Passat b5 99г проблем с централното

Техническа и сервизна информация за Passat
canada_panda
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 22:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Passat b5 99г проблем с централното

Мнениеот canada_panda » Пон 09 апр 2018 17:37


Здравейте колеги имам проблем с отключването и заключването на четирите врати на пасата. Преди да ме насочите към микроключета съм ги почистил и презапойл платките работеше си всичко нормално изведнъж спряха да работят четирите врати нито се отключват нито се заключват от дистанционното или от копчето на шофьорската врата след ден работеха която си иска установих че не ми работи и отключването на резервоара и контрола на електрическите огледала проверих всички предпазители но са здрави до буксата на копчето за отваряне на багажника не стига плюс Някой знае ли от какво може да е този проблем




Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: Passat b5 99г проблем с централното

Мнениеот fichtenweg » Пон 09 апр 2018 18:51


Проблемът с микроключетата се отнася за случаите в които имаш проблем с единични врати. Щом не работи и отключването на капачката на резервоара, трябва да стигнеш до кабелния сноп който върви до комфорт модула - намира се под мокета на шофьорското място. В този сноп ще намериш 4 по-дебели червени кабела увити с лепкав текстил. Като развиеш изолацията, почти сигурно ще откриеш кородирала в зелено студено пресована връзка. Почистваш добре и запояваш. Използвай, че си стигнал до това място и огледай кабелния сноп за още дефекти. Ако можеш да отделиш време, дай комфорт модула да го погледне човек който се занимава с електроника - обикновено излизат дефектни спойки.

Ето ти малко снимков материал как се стига до кабелния сноп

http://vwts.ru/forum/93045.html

Веднъж годишно преглеждай акумулаторния отсек. Има два дренажни отвора, които често се запушват и благоприятстват стичането на вода при кабелния сноп и комфорт модула.


canada_panda
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 22:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Passat b5 99г проблем с централното

Мнениеот canada_panda » Съб 21 апр 2018 11:40


Здравейте пробвах и прегледах Комфорт модула но при него няма вода няма и влага чисто нов е . :confused :cry :scare3



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта