проблем с ел. хидравлика

Техническа и сервизна информация за Passat
maglata1988
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 17 окт 2009 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Санадански

проблем с ел. хидравлика

Мнениеот maglata1988 » Съб 08 май 2010 12:59


здравеите колеги значи проблема е такъв: Светна ми една крушка на таблото тя е едно курмило и удивителен свети в жълт фон и от време на време като карам в градцки условия волана малко трудно върти а забравих да оточня че колата е сеат ибиза 2002 год. 1.9тди след като видях че варти трудно я откарах на маистор и я закачи на компютара и ми каза че проблема е от хидравликата тя е била електрическа имало някакви диоди и са били изгорели трява да се свали и да се ремонтират но си викам аз даи да отидо до друг сервис и да видим там какво ше кажат в другия сервис пак я качиха на комп. и тоя ми вика некаъв дачик на хидравликата прави мизери и затова незнам какво да правя на кои да вярвам може ли някои да ми помогне




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: проблем с ел. хидравлика

Мнениеот bobocamaro » Съб 08 май 2010 13:31


Колега съжалявам ако ще ти се наложи да посетиш и трети път сервиз,но изрично си запиши точно номерата на кодовете за грешки които ще намерят.Това с "некви диоди или некав датчик" не звучи добре.Никак не е евтина и проста системата,има собствено еку следи се скорост и посока на въртене на волана,температура на помпата,налягане-всичко това са датчици.Включително от "слабо" или "силно" зареждане на алтернатора,лоша свръзка може да се получи проблем в сервото.Надявам се течността ти е точно предписаната защото четох за корозирал корпус на помпа,одървени "о" рингове и т.н. ужаси.Без кодовете е само гадаене и молитви-успех.


maglata1988
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 17 окт 2009 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Санадански

Re: проблем с ел. хидравлика

Мнениеот maglata1988 » Съб 08 май 2010 14:00


еми казаха че в понеделник ше я свалят и ше я ремонтрират ремоната казаха че ше излезе около от 70 до 100 лева а втора рака да си купиш е била 300 лева та викам да я поправят маисторите и дано да няма проблем после незнам ше видим


Потребителски аватар
Dave
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 11 дек 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с ел. хидравлика

Мнениеот Dave » Чет 21 окт 2010 12:18


Имам същия проблем с хидравилката. Кажи дали успя да оправиш твоята?


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: проблем с ел. хидравлика

Мнениеот vasko__2 » Чет 21 окт 2010 18:33


Най-вероятно датчика се е прецакал.Два модела са TRW и KOYO, според рейката.Обикновено датчика е за смяна.


Потребителски аватар
Dave
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 11 дек 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с ел. хидравлика

Мнениеот Dave » Пон 25 окт 2010 13:00


Може ли да ми препоръчате някой сервиз в София, където да отида за да ми го сменят?!
Благодаря предварително


Потребителски аватар
DianaKumovska
Мнения: 20
Регистриран на: Вто 28 авг 2018 7:14
Автомобил: Passat B6
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с ел. хидравлика

Мнениеот DianaKumovska » Пон 10 сеп 2018 9:09


Здравейте,

дали проблема при колегата се е оправил и как?
Аз имах същия проблем с лампата на волана на пасат Б6, но волана не се върти по-трудно. След смяна на масло и филтри спря да свети, и сега чакам да видя дали е било от това или е било просто късмет на наместване нещо или нямам идея от какво.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], pac_man и 28 госта