"Passat B8" мнения, съвети, помощ

Техническа и сервизна информация за Passat
CrAzY RiDeR
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 29 юни 2018 7:56
Автомобил:
Двигател:

"Passat B8" мнения, съвети, помощ

Мнениеот CrAzY RiDeR » Съб 30 юни 2018 7:16


Здравейте на всички, след дълго търсене на автомобил се спрях и аз на пасата, надявам се да има място и за още един като мен :biggrin . И така колеги миналата седмица си взех пассат б8 150 коня 2,0 турбо 2015 година, ръчка и от тогава го разучавам и още си нямам на идея за него чета по най различни форуми руски, немски, английски (четох и темата първи впечатления ) къде ми става ясно къде не ... ужас, просто няма много информация за него :mhihi За това пиша тук кой каквото знае и има време да напише един- два реда за него дори и да ми обяснявате колко съм тъп и зле пак става няма проблем :mhihi (както обикновено се случва в БГ форум). Като за начало да кажа автомобила е в оригиналния си вид с тези големи гуми с малки джанти като тир изглежда и бих искал да си го направя тук там да ми радва окото :11 . Моля обсъждайте, коментирайте, дерзайте. Благодаря
- Като за начало мисля да му сложа някои джанти 17 или 18, а 19 мисля че ще са му малко тежки, а и ще друса много двоумя се, смятам да карам с все зонни гуми (знам какво ще кажете за тях, просто колата няма де се кара в екстремни ситуации)
- Тези жълти оригинални крушки смятам да ги сменя с лед с бяла светлина или нещо такова ако може да ми препоръчате някои които ще паснат, също за фаровете за мъгна, габаритите и дългите светлини,
- Смятам да взема от тия уреди за диагностика OBDeleven с про версията да са възможни Long codinga все още се уча как се прави или ако не има кредити, които се плаща, като за начало, ако е възможно де, просто не знам колата кои екстри има и кои могат да се включат, бих искал да ми се заключват вратите като изчезна с ключа в мен за това не съм сигурен, но май е нужно Kessy там ми е тъмна Индия.
- Не знам дали и възможно, на тази медия (с най-малкия екран е не знам как се казва ако някой знае моля да сподели), но искам да пусна музика в колата и да свържа усилвател. Гледах по двигателна за прекарване на този червения захранващия кабел, ииии не видях никъде от къде може просто много е набутано :stumm
Мисля да взема има такива хромирани лаисни за отдолу отзад отпред и отстрани мисля, че ще има по- добър вид. Вънка колата е много запазена главно се е карала по Автобан в Германия, но е била с фолио и няма драскания от камъни по боята, освен по фаровете и халогените ако някой знае някакъв препарат с който мога да ги махна или поне малко моля да сподели.
- Интериора и много захабен оня пича въобще не я е пазил карал е какво ли не желязо, бои... :scare3 и кой знае какво друго ще се опитвам да ги оправям има такива хромирани елементи по които ще покрият някоя част от тях. Отзад багажника е много зле мисля с фолио карбон да го пооправя ако стане не зная или с някои препарати. По облегалките отзад също има съдирания и драскотини.... :dummy
- trafic assistent, line assistent, и всичките други системи някой да ме светне как става... Също и възможно ли е автоматично включване и изключване на дългите светлини
- Функциите video in motion voice command mirror link не са включени иска ви някакъв ключ :stumm какъв е къде е не знам
- След време обмислям да взимам тези от китайските мултимедии малко по- голям дисплей и повече опции андроид и със задна камера
- Имали начини багажника де се отваря собствено ръчно без външна намеса и инсталиране на бутон за затваряне
- знам че е тъп този въпрос, но имали шанс за поставяне на автоматична скоростна кутия - просто любопитство
- Мотора е малко шумен и при определени обороти на двигателя нещо по таблото дранчи и ме дразни :banghead
- Оригиналното СД имали изходи за усилвател ?
- някой по запознат с Long coding на пасат да сподели мнение. Благодаря
- имали възможност не винаги като се отвори вратата всичко да спира т.е музика сд и така нататък

Със сигурност има някои неща които съм забравил да напиша, но после ще се досетя за сега това са въпросите от мен много ще се радвам ако ми помогнете и дадете различни мнения, кой както мисли за добре.
С две думи за автомобила, за сега ми харесва не съм имал проблеми с него и дано да нямам :biggrin искаше ми се да е DSG но както прочетох много се развалят и тия чукания така че става и ръчка, но според мен системите автопилота и другите глезотии ще работят по добре с DSG. Друго колата според мен няма много екстри включени прочетох, че след време колата се побърква и почва да свети като коледна елха
Благодаря Ви за времето което ще отделите и за мненията които ще дадете колеги. :love.vwclub
Прикачени файлове
36368551_2205917216104454_4853703070460149760_n.jpg
36379800_2205917272771115_5149113515239276544_n.jpg
36375105_2205917182771124_2882115598999879680_n.jpg
36479504_2205917249437784_952419885630095360_n.jpg




Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: "Passat B8" мнения, съвети, помощ

Мнениеот ssssl » Съб 30 юни 2018 19:53


За р-ра на джантите правилно си се ориентирал. Всесезонните гуми са лош компромис.

Виж с какъв цокъл са крушките, които ти трябват и търси в Ибей. като разбира се избираш от най-мощните.

За диагностика - https://sklad66.com/cms/VAG-CAN.html

Голфчето ми, 2015 г., няколко дни след като излезе от шоурума, му сложих китаец. Свържи се с колегата JORDITO, има голям опит с китайски мултимедии :th_up


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: "Passat B8" мнения, съвети, помощ

Мнениеот bongoo » Пон 02 юли 2018 14:21


И чети тук...има всичко описано, за което питаш....

https://drive.google.com/file/d/18TgRmy ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1pSxEk5 ... sp=sharing

Последна промяна от Spas на Пон 02 юли 2018 14:27, променено общо 1 път.
Причина: Колега, и двата линка са празни...моля, поправи ги.


CrAzY RiDeR
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 29 юни 2018 7:56
Автомобил:
Двигател:

Re: "Passat B8" мнения, съвети, помощ

Мнениеот CrAzY RiDeR » Чет 05 юли 2018 12:06


ssssl написа:За р-ра на джантите правилно си се ориентирал. Всесезонните гуми са лош компромис.

Виж с какъв цокъл са крушките, които ти трябват и търси в Ибей. като разбира се избираш от най-мощните.

За диагностика - https://sklad66.com/cms/VAG-CAN.html

Голфчето ми, 2015 г., няколко дни след като излезе от шоурума, му сложих китаец. Свържи се с колегата JORDITO, има голям опит с китайски мултимедии :th_up


Окей, благодаря за отговорите колега, но само двама човека ли ще пишат, а за другите въпроси? За джантите, според теб колега дали ще е по-добре 18 от 19 поради разход и комфорт
За кодиране и всичко какво ще кажете за това https://www.youtube.com/watch?v=uA8y5Yiy7wc&t=902s
За крушките погледнах фара опитах се да я махна, но не успях явно трябва да сваля фара или да видя в нета как се свалят
За мултимедията, благодаря ти ще се свържа с него и ще го поразпитам

П.П На колегата горе не му работят линковете :a045


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: "Passat B8" мнения, съвети, помощ

Мнениеот bongoo » Чет 05 юли 2018 14:36


Това е насока към темата на BlackBaron, за което аз съм му много благодарен.

viewtopic.php?f=6&t=475255



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта