Passat B5.5 |1.8t AWM | 170hp | Проблем с ASR след смяна на ABS модул

Техническа и сервизна информация за Passat
jor0
Мнения: 23
Регистриран на: Нед 15 фев 2015 9:37
Автомобил:
Двигател:

Passat B5.5 |1.8t AWM | 170hp | Проблем с ASR след смяна на ABS модул

Мнениеот jor0 » Нед 24 юни 2018 17:51


Привет, колеги,
Проблемът е свързан с това, че започнаха да светят лампите ABS, BRAKE и ASR (traction control) + звукова сигнализация(3 пъти). След проверка с VAG COM се установи, че няма връзка с ABS модула. Свалих го и го дадох на едни "майстори", които след няколко дни казаха, че проблемът е сериозен и няма да може да се поправи. Още съжалявам, че не го направих сам. Има една крива спойка и покрай нея 4,5 изпокъсани вериги... Както и да е. Примирих се и започнах да търся друг ABS модул, на който номерата да съвпадат с моя. Намерих такъв, но след монтирането ASR (traction control) остана да свети. Сега съм объркан, защото вариантите са няколко:

1. Модулът, който взех не е изправен
2. Модулът е ОК, но трябва да се кодира / адаптира. Не съм сигурен как точно става това. Дали, ако не е кодиран, ще свети само ASR(без ABS)?
3. Мога да потърся друг такъв модул и да пробвам дали лампата ще изгасне. Тук проблемът е, че това трябва да стане бързо, за да върна този(100лв.)

Колата е внесена от САЩ, ако това има значение.

Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, да сподели мнение или да каже къде мога да отида, за да разбера дали проблемът е кодиране или неработещ модул.

Живея в София, ж.к. Дружба.

Благодаря предварително!




jor0
Мнения: 23
Регистриран на: Нед 15 фев 2015 9:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 |1.8t AWM | 170hp | Проблем с ASR след смяна на ABS модул

Мнениеот jor0 » Пон 25 юни 2018 11:47


Привет,
Кратък ъпдейт: След доста четене по форумите се оказа, че новият модул вероятно е изправен и ще трябва да се прекодира. Проблемът е, че ми трябва Production core(PR-Code) на спирачките и двигателя, които обикновено се намират при резервната гума. Е моя го няма... Също така нямам и сервизна книжка.

Някой да има идея откъде другаде мога да взема този PR Code за спирачките и двигателя?
Някой в София да може да го кодира(със заплащане естествено)?

Благодаря,
Поздрави!


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat B5.5 |1.8t AWM | 170hp | Проблем с ASR след смяна на ABS модул

Мнениеот KBK » Пон 25 юни 2018 12:18


Колега, потърси в нета VIN декодъри, с вкарване на вин номера на колата ще ти излязат PR кодовете. Проверявал съм за моята и абсолютно всички си излязаоха коректно както е лепенката в багажника. Не помня точно в кой сайт съм го правил, но потърси и ще го намериш.


jor0
Мнения: 23
Регистриран на: Нед 15 фев 2015 9:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 |1.8t AWM | 170hp | Проблем с ASR след смяна на ABS модул

Мнениеот jor0 » Пон 25 юни 2018 13:41


KBK написа:Колега, потърси в нета VIN декодъри, с вкарване на вин номера на колата ще ти излязат PR кодовете. Проверявал съм за моята и абсолютно всички си излязаоха коректно както е лепенката в багажника. Не помня точно в кой сайт съм го правил, но потърси и ще го намериш.


Здрасти, колега,
Благодаря ти много. Намерих ги тук http://carinfo.kiev.ua/cars/vin/volkswagen , ако на някой друг му трябват.

Ще пробвам да прекодирам тези дни, като имам време и ще пиша, дали е станало.

Поздрави!


jor0
Мнения: 23
Регистриран на: Нед 15 фев 2015 9:37
Автомобил:
Двигател:

(РЕШЕНО)Passat B5.5 |1.8t AWM | 170hp | Проблем с ASR след смяна на ABS модул

Мнениеот jor0 » Чет 28 юни 2018 14:56


Привет,
След доста четене модулът е кодиран и лампите не светят. Ако някой има проблем, нека се обади. Вече мога да разкажа доста за тези модули.

Поздрави,



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Gfasi, petiop и 126 госта