Passat B6 - Ел. ръчна проблем

Техническа и сервизна информация за Passat
Itsaka
Мнения: 293
Регистриран на: Сря 19 окт 2011 16:46
Автомобил: Passat B7
Двигател:

Passat B6 - Ел. ръчна проблем

Мнениеот Itsaka » Вто 27 фев 2018 0:09


Колеги - помагайте! Днес бях пуснал ел. ръчна на Passat B6 и тръгнах на пусната ръчна, съответно тя освободи, но след това светнаха лампичките на таблото (удивителният знак и жълтата лампичка за ръчната). Закачих VCDS-то когато се прибрах и дава следната грешка - 02432 - Supply Voltage for Left Parking Brake Motor (V282) - съответно пробвах с теста да пусна да прибере и освободи апаратите, но се чуваше как работи само на дясното колело. Може ли да кажете дали вече не е за смяна левият апарат или какво се случва?

Другият ми въпрос е относно тази грешка - 009259 - Exhaust Gas Temperature Sensor; B1 S3 - мотора е 2.0 TDI 140 к.с. с код BMP.




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 - Ел. ръчна проблем

Мнениеот Asko VW » Сря 28 фев 2018 16:58


Трябва да се направи физически оглед, може да е от моторчето - корпуса е пластмасов, пука се, вътре влиза влага и може да окъси или замръзне и да изгори моторчето, но може и просто да е откачен/прекъснат кабел. Имай предвид, че там в момента всичко е в замръзнала киша, всичко може да се е случило. Трябва да се вкара в сервиз да се размрази, почисти и да се огледа. По принцип в такива условия като през последните три дни не е препоръчително да се ползва ръчна, независимо от устройството й, стават големи бели, имаш късмет, че твоята е дефектирала в освободено положение, можеше да не отпусне и да се чудиш как да тръгнеш.


Потребителски аватар
vekatap
Мнения: 209
Регистриран на: Пон 18 юли 2005 16:27
Автомобил: Lupo
Двигател: AUA
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Passat B6 - Ел. ръчна проблем

Мнениеот vekatap » Сря 28 фев 2018 20:44


Asko VW написа:....... имаш късмет, че твоята е дефектирала в освободено положение, можеше да не отпусне и да се чудиш как да тръгнеш.


Аз го играх тоя филм. Беше блокирало едното в затворено положение. Последва сваляне на гумата, сваляне на моторчето - вътре бе превъртял шестограма. Проба с лимбос да се развие буталото ама Цъ. После добре че диска е без външен ръб и с щанга кози крак спирачния апарат долу. Със стяги се стиска маркуча на спирааачната течност и колата е пак в движение до бокса.
Добре че бях в града и бързо се отзоваха на помощ точните хора с точните инструменти. Не ми се мисли това ако стане на път някаде на майната си - спирам на пикая и пускам ръчната и дотам. Много тъпо са ги измислили тия моторчета, както и други работи където сдават багажа по тая кола. :screwy


Itsaka
Мнения: 293
Регистриран на: Сря 19 окт 2011 16:46
Автомобил: Passat B7
Двигател:

Re: Passat B6 - Ел. ръчна проблем

Мнениеот Itsaka » Чет 01 мар 2018 2:26


Благодаря колега! Ще изчакам да се оправи времето и мисля сам да погледна какво се случва.


Потребителски аватар
v.valchinov
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 16 ное 2011 17:59
Автомобил: VW Passat B6
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Passat B6 - Ел. ръчна проблем

Мнениеот v.valchinov » Чет 22 мар 2018 21:45


Колега ако ти се наложи смяна на моторчето , можеш да се свържеш с мен имам нови качествени моторчета на добра цена



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 224 госта