Пасат б5.5 AVB 2000г с ESP- Проблем спирачки

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Пасат б5.5 AVB 2000г с ESP- Проблем спирачки

Мнениеот drago_tr » Пон 06 авг 2018 9:07


Проблемът ми е свързан със спирачките и по-скоро, че педала е мек т.е. хода на спирачката е голям....иначе, колата си спира идеално. Проблемът си го имаше още откакто я взех. Сменених предни супорти и накладки, задни супорти и накладки, както и дискове предни и задни, но проблема остана. При обезвъздушаването съм налял около литър течност, така че почти съм я подменил цялата. Също така е обезвъздушена по правилата. Няма течове по системата, но не мога да разбера, защо педала остава пак неестествено мек. От темите които изчетох, като възможени проблеми, може да е спирачната помпа, сервото или ABS-а но как да разбера, кое от трите е причината или да почвам да сменям на принципа проба-грешка. Имам и Passat B5 и Audi A4 B6 и правя съпоставки с техния ход на педала на спирачката. Там спирачките си хващат още от горно положение.
Според мен, има нещо което се случва но коя е причоната и какво е засега гадая, така че ще се надявам на някаква помощ и мнение




Потребителски аватар
Didko87
Мнения: 62
Регистриран на: Пон 18 юни 2018 17:48
Автомобил: VW passat b5_5
Двигател: 2003
Местоположение: Варна

Re: Пасат б5.5 AVB 2000г с ESP- Проблем спирачки

Мнениеот Didko87 » Пон 06 авг 2018 20:38


Здрасти и аз преди няколко дни сменях накладки при мен се получи нещо подобно пасат б5.5 също ,спира си както при теб идеално но педала със сигурност е по мек от преди това,не съм го пипал но си мисля че може да е обезвъздушаването проблема



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта