Проблем с работа на бензин Passat B3 1.8 mono

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Taunusa
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 02 апр 2018 8:01
Автомобил: Passat B3 GL
Двигател:
Контакти:

Проблем с работа на бензин Passat B3 1.8 mono

Мнениеот Taunusa » Сря 08 авг 2018 11:49


Случи се следното нещо малко след като купих колата. Както си палеше на бензин и около 1500-600 оборота минаваше на газ така изведнъж спря да пали на бензин. Ключето за газта има бутонче и през него паля само на газ. Помпата работи с друг акомулатор. Когато подадох директно на помпата ток, колата си заработи нормално. Не мина на газ, защото бутилката ми е над помпата и съответно я бях разкачил.
След малко замервания видях, че релето /167/ е здраво, на бушон 18/20А/ има напрежение, като подам контакт но ако я оставя на контакт/3-4 сек./ релето цъква и няма ток на бушона, ако завъртя на стартер релето пак цъква и идва ток на бушона. Какво може да има /датчик,реле/, за да не позволява тока да стигне до помпата? Предполагам въпросния елемент е добавен, за да може колата да работи и на газ. Има ламбда емулатор.




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Проблем с работа на бензин Passat B3 1.8 mono

Мнениеот bobocamaro » Сря 08 авг 2018 11:58


По описанието електрическата част, касаеща бензина, работи изрядно. Газаджиите добавят реле, което прекъсва веригата на помпата или веригата на бензиновата дюза. Огледайте в коша и около бушониерата за добавено "чуждо" реле.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с работа на бензин Passat B3 1.8 mono

Мнениеот Pet_rov » Сря 08 авг 2018 12:17


.....

Последна промяна от Pet_rov на Чет 09 авг 2018 7:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с работа на бензин Passat B3 1.8 mono

Мнениеот Iezekil » Сря 08 авг 2018 20:31


Най-вероятно е прекъснат кабела към помпата,трябва да го прозвъниш,или самата букса е проблема.Другия вариант е реле,както е споменал колегата,но едва ли ще е в коша,понеже кабела на помпата върви по левия праг.Прекъсва се за реле или там,или близо до бушониерата.Маса не помня откъде взима,пробвай с друга.


Потребителски аватар
Taunusa
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 02 апр 2018 8:01
Автомобил: Passat B3 GL
Двигател:
Контакти:

Re: Проблем с работа на бензин Passat B3 1.8 mono

Мнениеот Taunusa » Сря 08 авг 2018 20:45


bobocamaro написа:По описанието електрическата част, касаеща бензина, работи изрядно. Газаджиите добавят реле, което прекъсва веригата на помпата или веригата на бензиновата дюза. Огледайте в коша и около бушониерата за добавено "чуждо" реле.

Има едно реле до ламбда емулатора. То си мисля, че е. Ще го проследя да видя къде му вървят четирите кабелчета. Колкото до другите двама колеги не ви разбирам коментарите. Единия ми описва друг модел ключе, където при мен не е така, а и проблема не идва от него. А за прекъснат кабел въобще няма да се занимавам да търся, защото това е сноп в прага, който от само себе си няма как да прекъсне. На буксата няма ток със сигурност.
Остава да пробвам с ново реле.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем с работа на бензин Passat B3 1.8 mono

Мнениеот muns61 » Сря 08 авг 2018 21:12


Бобо ти е написал какво да видиш.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с работа на бензин Passat B3 1.8 mono

Мнениеот Iezekil » Чет 09 авг 2018 6:49


По принцип реле се слага на дюзата,много газаджии въобще не прекъсват помпата.Аз например съм я прекъснал сам и ако не ме лъже паметта,релето го хванах до разширителния съд,понеже ползвам захранване от клапана на изпарителя,а кабела на помпата прекъснах в предната колона.Кабела на помпата няма как да се сбърка,той е дебел и червен.Най-често се прекъсва между задната седалка и багажника,или при включването му в бушониерата.


Потребителски аватар
Taunusa
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 02 апр 2018 8:01
Автомобил: Passat B3 GL
Двигател:
Контакти:

Re: Проблем с работа на бензин Passat B3 1.8 mono

Мнениеот Taunusa » Чет 09 авг 2018 23:13


Проблема е решен :biggrin
Колата е имала някога аларма,но аз получих само това, което беше останало от нея и без да имам възможност да го изпробвам, защото нямам дистанционно. Оказва се че жълто-червен проводник е бил вързан през самата аларма и съм го отрязал с цел премахване на остатъците от въпросната.
Когато съм я махал явно съм резнал набързо каквото е трябвало и съм продължил на газ
Бях сложил бутон за стартера, но за 10 лв си смених клемореда и премахнах бутона.
Волана стоеше на една страна, надявам се съм го уцелил :mhihi



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта