Пасат Б5,5 1,8Т автомат стартера не върти.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пасат Б5,5 1,8Т автомат стартера не върти.

Мнениеот silent » Сря 04 юли 2018 20:15


Ми общо взето това е . Ток има светват лампите на таблото.Всичко си работи. Акумулатора е нов отделно съм го и замерил. Проблема е че стартера не върти.
Питането ми е има ли реле след контактния ключ което да стартира тяговото реле на стартера (шалтера) както и някаква друга блокировка на стартера заради автоматика които да погледна преди да свалям стартер. Проблема се появи изведнъж на бензиностанция . Спираш да зареждаш и следва въже и буксир.
След като преди два дена се счупи десния държач на задния мост и моста се изкриви слава богу при ниска скорост вече съм меко казано изнервен от този кокошарник. Също така ако може някой да помогне с линк или информация за подробна ел. схема и въобще подробна сервизна информация за този автомобил ще съм му благодарен.




Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат Б5,5 1,8Т автомат стартера не върти.

Мнениеот Danny boy » Сря 04 юли 2018 20:29


При мене стана зимата,отведнъж на бензиностанция,до вкъщи обаче.
Оказа се шалтера на стартера умрел.
Смениха ми и четките.
Качване,сваляне,четки,шалтер150лв.
Това е нещо нормално за стара кола,за да те вади от равновесие.


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5,5 1,8Т автомат стартера не върти.

Мнениеот teodorpc » Сря 04 юли 2018 20:39


Да не ти се е извадило управляващото кабелче от тяговото реле на стартера. Обикновено е на кабелна обувка и се разхлабва с времето, клеясва.....


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Пасат Б5,5 1,8Т автомат стартера не върти.

Мнениеот vanesto » Сря 04 юли 2018 20:57


Вземаш един кабел и даваш директен плюс на клемата на шалтера. Ако не завърти е, или шалтера, или четки. Даваш после плюс на болта, който е свързан с четкодържателя, ако и там не завърти, значи са четки. Ако там върти, а на клемата не, е шалтера. Ако всичко е наред с директен плюс с повечко проби, е клеморед. При такива аварийни ситуации, ако са свършили четките, вземате едно дърво и бой по стартера, ама леко да не го потрошите. Ще завърти, гаранция.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5,5 1,8Т автомат стартера не върти.

Мнениеот silent » Чет 05 юли 2018 6:26


На тази кола стартера е заврян на ...... никакъв достъп..отделно е автомат -нез стартер е недвижима собственост. Днес на тихо чух че нещо цъка така или иначе ще го сваля за профилактика и със сигурност ще му пусна кабел за авариен плюс при нужда...


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Пасат Б5,5 1,8Т автомат стартера не върти.

Мнениеот tdi fen » Чет 05 юли 2018 10:27


шалтер


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5,5 1,8Т автомат стартера не върти.

Мнениеот silent » Чет 05 юли 2018 20:58


Шалтера не работи , стартера също. Тотал щета . Свалян е и вероятно е вече веднъж ремонтиран или поне е сменян. Дори не мисля да го правя . Има ли разлика между стартера на автомат и ръчка. По специално в мощноста им. На едно място гледам пише стартер 2КВ за автомАтик но не е указан мотора на друго 1,1КВ за моя мотор AWT но пък не са указани скорости.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Пасат Б5,5 1,8Т автомат стартера не върти.

Мнениеот vanesto » Пет 06 юли 2018 7:33


Вземи си рециклиран от франсизкуп, с гаранция са. А за мощността, има значение. Трябва ти същия, по номер на стартера, или по модел на колата. На статора има набит номер. Предполагам, че е 2кв.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5,5 1,8Т автомат стартера не върти.

Мнениеот silent » Съб 07 юли 2018 18:05


Сваления беше Бош по номера излиза 1,1кв. Купих пак 1,1Кв , рецилиран от някакви поляци Лауер е фирмата. От Франсизкуп имам негативно впечатление.
Така или иначе проблема за момента е решен. Дано да излезе читав че без стартер автоматика става недвижима собственост.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Perym, Shamata, ShoGo_GTI, ViceroyF16 и 168 госта