VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот ktamen » Съб 14 апр 2018 20:44


Курт Деликуртев написа:На струговани челно меки челюсти може да се мине без индикатор, но все пак едно контролно дали не мята с няколко стотни е необходимост.

Говоря като учител по практика "Студена обработка на метали"!

Плякторовия стругар, явно е твой възпитаник :mhihi
muns61 написа:На дорник се струговат без индикатор.

Това е единствения читав метод, другите са компромиси, които излизат през носа.




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот Iezekil » Съб 14 апр 2018 21:06


Купуването на втора ръка дискове е риск,аз навремето взех от колега от тук дискове и бяха криви.Човека се измъкна с извинението,че не бил ги карал ха ха...Та си покарах със старите,докато избия загубите,после взех нови.Тях ги карах 2 зими,понеже си взех и по-големи/280мм вентилирани/за лятото ха- ха.Преди тези манипулации взех и вентилирани,ама тях не знам даже къде са...
Моят съвет е следния:
1.Купи си нови.
2.Мога да ти продам моите на цената на нови.В тази цена ти влизат подарък 2 амортисьора/задни/ и спойлер/анти крило/.Тази оферта я правя,за да ти помогна.Накладки няма да ти предлагам,понеже купувам евтинки и си ги ползвам и на големите дискове,а пк си взех и втори комплект 15ки,та да не се връщам на малките дискове.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот инжектопляктор » Съб 14 апр 2018 21:09


Iezekil написа:.Купи си нови.

Купих си един път. Защо се кривят? Да търся вентилирани апарати ли? Колата излиза от завода с дискове, с които няма проблем поне 100 хиляди километра, а тук постоянни проблеми.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7650
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот goppa » Съб 14 апр 2018 21:17


инжектопляктор написа: Колата излиза от завода с дискове, с които няма проблем поне 100 хиляди километра, а тук постоянни проблеми.

Само дисковете ли са нови когато колата излиза от завода? :gruebel


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот Iezekil » Съб 14 апр 2018 21:18


Защо се кривят?Ми не знам,аз си смазвам 2 пъти годишно водачите,направих нови при стругар,разпробих супортите за тях,маншоните ми са здрави и пълни с грес,накладки сменям много преди да почнат да стържат,подменям спирачна течност чат пат.Не знам как се криви 11мм. желязо,не ми се е случвало.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 15 апр 2018 0:03


Мога да ви кажа за поне една причина за кривене, при горещи спирачни дискове влизане в локва дъждовна вода, при българските пътища няма как да се разминеш!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот samo_pechka » Нед 15 апр 2018 9:47


Дискове се кривят един път от качеството им ( калпав автърмаркет ) , втори път от пренагряване ( дължи се и често на нек.накладки), при екстремно спиране с висока скорост и в последствие стоене на място ( примерно в задръстване на магистрала ) , при рязко преохлаждане както са нагряти и т.н.
Тези фактори съчетани със задържащ спир.апарат във водачите си , допълнително допринасят за кривенето.
И аз съм кривил дискове, единият път съм 110% убеден, че се дължеше на менте накладки.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот muns61 » Нед 15 апр 2018 10:20


Пляктора не го интересува що са криви, той си запълва времето.
Както и ние.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот инжектопляктор » Нед 15 апр 2018 11:59


muns61 написа:Пляктора не го интересува що са криви,

О, живо ме интересува. Защото не мога да давам всеки месец по 100лв за дискове. Искам да разбера какво да направя, за да не се случва повече.
Не карам като идиот и не мога да разбера как все ги прегрявам. Искам и да попитам - дискове Делфи биват ли?
В момента съм на кръстопът - ако ми хареса цена за вентилирани апарати, пуснал съм някъде из форума запитвания, може направо да взимам вентилирани - по-малка е вероятността да прегряват. Ако ли не - ще купувам нови дискове или такива втора ръка, но читави като качество. Не знам, старият материал да е по-добър от новия?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот samo_pechka » Нед 15 апр 2018 13:31


инжектопляктор написа:В момента съм на кръстопът - ако ми хареса цена за вентилирани апарати, пуснал съм някъде из форума запитвания

Вентилирани апарати ли ?! Не бях чувал за такива.. Предполагам, че се ползват пак твоите същите, само се сменя диска ( вентилиран диск ) и накладките за вентилиран диск ( същите по размер като старите ти, но по-тънки ) Не съм запознат с разновидностите, някой колега с Пасат Б3 може да внесе яснота.
инжектопляктор написа: Ако ли не - ще купувам нови дискове или такива втора ръка, но читави като качество. Не знам, старият материал да е по-добър от новия?

И ако старите ( втората ръка ) са пак криви? Човече смайваш ме ... Със сигурност най-хубави са ОЕМ, после някой читав автърмаркет и си ти. Не мога да дам препоръка. Купувал съм дискове на АТЕ , доволен съм, никакви драми и забележки.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот инжектопляктор » Нед 15 апр 2018 13:44


samo_pechka написа:Вентилирани апарати ли ?! Не бях чувал за такива.. Предполагам, че се ползват пак твоите същите, само се сменя диска ( вентилиран диск )

Вентилираните дискове са по-дебели, 13мм срещу 20 и няколко и май обикновените апрати не могат да се сложат на вентилирани дискове. Друг колега обаче казва, че мога да ползвам накладките от моите за другите апарати.
Не е за смайване, хванах се за главата. Явно на Пасат да карам с плътни дискове няма да стане. Не мога да си обясня как ги прегрявам и кривя, а не мога да си позволя всеки месец да давам по 100лв за спирачни дискове. Чудя се дали да не взема апарати за вентилирани, барабар с дисковете втора ръка и да купя нови спирачни маркучи отпред профилактично. Колата ме радва и само тия спирачки ми развалят целия кеф от карането.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 15 апр 2018 14:15


Пляктор, имал съм 2 пасата Б3, спукал съм ги от каране, вторият го купих на 320 хиляди километра, в БГ му сложих газова, карах го още 200 хиляди в Германия като куриер, проблем със спирачките не съм имал.

Ти си се вкарал в някакъв ужасен сценарии, само не мога да усетя къде е причината!


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот Водния дух1 » Нед 15 апр 2018 17:24


Курт Деликуртев написа:Пляктор, имал съм 2 пасата Б3, спукал съм ги от каране, вторият го купих на 320 хиляди километра, в БГ му сложих газова, карах го още 200 хиляди в Германия като куриер, проблем със спирачките не съм имал.

Ти си се вкарал в някакъв ужасен сценарии, само не мога да усетя къде е причината!

Причината е ''да минем по-тънко'' ,калпави дискове,калпави стругари,калпав монтаж.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот инжектопляктор » Нед 15 апр 2018 19:10


Водния дух1 написа:...калпав монтаж.

Моля? Какво му е сложното да смениш спирачен диск? Тънко ли? 40лв за струговане тънко ли е?
Отзад от едната страна малко стърже спирачна накладка на моменти леко по барабана. Ама това не е от днес.
Не вярвам да има общо с проблема ми отпред. Все пак го споделям.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: VW Passat B3 89г - тресене на волана при натискане на спирачките

Мнениеот Pet_rov » Нед 15 апр 2018 19:14


Купи си Делфи от доказан доставчик, щом трябва.. Имат лазерна гравировка. В комплект с нови накладки. Или си страшен карък, или си каръшки монтьор. Колебая се между двете....



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 54 госта