джанти за пасат Б7 модел Minneapolis 17"

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

джанти за пасат Б7 модел Minneapolis 17"

Мнениеот beboyan » Сря 14 мар 2018 12:06


Здравейте колеги,

Дек 2017 в една огромна дупка до Летище София спуках и двете десни гуми и алуминиевите джанти се изкривиха. С протокол от кат заведох щета по каското. Направих глупостта да отида в Порше, трябвавше по оценка да пиша в заявлението за щетата. От Порше префърцунено отговориха, че джанти не ремонтирали, само сменяли. Ок, съгласих се да я сменят предната джанта - оригинална на VW. Джантата е 5 лъчева 16 инча съвсем обикновенна. Оказа се обаче, че трябва да чакам 3 седмици за нея, ок. След 3 седмици сложиха джантата и какво да видя, тя с половин педя навътре в калника. А и шарката съвсем друга. :11
Връщам се гледат, цъкат и се съгласяват, че е друга карам така 2 седмици, обаждат се дойде вашат джанта елате си я вземете. Викам този път "всичко е точно нали", те да това е вашата джанта ок. Отивам при колата и пак гледам този път шарката е уцелена, обаче офсета на джантата е пак малък и влиза навътре в калника и капачките на болтовете стърчат навън. Офсета на оригиналните ми е 42, а те ми сложили с 38. Пак разправии, оказа се, че приемчика не знае какво е офсет на джанта :death . И така не успях да изляза на глава с тях. Викам дайте си ми старата изкривена джанта ще си я направя за 40 лева и вас да не ви виждам повече. Обаче те я пратили на Затрахователя. Викам си ще пробвам с тях и подадох молба да ми я продадат тази моя изкривена джанта. След 3 седмици отговор: ние не сме магазин за употребявани части, джантата ви е сменена съгласно предписанията, само дето не ме напсуваха... че съм подал молба за изкупуване на моятата изкривена джанта, която може някой вече да е завлякъл и пуснал някъде из продавалниците за 50лв...

С това дълго предисловие съветвам всички, които са паднали из дупките на страната за нищо на света да не пишат официален сервиз при проблем с джантите защото те нямат базови познания в тези сервизи и за 5 стотинки. Изобщо ако ви се случи да си купите нова кола искайте да не ви дават измислената след заводска гаранция, ами да й смъкват едни 2000лв от цената.

С това дълго предисловие реших да се ъпгрейдна на 17ки джанти и от ебей си харесах 4 модел Минеаполис - като тази тук https://m.ebay.co.uk/itm/VW-PASSAT-B7-1 ... mwBanner=1

Всичко хубаво, обаче втора употреба и едната от 4те е много надрана. Освен това като че ли този двутонов дизайн: черен лак със сребристо седефено е получен като ламиниран слой пластмаса като слюда и там където е одрано пластмасата се е отлюспила и стой на петна.

Въпросът ми е дали има някъде в София да е възможно тази джанта да се пребоядиса, така че да изглежда като останалите 3 джанти. Черният лак лесно ще се докара, но по скоро това слюдено сребристо е много особено и под ъгъл има разноцветни цветови нюанси?

Поздрави и без дупки!




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: джанти за пасат Б7 модел Minneapolis 17"

Мнениеот Vlad777 » Сря 14 мар 2018 12:26


Колега, това че приемчикът не знае какво е offset не означава, че трябва да се съгласяваш когато ти доставят джанта, която не е за твоята кола. Според мен си в правото си да изискваш да ти се достави точната джанта и да не приемаш други.

Относно покритието - до сега не съм чувал да може да се възстанови по точно заводския начин, но има варианти. Има колега от форума от София, специалист по джанти - gas му е ника, но не зная дали влиза редовно. може да го намериш на фейсбук страницата му: https://www.facebook.com/flywheels/



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: petar9004 и 43 госта