Passat b6 1.8 TSI - грешка p0171

Техническа и сервизна информация за Passat
vlad0hr
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 10 апр 2018 17:01
Автомобил:
Двигател:

Passat b6 1.8 TSI - грешка p0171

Мнениеот vlad0hr » Сря 18 апр 2018 16:08


Ето и аз да разкажа най-сетне. Твърдо решен бях да не вземам кола много от много време поради познатите причини(излишни грижи и пари и алтернативен транспорт). Реших се накрая, но трябваше да е нещо познато. В семейството имаме от дълги години passat 1.9 TDI от 2000г и се бях привързал към марката та хайде и аз пасат - b6 2008 1.8 TSI - седан. Първите впечатления са, че е много яка кола. Устойчива на пътя, а и разхода на гориво не е много голям(7/100 извънградско). Исках да е нещо по-ново, което по-трудно ще ме остави на пътя, тъй като я вземам единствено за извънградски пътувания. Да се движа в София с кола ми се струва много нелогично предвид транспорта, който мога да ползвам. Естествено всички ми казваха вземи си за първа кола нещо старо и евтино и т.н, но обикновено си имам собствено мнение за всичко. Взех я от БГ, но не от някоя къща, а от частно лице. Изглеждаше си я пазеше колата човека, а и беше 1ви собственик. Естествено направих първоначалното обслужване. Потеглих на път първото стряскащо нещо е, че светна лампичката за грешка в двигателя и тази за ръчната спирачка докато бях в движение по магистралата. Заведох на компютърна диагностика в един друг град и се оказа грешка p0171, но трябваше да я оставя за повече време в сервиза, за да кажат точната причина за тази грешка. Нека някой ако е имал подобен проблем с този двигател да сподели мнение или на него защо му е излизала. Минуси на колата спрямо пасата на семейството са следните за мен - много електроника като изключително много ме дразни факта че ръчната спирачка е с бутон. Искам да ви попитам и има ли сервиз в София, който бихте препоръчали, на който няма да ми смъкнат кожата. Е това е горе долу с моята първа кола накратко . Вече получих доста приятни емоции от свободата, която ми дава. Не съм добавял снимки, но козметично на външен вид няма никаква разлика от снимките в гугъл. Като човек, който кара бензин обаче се чувствам доста странно, защото май повечето VW са си дизели.
Поздрави!




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat b6 1.8 TSI - грешка p0171

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 19 апр 2018 7:47


Грешката е за бедна смес.
Но защо?
Ти си с директно впръскване.
Да няма спукан/сцепен/притиснат маркуч/вакуум?


vlad0hr
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 10 апр 2018 17:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat b6 1.8 TSI - грешка p0171

Мнениеот vlad0hr » Чет 19 апр 2018 14:14


Не мисля, че има. Не знам как мога да го разбера, но мина през 2 майстора колата и никой от тях не е казал да има нещо такова. Единият каза, че според него има неработещ правилно цилиндър, но му липсваше апаратура да направи по-добра диагностика. Някаква идея къде мога да го дам на сервиз с коректни майстори, които да не вземат наистина луди пари.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat b6 1.8 TSI - грешка p0171

Мнениеот Pet_rov » Пет 20 апр 2018 8:17


Кажи откъде си, колега, за да те насочи някой.


vlad0hr
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 10 апр 2018 17:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat b6 1.8 TSI - грешка p0171

Мнениеот vlad0hr » Съб 21 апр 2018 7:51


Живея в София



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 153 госта