VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот инжектопляктор » Пет 13 юли 2018 17:13


Имам проблем с нивото на антифриза. Колата не прегрява, не пуши, работи равномерно, маслото е ОК.
Имам загуба на антифриза. Наливам близо до максимума и го изхвърля до малко под минимума.
Смених изпарителя, така че не може да е от газовата. Отделно от фланеца на блока отстрани пластмасовия леко таи. Като го сменях, минах блока с шкурка и сложих нов фланец с ново уплътнение. Въпреки това продължи да таи.
Как да ги реша тия досадни проблеми? Слагам антифриз от 15лв, та не ми излиза евтино да доливам.
Имаше един пръстен между колектора и главата. И него сменях, защото от там изпускаше. Интересното е - слагам чисто нов пръстен по каталог, завивам колектора хубавичко болтовете му с торкс глави и какво да видя. След това отново леко таи, въпреки че се постарах да почистя с шкурка. След тва бях налял половинка добавка на Манол за течове и спря, ама това не е правилния начин.

Последна промяна от инжектопляктор на Пет 13 юли 2018 17:15, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 13 юли 2018 17:15


През малкият маркуч връща ли в разширителния съд?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот инжектопляктор » Пет 13 юли 2018 17:16


Да, връща вода в разширителния съд. И като форсираш - връща и повече.
Като сменях термостата видях, че на водната помпа перката е ОК, не се е разпаднала.
Купих чисто нова капачка, мислех че е от нея. Отново хвърля антифриза по малко, докато стигне малко под минимума. На Вентото ми го правеше същия номер. :gruebel Значи, с тоя проблем карам близо 2 години и повече. Явно е, че не е гарнитура, щото до ся да е почнало да пуши от ауспуха.
А, да - има нормално парно. Ако надуваше изгорели газове или газ, нали първо парното щеше да спре? :gruebel


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот red rider » Пет 13 юли 2018 17:51


Не разбрах откъде го изхвърля антифриза. При затворена капачка, го изхвърля през нея до малко под минимума ?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот инжектопляктор » Пет 13 юли 2018 17:58


red rider написа:При затворена капачка, го изхвърля през нея до малко под минимума ?

Точно така. Сипвам антифриз до макса, карам и го изхвърля през капачката до малко под минимума. Освен това имам теч от фланеца на блока, дори след като съм почистил под него с шкурка и се чидя какво да го правя. :gruebel


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот goppa » Пет 13 юли 2018 18:00


Духа ти гарнитурата, щом изхвърля през казана.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот инжектопляктор » Пет 13 юли 2018 18:04


Парно има. Не пуши. Не прекъсва. В маслото няма нищо. Когато антифриза падне малко под минимума и спира да хвърля.
И тоя проблем го имам на 2 поредни VW-гена. А, да - и не загрява особено.
Преди бях чел във форума тема относно тоя проблем. Много хора се оплакват, че напълнят казанчето и го хвърля. Оставят нивото малко по-ниско и няма проблем. Защо?
Знам как изглежда гарнитура на глава. Типичните симптоми. Тук няма нищо такова. И то не изхвърля много антифриз, съвсем леко сълзи от казанчето до определен момент и спира като падне малко нивото. Чудя се дали не взима въздух отнякъде освен това.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 13 юли 2018 19:02


И моята е така, без течове, наливам до макс, след седмица е отишло на минимум и там си стои. Изобщо не се интересувам отдавна защо е така, карам си го там дето е закрепило и толкова. Правих ремонт на главата преди няколко години и си е същото, смених радиатора с по голям заради климатика, държи се по същия начин и не се вълнувам вече по тоя въпрос, колата не прегрява
Под фланеца почистваш с шкурка, слагаш малко черен силикон и го размазваш колкото да заравниш язвите и монтираш фланеца.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот goppa » Пет 13 юли 2018 19:12


Ами освен да е заради газовата уредба. С добавения обем охлаждаща течност (изпарител и маркучи към него) разширителния съд става малък за системата итрябва да стои по-празен за да поеме топлинното разширение на водата.

Но по-вероятно са ви неправилно свързани изпарителите към охладителната система на колата.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот инжектопляктор » Пет 13 юли 2018 19:20


К.Одаджийски написа:наливам до макс, след седмица е отишло на минимум и там си стои.

При мене е малко под минимума или около него. Ама не мога да разбера защо е така и дали е повод за притеснение? Факт е, че 2 години карам така, ама ме хваща параноята да не прегрее без хантифриз. A за фланеца - да изтъркам ли по-сериозно блока където ляга? Значи смених стария с нов, чистих с шкурка и пак така. Явно още трябва ли?


Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот Presli82 » Пет 13 юли 2018 20:47


И при дизелите е същото. Водата спада до минимума и там си остава. Отдавна не се интересувам от тоя ''проблем''.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 13 юли 2018 20:56


Тинки, момчета с чисто нови автомобили докладват за същото.
Спада,и от мин. Държи нивото.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 14 юли 2018 3:18


инжектопляктор написа:
К.Одаджийски написа:наливам до макс, след седмица е отишло на минимум и там си стои.

При мене е малко под минимума или около него. Ама не мога да разбера защо е така и дали е повод за притеснение? Факт е, че 2 години карам така, ама ме хваща параноята да не прегрее без хантифриз. A за фланеца - да изтъркам ли по-сериозно блока където ляга? Значи смених стария с нов, чистих с шкурка и пак така. Явно още трябва ли?

Не търкай сериозно, защото това е направено на фреза и е права плоча. Ако се засилиш с шкурката ще го направиш на дупки. Просто го зачисти и със силиконче размажи да покриеш язвите ако има такива. Можеш и малко силикон да сложиш в канала на фланеца под гумичката и го огледай да няма пукнатини. Това че е нов не му пречи пак да се е спукал


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот инжектопляктор » Съб 14 юли 2018 17:17


Е, производителят защо тогава е сложил min и max, като не са верни?


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: VW Passat B3 89г - ниво на антифриза

Мнениеот Курт Деликуртев » Съб 14 юли 2018 18:02


Пляктор, за колко километра ти изхвърля до минимума? И на минимум ли стои или пада надолу?

Ако не пада надолу свиркай си, както Одаджийски прави, но хвърляй по едно око чат пат!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 161 госта