Passat B8 - избор на екстри при поръчка

Техническа и сервизна информация за Passat
vladimirs
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 19 авг 2018 11:40
Автомобил:
Двигател:

Passat B8 - избор на екстри при поръчка

Мнениеот vladimirs » Нед 19 авг 2018 12:19


Здравейте,

Подбирам ектрите за поръчка на B8 и бих искал да събера мнения за някой от екстрите, които съм избрал от собственици на B8.

Оборудването ще с Comfortline и тези са екстрите, за които не съм много сигурен:
[*]9WT App-Connect - Избрани смартфон приложения могат да бъдат представяни и управлявани чрез дисплея на радио- или навигационната система
Това позволява ли ви да използвате Google Maps за навигация? В представителството не можаха да ми демонстрират тази функционалност.

[*]PXX Динамично регулиране на дългите светлини "Dynamic Light Assist"
Успява ли добре да засече насрещния автомобил? Имали ли сте оплаквания

[*]6XI Прибиране на страничните огледала с интегрирано периферно осветление и автоматично затъмняване на външното огледало от страната на водача и автоматично спускане на дясното външно огледало
Реално това ще добави само прибиране на страничните огледала, защото останалите неща са в comfortline оборудването. Прибрането на страничните огледала на ръка ли ще трябва да го правя, ако това не е добавено?

[*]VW6 Шумоизолиращи многопластови стъкла
Има ли сериозно подобрение в изолацията на купето? Някой правил ли е сравнение между автомобил с тази екстра и такъв без?

Направих test drive на автомобил с highline ниво на оборудване и ми направи впечатление, че затварянето на капака на багажника с ръка беше трудно. Трябва сериозно да се хване капакът от вътре и със сила да се дръпне, за да се затвори както трябва. Другият вариант, разбира се, е да се хване отгоре и да се бутне надолу, но не е добър вариант, когато колата е мръсна. Заради тези проблеми си мисля дали да не добавя екстрата ел. затваряне и отваряне на багажника. Вие имате ли ел затваряне на багажника и ако не, то тогава лесно ли си затваряте багажника с ръка? Може би е до свикване? :biggrin

Благодаря




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - избор на екстри при поръчка

Мнениеот dobrin » Нед 19 авг 2018 12:56


APP Connect- Когато карах тестов Артеон имаше тази екстра. Визуализираме Google maps и беше удобно.

Динамичното осветление е уникални и работи безупречно. Включваш си на дълги и не пипаш повече. Засича насрещния и трафика, който настигаш. Голямо удобство е.

Да, прибирането ще трябва да го правиш на ръка. Според мен това си заслужава като екстра. Аз я ползвам постоянно, дори и в движение, когато се разминавам на тясна улица.

Има разлика между автомобил с или без шумоизолиращи стъкла. Преживява се и без, но ако ще пътуваш често извън града е добре да ги има, защото най-осезаема е разликата при висока скорост.

Аз на моето комби го затварям с ръка без проблем. Трябва малко повече засилване, но съм свикнал.

Ако колата е на лизинг просто прецени тези екстри колко ще увеличат вноската. Ако си ОК с това, поръчвай.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - избор на екстри при поръчка

Мнениеот Sarafov_03 » Нед 19 авг 2018 16:09


С две ръце за прибиране на огледалата. Предишният собственик не е поръчал тази екстра и всеки път псувам неизвестен извършител.
Задължително с шумоизолиращи стъкла, не се колебай и за това.


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - избор на екстри при поръчка

Мнениеот imedarov » Нед 19 авг 2018 20:15


Google maps, визуализира, ако използваш телефон с Андроид. Ако си с iPhone, визуализира Apple maps. Четох някъде, че с iOS12, която ще излезе през есента, ще може да се визуализира и Google maps.
Асистента за автоматични дълги работи много добре при мен. От време на време включва дългите по-късно, но май зависи от скорост и осветеност.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2636
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B8 - избор на екстри при поръчка

Мнениеот Vasseto » Нед 19 авг 2018 22:00


От 05.2017 google.maps не се инсталира в vw. Ползва се Hire подобно. Политика на Google и Vw.


vladimirs
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 19 авг 2018 11:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - избор на екстри при поръчка

Мнениеот vladimirs » Пон 20 авг 2018 14:53


Благодаря за мненията. Ще оставя тези екстри, които изброих и ще добавя ел затварянето на багажника.


Потребителски аватар
vincenzo85
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 01 окт 2017 23:16
Автомобил: Passat Variant B8
Двигател: 2_0 TDI [150HP] 2015 г

Re: Passat B8 - избор на екстри при поръчка

Мнениеот vincenzo85 » Пон 27 авг 2018 9:51


vladimirs написа:Благодаря за мненията. Ще оставя тези екстри, които изброих и ще добавя ел затварянето на багажника.

Ел. затварянето на багажник звучи удобно, но има и недостатъци: ако го напълниш повече с багаж и нещо подпира съвсем леко (най-вече ако колата е седан), багажникът не иска да се затвори. Следва наместване, втори опит и т.н. Не е болка за умиране, но може да е доста досадно, когато тръгваш на дълъг път с много багаж.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobi2000bobi, Tsankovski и 55 госта