VW Passat B5.5 Variant 2001 101к.с. 1.9 TDI проблем със заключването на вратите

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Николай.Проданов
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 24 сеп 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

VW Passat B5.5 Variant 2001 101к.с. 1.9 TDI проблем със заключването на вратите

Мнениеот Николай.Проданов » Пон 24 сеп 2018 13:20


Здравейте колеги,
На скоро имам един проблем за който не можах да намеря тема.Значи един ден просто колата си стоеше и беше отключена с отворени прозорци отидох да ги затворя и да я заключа всичко мина.Обаче просто не можах да я заключа от дистанционното и странното е че и с ключа се заключва само шофьорската врата без другите.Преди не можех да отключвам багажника от дистанционното сега мога само не мога да заключвам колата от дистанционното и с ключа иначе да я отключа мога и с ключа и с дистанционното.Друг проблем е лампичката на вратата ми свети постоянно все едно вратата ми е отворена и това е само на шофьорската врата.Скоро съм сменял батерията на дистанционното дали може да е от това сигурно не.

П.С Благодаря на всеки отзовал се предварително




milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: VW Passat B5.5 Variant 2001 101к.с. 1.9 TDI проблем със заключването на вратите

Мнениеот milenski_77 » Вто 25 сеп 2018 6:33


Щом свети лампата постоянно най-вероятно имаш проблем с микроключето в бравата и затова не можеш да заключиш. Комфорт модула си мисли, че вратата е отворена.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: VW Passat B5.5 Variant 2001 101к.с. 1.9 TDI проблем със заключването на вратите

Мнениеот drago_tr » Вто 25 сеп 2018 11:29


Ще използвам на колегата темата да попитам нещо което се отнася също до вратитена пасат б5.5.
Има ли някъде във вагком, къде да се прекодира колата от четири ел стъкла на две ел. стъкла.
При мен колата е само с предния електрически прозорци а задните са с ръчка, и при сканирането ми излиза че няма комуникация със задните машинки, които дефакто няма такива. Проверих, какво е оборудването и действително е със само предни ел стъкла тъй като възникна съмнение, да не би нещо да е преправяно.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: VW Passat B5.5 Variant 2001 101к.с. 1.9 TDI проблем със заключването на вратите

Мнениеот drago_tr » Съб 29 сеп 2018 13:05


След доста четене наляво и надясно по форуми, успях да намеря къде се прекодират вратите дали са с две стъкла електрически или четири и след справка всичко е кодирано както трябва. Отворих маншоните на вратите и там всичко си е наред. Дори нямам окабеляване за ел моторчета. Защо ги търси КАН шината, като въобще ги няма....не знам :banghead
Някакви идеи какво мога да направя Кан шината да не чете че няма задни модули за вдигане на прозорците.
Не ми е притеснителна цялата тази ситуация....но защо да е така :gruebel



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта