Помощ / Съдействие за поставяне - свързване на лост за Темпомат на Passat (B5) 2000 година.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
volodya iliev
Мнения: 361
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 19:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: APT 2000 4MOTION
Местоположение: Дупница

Помощ / Съдействие за поставяне - свързване на лост за Темпомат на Passat (B5) 2000 година.

Мнениеот volodya iliev » Пон 05 мар 2018 19:40


Значи купих си лостче ново на Febi
Имах някаква останала букса но незнам от каква кола със малко кабели.
Купих отделно нова букса с инсталация от Алиекспрес със съответните пинове нещо като Болт-Он.
Нужно ми е съдействие за подреждане на пиновете от черната букса към бялата на ЕКУ-то.

Лостчето Febi от стария тип стандартно като за Пасат (B5) е със 4 долни пина и 2 горни съответно към черната букса.
Колата е 1.8i 20V (APT) с Е-газ.

ОЕМ буксата с отрязаните кабелчета са с пинове както следва:
1. Празно
2. Празно
3. Празно
4. Празно
5.Сива със синя ивица
6. Кафяв със бяла ивица
7. Черен със сива ивица
8. Кафяв
9. Бял с кафява ивица
10. Жълт

Както казах оригиналната букса описана по-горе незнам от каква кола с какво лостче е,просто споделям подредбата каква е на нея.

Китайска ОЕМ букса с готови пинове за монтаж към бялата на ЕКУ-то.
1. Празно
2. Синя
3. Червен със жълта ивица
4. Черен с жълта ивица
5. Бял
6. Черен със синя ивица
7. Черен с жълта ивица
8. Празно
9. Празно
10. Празно

Ще бъда благодарен някой ако ме упъти или даде точна схема от Китайската ОЕМ букса кой пин къде трябва да отиде в бялата букса на ЕКУ.
И още едно питане,при тест на таблото с VCDS на 17 канал ... не ми показва всичките лампи когато тествам,но иначе се вижда,че я има лампата за Темпомата.
Евентуално след поставянето и правилното свързване би трябвало да си свети като е активен нали така?




Потребителски аватар
Jeka
Мнения: 188
Регистриран на: Чет 17 май 2012 15:13
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: AJM++
Контакти:

Re: Помощ / Съдействие за поставяне - свързване на лост за Темпомат на Passat (B5) 2000 година.

Мнениеот Jeka » Вто 06 мар 2018 15:16


Tака... китайската букса, която са ти пратили от Алито е за голф 4 съдейки по цветовата схема. Ползвай нея! Има малък шанс пиновете да не са същите като тези на пасата и да не паснат в гнездото на буксата, но нека да оставим тва за ся и да си дойдем на думата за номерата...
Пиновете влизат в бялата букса, която е отпред под екуто (води се Т15а), можеш да ползваш леко заострен кламер ако нямаш инструмент за ваденето им.

1. Празно
2. Синя - Пин 8
3. Червен със жълта ивица - Пин 9
4. Черен с жълта ивица - Пин 10
5. Бял - Пин 7
6. Черен със синя ивица - Виж по-надолу!
7. Черен с жълта ивица - Пин 10
8. Празно
9. Празно
10. Празно

За пин 6 от лоста (черен със синя ивица), зависи какъв кабел са ти пратили китайците. Ако има гнездо на него, се слага в Пин 8 на КАФЯВАТА букса (Т10d), но ако няма гнездо и е само оголен край, можеш да го вържеш някъде на бушоните на постоянен + (примерно бушон номер 5, който е 5 или 7.5 амперов).

Колкото до лампата на таблото, изглежда има много смесени мнения. Колеги казват, че я имат лампата, но не свети докато ползват темпомат, други пък казват, че им свети... на моя пасат също свети, след като сложих темпомата, а даже не очаквах.
След връзването на пиновете е нужна и активация чрез ваг-ком. И там мога да помогна ако се налага, въпреки, че има много инфо в нета за това.

Дано не съм го обяснил много криво :mhihi ако има нещо можеш да ми пишеш на ЛС, тъй като ме известява незабавно и мога да ти отговоря по-бързо.
Бирата по еконта :mrgreen :beer


Потребителски аватар
volodya iliev
Мнения: 361
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 19:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: APT 2000 4MOTION
Местоположение: Дупница

Re: Помощ / Съдействие за поставяне - свързване на лост за Темпомат на Passat (B5) 2000 година.

Мнениеот volodya iliev » Съб 21 апр 2018 21:22


Благодаря на колегата за помоща от негова страна.Днес монтирах лосчето с окабеляването към него след това го активирах с вагкома и за сега всичко работи.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Perym и 207 госта