VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 15 апр 2018 19:16


инжектопляктор написа:Вентилираните дискове са по-дебели, 13мм срещу 20 и няколко и май обикновените апрати не могат да се сложат на вентилирани дискове.

samo_pechka написа:Предполагам, че се ползват пак твоите същите, само се сменя диска ( вентилиран диск ) и накладките за вентилиран диск ( същите по размер като старите ти, но по-тънки )

Точно така е, по тънки накладки за вентилиран диск и по дебели накладки за плътен диск. Ако си намери апарати от Г60 за 280 мм диск, тогава може да монтира дебели накладки на вентилиран диск.

инжектопляктор написа:Моля? Какво му е сложното да смениш спирачен диск? Тънко ли? 40лв за струговане тънко ли е?

И от оня ден го мисля, тая крива накладка, единствения вариант да се изкриви желязото е монтаж на криво и е заседнала, буталото после я е направило на кривак, 40 лв за струговане си е от твоята глава




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот инжектопляктор » Нед 15 апр 2018 19:16


Pet_rov написа: В комплект с нови накладки.

Аааа, не! 45лв дадох за TRW, пак няма да взимам нови накладки. Накладките са на 3-4 дни!
К.Одаджийски написа:И от оня ден го мисля

Няма го винтчето за закрепяне от нея страна. 40лв не е от моята глава. Казахте ми стругар отивам при такъв.
Има табела, на която пише "Стругар". Мога ли аз да знам, да търся мнения за всяко нещо и дали някой няма да си остави ръцете!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 15 апр 2018 19:27


Винтчето и да го няма е все тая. На хиляда аудита А4 само едно има винтове на диска. Моите отдавна са скъсани и избити да не стоят в дупката и карам без него винтче. То не държи нищо. Отговаря единствено да държи дупката на диска срещу резбата на болта за да си сложиш по лесно каплата, другото го вършат болтовете

инжектопляктор написа:Аааа, не! 45лв дадох за TRW, пак няма да взимам нови накладки. Накладките са на 3-4 дни!

Каквото искаш прави, темата ще стане 50 страници и едва ли ще си решиш проблемите. Сам каза оня ден, че като си свалил дисковете си видял, че половината накладка е спирала само, което означава, че вече се е износила неравномерно. Слагаш я на нов диск и започва да го износва неравномерно докато пасне, ама дискът ще е вече износен накриво.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот Pet_rov » Нед 15 апр 2018 19:39


Ода, не се хаби


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот инжектопляктор » Нед 15 апр 2018 20:24


К.Одаджийски написа:Слагаш я на нов диск и започва да го износва неравномерно докато пасне, ама дискът ще е вече износен накриво.

Не съм милионер всяка седмица да купувам на 30 годишна кола оригинални накладки. Имам познат, който слага втора употреба накладки и пак нищо не му беше криво. Стига с тия излишни операции. Питах защо ми се кривят дисковете просто. Стругари калпави, аз калпав, дискове калпави, апарати калпави. За общо 100км няма какво толкова фатално да са се износили тия накладки. Хората ги карат по 10 години тия коли нищо не пипат по тях, аз ще й купувам всяка седмица накладки по 50лв. Ако ще взимам нови накладки, то ще е за нови апарати. Не за да имам същото мизерно спиране с плътни дискове.
Айде, темата е за затваряне! Исках съвет как да разпозная технически проблем, ако има такъв. Толкова.
Хората в тоя форум питат за накладки втора ръка, спирачна течност втора ръка и масло втора ръка да карат, аз всичко ново слагам, а вие мен ме корите!


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот IvanMan » Нед 15 апр 2018 20:32


инжектопляктор написа:Айде, темата е за затваряне!


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот IvanMan » Сря 18 апр 2018 16:53


инжектопляктор написа:
"Взех нови дискове Делфи. Вече няма никакви вибрации. Некомпетентен стругар"



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: plamen__st и 45 госта