Passat B4 1995г. AEK - не пали в дъжд и мокър сняг.

Техническа и сервизна информация за Passat
bm21
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 12:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Passat B4 1995г. AEK - не пали в дъжд и мокър сняг.

Мнениеот bm21 » Нед 01 апр 2018 8:43


Здравейте!

От няколко месеца имам проблем - Пасата се превърна в някакъв пустенен вариант. При сухо и топло време няма никакви проблеми, но ако е валял по-продължителен дъжд или мокър сняг не пали. Стартерът върти със всичка сила, но двигателя не реагира. Подозирам, че се мокри нещо в ел. инсталацията, свързано със свещите или бензиновата помпа. За помпата като че ли е по-малко вероятно, защото не се чува никакъв опит за запалване - дори някакво закихване и закашляне на двигателя. Опитах се да симулирам повредата и излях няколко туби вода върху капака, но не успях. Страх ме е да я закарам на автомивка или да не ме остави някъде, ако внезапно се развали врамето. Карах я на 2-3 сервиза да я видят, но всички ми отказват с думите: "Докарай я като се развали" !?

3-4 дена след като мине дъжда/снега изсъхва и пак е пушка.
Двигателят е AEK 1.6i.

Споделете идеи и подозрения. Гледах и да не би да се мокри компютъра, но не забелязах нищо съмнително.




Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Passat B4 1995г. AEK - не пали в дъжд и мокър сняг.

Мнениеот slaveiko67 » Нед 01 апр 2018 8:48


Вземи си една резервна бубина и си я карай в колата.Като се оплескат нещата с паленето,я монтирай вместо твоята...


passat ;)
Мнения: 61
Регистриран на: Чет 29 дек 2016 20:15
Автомобил: Passat b3 1988
Двигател: RP
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 1995г. AEK - не пали в дъжд и мокър сняг.

Мнениеот passat ;) » Нед 01 апр 2018 9:50


Кабели и свещи сменял ли си скоро?Както е написал колегата горе вземи друга бобина и като не иска да запали сложи нея.


Деми88
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 17 дек 2018 17:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B4 1995г. AEK - не пали в дъжд и мокър сняг.

Мнениеот Деми88 » Пон 17 дек 2018 17:39


Имам същата кола, а от скоро и абсолютно същия проблем. За каква бобина става въпрос? Къде се намира? Толкова ли лесно се сменя, че като се намокри едната да сложа другата? Като сложа друга бобина, тя няма ли да се намокри и да имам пак същия проблем?
Автора на темата намерил ли е решение на проблема и ако да - какво?
Аз имах още по-странни преживявания в сервиз. Закарах я с колесар до сервиза както не работеше и там ми казаха - сега се занимаваме с други коли и като свършим с тях ще се заемем с тази. И я оставиха под един навес. След 3-4 дена ми се обадиха, че колата няма никакъв проблем и е като пушка. Наистина беше така, но аз това си го знам - явно е изсъхнала и проблема изчезнал.


Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Passat B4 1995г. AEK - не пали в дъжд и мокър сняг.

Мнениеот Volkswangel » Пон 17 дек 2018 18:21


Нещо познат ми е този проблем, влажно време, утечки и тем подобни. Смяната на кабелаците от бобината до дистрибутора и тези от дистрибутора до свещите ще доведе до положителен резултат още повече ако не се допират до някои от гумените съединения ( маркучи ) на охладителната система.
Ако автомобила е на тъмно и помолите някой да завърти на стартер, при вдигнат преден капак, ще видите за какви цветомузики става въпрос. След това чакай да запали....


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B4 1995г. AEK - не пали в дъжд и мокър сняг.

Мнениеот batVenci » Пон 17 дек 2018 19:00


Нормално, при тези модели бобината си е консуматив. Но не са изключени и изненади от други места, например високоволтови кабели и т.н. Трябва да се види каква е искрата при влажно време...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Shamata и 223 госта