Мнение за хидравлично масло за Пасат Б5 АФН 98-сма

Техническа и сервизна информация за Passat
Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Мнение за хидравлично масло за Пасат Б5 АФН 98-сма

Мнениеот Svetlix » Нед 19 авг 2018 14:13


На мой френд във фирмения на VW в Плевен са му казали, че тези течности не се сменят. Питал е за скоростната кутия и хидравликата. Само се доливало в случай на нужда. Колата за която е питал е А4 Б5.

Моите разсъждения са като на печката и съм на мнение, че всичко старее. Няма вечни неща.




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за хидравлично масло за Пасат Б5 АФН 98-сма

Мнениеот silent » Нед 19 авг 2018 18:25


samo_pechka написа:Интересно мнение.. значи ясно е , че българина не обича да сменя хидр.течност, то и не ме учудва , предвид,че дори масово не се сменя спирачната, та от какъв зор пък на хидравликата.
Малкия проблем е, че старата е много вероятно да е минерална , поела и много мръсотия за 10 и повече години , когато се налее от новата ( тя е синтетика) вдига всичката мизерия в системата и я подкарва наред . Не е изключение поради калпаво свършената половинчата работа , да даде фира след това рейка и/или помпа.

Не виждам смисъл да обобщаваш какво обича и не обича българиена при положение че обикновения българин не е педант като теб и спи с жена си а не с автомобила си като теб както друг българин би те определил.
Чудо голямо като останело старо масло в старата кошница. Няма да живее 100години само 95...


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Мнение за хидравлично масло за Пасат Б5 АФН 98-сма

Мнениеот Водния дух1 » Нед 19 авг 2018 18:47


Всеки си има глава на раменете и си преценява сам какво и кога да сменя . Аз обаче няма да се превръщам в роб на дъртия кошник и да наливам излишни пари в него.Колата си върви и спира прекрасно .


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Мнение за хидравлично масло за Пасат Б5 АФН 98-сма

Мнениеот samo_pechka » Нед 19 авг 2018 19:37


silent написа:.... при положение че обикновения българин не е педант като теб и спи с жена си а не с автомобила си като теб както друг българин би те определил.
..

Да, ненапразно съм се усетил и затова напоследък рязко съм редуцирал мненията си във форума, защото винаги ще има някой който грешно ще изтълкува даден съвет . За сведение педант не съм , просто карам доста км на година, ясно е, че риска е голям да се озова в неприятно положение извън Бг и затова ценя в голяма степен техническото състояние на автомобила си. Но да спя с него...благодаря за квалификациите. Ще се въздържам и от по-нататъшни коментари в бъдеще.
Успешен ден на всички.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнение за хидравлично масло за Пасат Б5 АФН 98-сма

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 19 авг 2018 20:47


Уважаеми колеги.
Колегата "печка" дава добри съвети.
Относно начина на експлоатация на вашите автомобили/кочини,това си е ваш избор.
И не ми опонирайте.
Има водачи,има и каруцари,и обикновени юзъри.
Това,че маслото в скоростната кутия не се сменя надали е отчетено,че въпросният дарак влаза у БГ-то на пестотин иляди+ километра.
За сведение,лани смених маслото на кутията,на автомобила който управлявам.
В началото тръгна сравнително бистро.
На финала чернилка.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Мнение за хидравлично масло за Пасат Б5 АФН 98-сма

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 19 авг 2018 21:04


Колко много хора плачат щото са прочели надписа отдолу на кутията, който казва че е с несменяемо масло


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за хидравлично масло за Пасат Б5 АФН 98-сма

Мнениеот silent » Пон 20 авг 2018 16:20


samo_pechka написа:
silent написа:.... при положение че обикновения българин не е педант като теб и спи с жена си а не с автомобила си като теб както друг българин би те определил.
..

Да, ненапразно съм се усетил и затова напоследък рязко съм редуцирал мненията си във форума, защото винаги ще има някой който грешно ще изтълкува даден съвет . За сведение педант не съм , просто карам доста км на година, ясно е, че риска е голям да се озова в неприятно положение извън Бг и затова ценя в голяма степен техническото състояние на автомобила си. Но да спя с него...благодаря за квалификациите. Ще се въздържам и от по-нататъшни коментари в бъдеще.
Успешен ден на всички.

Печка не го приемай лично и не се обижадай...просто ти обадих другата гледна точка....бъди жив и здрав...баба ми навремето казваше всяка козичка за свой крак... :th_up



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта