кофти ускорение 1,8Т AWT

Техническа и сервизна информация за Passat
teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

кофти ускорение 1,8Т AWT

Мнениеот teodorpc » Сря 14 фев 2018 22:15


Здравейте, нов съм във форума и макар след дълго прекъсване от скоро отново съм в клуба на собствениците на VW. От две седмици карам пасат 5.5 1,8Т AWT. Малко прибързана покупка но за момента обещаваща. Първото нещо , което смених беше датчик на коляновия вал, като загрееше колата и гаснеше, а след това палеше една идея по-трудно и влизаше в някакъв авариен режим. Сега всичко е ок но само почти. Нужна ми е малко насока. До преди това карах волво V40 2.0T 160к.с и съпоставяйки го с пасата нещо ми се струва, че последният не се справя добре с ускорението. С волвото като е такова по-лигаво времето на 3-та не може да зацепи като я нстъпя, а пасата на първа върти на втора съвсем малко превърта и до там. Не ме разбирайте погрешно не искам да въртя гуми просто за сравнение го казвам. Колата иначе върви има си мощност, но каточели идва със закъснение спрямо това кога съм натиснал педала. Също при по рязко ускорение и минаване на горна предавка в момента на натискане на съеденителя оборотите се вдигат повее от нормалното, все едно не съм си махнал крака от газта, ако ускорявам по-плавно или върна газта малко по-рано преди да превключа всичко е нормално. Все едно дроселовата клапа реагира със закъснение. Иначе на място се форсира нормално на свободна предавка. На празен ход гато се наведа над смукателния колектор и чуван едно постоянно тихо свистене от въздух, точно над някакъв клапан на бензиновата рейкав който влиза тънко ваккуум мъркуче. Нормално ли е вътре в самия клапан да се движи въздуха или по-скоро може някъде отдолу да идва но да не мога да го локализирам, примерно от прословутата картерна вентилация. Имам ваг ком и не записва грешки. Правих лог на надува и изглежда ок - искания и реалния надув почти съвпадат. Турбото си надува 0,6 бара. Какво друго да погледна, може би лог ма MAF-a ? Определено не смятам, че колата трябва да върви така ако всичко е ок.




Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: madmen и 46 госта