Пасат б6 диагностика във волксваген

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Николай.Петров
Мнения: 41
Регистриран на: Нед 03 яну 2016 14:49
Автомобил:
Двигател:

Пасат б6 диагностика във волксваген

Мнениеот Николай.Петров » Сря 15 авг 2018 5:45


Здравейте, понеже ми предстои закупуване на друг автомобил съм се спрял на пасат б6. Намерих един с регистрация от собственик каран е пасата 3 години в българия от жената на собственика. Карана е почти само градско, обслужвана е. Така де стигнахме до някакво споразумение за цена, но реших да я закарам във волксваген за диагностика и оглед. Казаха ми че ходовата част е перфектна ако може така да се каже стегната е и обслубена. Дюзите са добре, работят си нормално. Нека започнем със забележките. Дребните забележки ми казаха че първо имало някаква грешка на машинката на багажника, но я изчистили и не се появила повече, отваря се и затваря без проблем. Понеже е с адаптивен би ксенон единия фар ми казаха че не иска да завива така да се каже, не му работи механизма(затварям си очите за това понеже не ми е приоритет, а ремонта бил само смяна на фар 1500 лв, викам заеби). Нека се изместим на уж по сериозните проблеми, колата е DSG, казаха ми че имало някакво леко омасляване около скоростната кутия, но не можели да ми кажат дали било теч или просто било зацапано. Понеже собственика ми каза че като са я купили са сменяли маслото и филтъра на скоростната кутия също, възможно ли е да са я зацапали при смяната и какви са най лошите вариянти за тия които най много разбират. Колата е пробвана на пътя, няма прелашкване няма насичане при превключване не се чуват шумове и т.н.. Другия проблем е около турбото имало също леко зацапано от масло и пак ми казаха че може би турбото протича, но като цяло много несериозно отношение на фолксваген като оглед.. Почти нищо не ми казаха, за оглед половин час и цена 80 лв нищо конкретно... Разочарован съм от тях. Вариянтите за турбото били или опръстени или турбото било почнало да заминава. Също както скоростната кутия няма шумове от турбото, силно свистене и т.н. Работи си нормално. Според мен малко пресилват нещата там само и само или стария или новия (евентуално аз) собственик да я занесат там да му смъкнат кожата със скъпи ремонти.. Колата е с пълни екстри, всичко работи. Като тръгнеш от климатроник двузонов, ксенон, ел. Седалки, двойни сенници, двд навигация, подгрев на седалките, подгрев на стъклата и на пръскачките. Ами колеги ще се радвам да ми дадете възможни вариянти и съвети понеже колата е доста запазе а и гледана хареса ми и като държание на пътя и трябва да дам отговор днес понеже човека излиза извън българия. Благодаря ви!




Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта