Пасат Б5,5 Теч на масло от дясната част на двигателя 1,8Т

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пасат Б5,5 Теч на масло от дясната част на двигателя 1,8Т

Мнениеот silent » Съб 10 мар 2018 16:56


Тази част на мотора е шибано наблъскана. Преди време имах теч от гарнитурата на обтегача на веригата на разпр.валове. Сменени са всички гарнитури на капака-не е от там. Теча е около турбото и се стича надолу по блока върху стартера. Не е голям защото не доливам кой знае колко масло обаче от време на време попада върху катализатора и в купето влиза миризма на изгоряло масло. Има един маркуч който идва някъде отляво на двигателя минава зад него и отива някъде към турбото. този маркуч е целия омаслен. и на него има капки масло. Някой има ли повече опит с този мотор да подскаже откъде може да идва това масло.




teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5,5 Теч на масло от дясната част на двигателя 1,8Т

Мнениеот teodorpc » Съб 10 мар 2018 19:45


Трябва да сляза да погледна, но ако този маркуч е завит най отгоре на турбото, то по него минава масло под налягане за смазване на турбото. Ако е от него - незабавна смяна.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пасат Б5,5 Теч на масло от дясната част на двигателя 1,8Т

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 11 мар 2018 2:29


Моят ПАСАТОР имаше теч от капака на разпределителните валове, при монтажа на газовата уредба в Ловеч ми смениха уплътнението, подсещам се да погледна дали още тече!

За около 800 километра мотора е глътнал около 0,4 литра масло.

Пасатите имат стар проблем, маркучите за масло често са неплътни и искат смяна!


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5,5 Теч на масло от дясната част на двигателя 1,8Т

Мнениеот silent » Нед 11 мар 2018 9:33


Гледам разни схеми но не мога да се ориентирам съвсем. Има ма 4ри маркуча които влизат в турбото- 2 за антифриз и 2 за масло...
Има 2 най-отгоре и тръгват вертикално нагоре единият мисля че е масления върви високо покрай капака на клапаните и минава зад мотора. Този е на гайка.
Вторият до него мисля че е за охлаждането и минава пак високо но пред мотора. Също е на гайка.
Третият е малко по надолу и напред и се вижда че е на банджо и тръгва надолу. Не мога да видя къде отива но по схемите предполагам че е за антифриз и е твърде вероятно да е въпросния маркуч който минава под турбото и заобикаля мотора отзад. Ако съм прав няма как от него да тече масло.
Четвъртият доколкото виждам по схемите за маслото и се захваща с фланец и 2 болта за турбото. Този въобще не се вижда.
Явно ще трябва да се разглобява.
Ако някой е свалял турбо на този мотор и е наясно кой маркуч за какво е и къде отива ще съм благодарен да сподели.


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5,5 Теч на масло от дясната част на двигателя 1,8Т

Мнениеот teodorpc » Нед 11 мар 2018 19:12


Маслото влиза винаги отгоре вертикално. Оттичащото масло е отдолу противоположно на входящото и е на фанец с два болта. За антифриза са странично перпендикулярно на маслените.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта