не знам немски но google помогна с превода. Поръчал съм си и прословутото лепило (captain tolley's creeping crack cure) от немската тема в ebay. Поне да намажа превантивно преди да е затворен тавана. Ако някой се сети за някакъв негов аналог в България моля да сподели.
Колеги моля за идеи и съвети за по нататъшното решение на проблема. Предварително благодаря на отзовалите се и на тези които са коментирали до момента и се извинявам за дългия пост.


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Вто 27 фев 2018 23:56


Здравейте, май ще трябва да променя заглавието на темата "Как да счупя къръка" .
Понеже никой не се изказа дали мога да карам колата разпечатана, реших да не рискувам да не се отвори някоя въздушна възглавница и стои паркирана пред блока.
Слизам тази вечер да чистя от снега и да гледам тече ли и се натъкнах на следното:
Прикачени файлове
IMG_5380.JPG


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот Sarafov_03 » Сря 28 фев 2018 10:28


Тоест някой междувременно те е ударил на паркинга.
Какви са щетите, освен ламарини?


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Сря 28 фев 2018 10:55


Ламарини ( важните да сме живи и здрави)
Утре ще отида да завеждам щета дано застрахователите не да не кажат нещо за разклонения таван


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 2012 комби проблем с панорамен покрив

Мнениеот krasimir.rilski » Пет 02 мар 2018 13:11


Щетата е заведена без проблеми и ядове.
Чакаме лепилото следващата седмица нанасям тествам и ако всичко е Ок отново влиза в бокса.



Sent from my iPhone using Tapatalk



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobi_robi, MapTo_D, tdi fen и 48 госта