Passat B5 1.9 TDI 116 к.с - грешка generator werkstatt

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B5 1.9 TDI 116 к.с - грешка generator werkstatt

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 26 авг 2018 14:33


Не знам при кой да го закараш в Берковица. преди години ползвах един дядка в ленинците в полицейския блок му е гаража и се справяше добре, поне с релета и лагери. Мини при Илиян в гаража срещу първо основно и го питай къде да го закараш. цеци също там би свършил работа, да те ориентират поне, че това е едно вадене на пари постоянно




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B5 1.9 TDI 116 к.с - грешка generator werkstatt

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 26 авг 2018 14:35


В Монтана има един Анатоли,по Гробарска преди китайското кръстовище вляво.
Питай при него.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5 1.9 TDI 116 к.с - грешка generator werkstatt

Мнениеот silent » Нед 26 авг 2018 17:37


Да диодния блок , но странното беше, че след смяната му, както и на четките продължи с проблема и дори скапа акумулатора. Включиха го вечерта да се зарежда. Оставих колата в сервиза и на другия ден ми се обадиха, че колата е тотова. Спря съобщението на таблото. Но днес 5 дни след това, като запалих и за 4-5 сек. пак се появи само акумулаторчето на таблото..но си зарежда 14.1 , 14.2вече незнам.
Дали може да го прави от слаб акумулатор? Или както казва колегата не са сменили регулатора а само диод плочка и четките.


Това със светването на лампата за незареждане на алтернатора е нещо като ранно предупреждение за заминаващ акумулатор, а не проблем с алтернатора. Компютъра засича пад на напрежение под заложеното минимално допустимо в момента на въртене на стартера, и светва лампата която не загасва поне до следващото гасене и палене на мотора въпреки че алтернатора си зарежда в норма.
От написаното проблема е по-скоро в акумулатора а не в алтернатора.


kinazzoberkk
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 25 сеп 2016 14:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 1.9 TDI 116 к.с - грешка generator werkstatt

Мнениеот kinazzoberkk » Нед 26 авг 2018 19:29


Колега silent ако е акумулатора ми се обади да те почерпя . Това ще ми е най-малкия проблем .Утре ще го пробвам и ще пиша


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Passat B5 1.9 TDI 116 к.с - грешка generator werkstatt

Мнениеот vanesto » Нед 26 авг 2018 20:03


Лампата светва при пад на напрежението под 12V. Като въртиш зимата е нормално да светва, но на запален мотор не е.
Втора употреба не е желателно да вземаш. Можеше рециклиран, ама преди да "ремонтират" твоя.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5 1.9 TDI 116 к.с - грешка generator werkstatt

Мнениеот silent » Нед 26 авг 2018 20:21


kinazzoberkk написа:Колега silent ако е акумулатора ми се обади да те почерпя . Това ще ми е най-малкия проблем .Утре ще го пробвам и ще пиша

Не е необходимо да черпиш аз съм минал по този път...дано и при теб това е проблема....и сподели да знаят повече хора ...актуалните модели на машините които сервизирам имат подобна ранна ииндикация за заминаващ акумулатор на същия принцип който споеделих мерят пада нанапрежение на акумулатора под товар(стартер)-същото което прави товарната вилка...и ако в момента на въртене на стартер напрежението в ел.системата падне под 10,5V набиват грешка на таблото.


kinazzoberkk
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 25 сеп 2016 14:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 1.9 TDI 116 к.с - грешка generator werkstatt

Мнениеот kinazzoberkk » Нед 26 авг 2018 21:29


Проблема е че се появява и после след като е запален мотора . Т. Е по време на движение..
Пробвах и с нов акумулатор, но не се махна проблема .отначало около 10-15 мин работи ок, и след това пак започна..
Остава да писка съобщението на бборда и да свети лампата на акумул на таблото...
Оставих си я в сервиза ...
Направо... :banghead :banghead :thumb_down


kinazzoberkk
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 25 сеп 2016 14:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 1.9 TDI 116 к.с - грешка generator werkstatt

Мнениеот kinazzoberkk » Пет 02 ное 2018 20:17


ключ на темата
динамо втора употреба, за сега реши проблема



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта