Пасат Б5 1999г.1,8 турбо - смяна тампон на двигател

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
mihailt
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 12 яну 2015 21:17
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8 turbo
Местоположение: София

Пасат Б5 1999г.1,8 турбо - смяна тампон на двигател

Мнениеот mihailt » Вто 10 юли 2018 23:06


Здравейте колеги. Пасата ми е Б5, 1999г., 1,8 турбо, комби. От година имам проблеми с чукане, тропане отпред, от дясно. Ту го има, ту изчезва. Смених всички носачи, накрайници, биалетки поне по два пъти. Амортисйора и пружината са наред. Дори смених и двете карета на полуоската. Чукането е при разклащване , или ако ми придърпва колата. Та поръчах и тампона за двигателя, преден десен. Има ли тънкости при смяната му. Точно под турбото е, и дали има нужда от по-специален инструмент? Ще съм благодарен за съвети всякакви. Поздрави!




niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Пасат Б5 1999г.1,8 турбо - смяна тампон на двигател

Мнениеот niki_k » Сря 11 юли 2018 7:23


Колега,трябва ти канал,тънкости кой знае какви няма,малко трудно се достига до горната гайка на тампона под турбото,долната е без проблем/за кл.13 са/-успееш ли да ги отвиеш,слагаш крик под двигателя и повдигаш колкото е необходимо за да го извадиш.Аз бих разкачил и другия/от ляво/ тампон поне от едната гайка за да не го скъсаш при повдигането.Много е важно да си поръчал качествен тампон,че има едни твърди като камък и след смяната вътре в купето на малки обороти се получават едни грозни вибраций.Успех!


Потребителски аватар
mihailt
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 12 яну 2015 21:17
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8 turbo
Местоположение: София

Re: Пасат Б5 1999г.1,8 турбо - смяна тампон на двигател

Мнениеот mihailt » Сря 11 юли 2018 12:50


Благодаря колега. Разбрах и ще внимавам какъв тампон да купя. Поздрави. :th_up



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта