Passat B7 проблем с теглича.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2634
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Passat B7 проблем с теглича.

Мнениеот Vasseto » Пон 01 окт 2018 10:29


Здравейте,
Пробвах да извадя теглича. Освободи се от прибрана позиция,но като го издърпах не успя да щракне за да се закопчее. После го върнах да се закопчее в прибрана позиция, но не се чу характерния звук за закопчаване. Остана в прибрано положение.
Вече само мига копчето за теглича. На таблото има грешка "Check towing bracket" и няма никаква реакция при натискане. Четох колата но WCDS не показва грешка.

Последна промяна от Vasseto на Пон 22 окт 2018 18:38, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6043
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 проблем с теглича.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 01 окт 2018 10:43


виж да не се е натрупала мърсотия и да му пречи да достигне крайните си положения.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2634
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B7 проблем с теглича.

Мнениеот Vasseto » Пон 22 окт 2018 18:37


След малко лутане из чуждуземските форуми и зяпане в Elsa-та, пристъпихме към бой с чука. На теглича има щифт който го заключва в 2 положения. Издърпва го мотор и пружина го връща в изходно положение. Има крайни изключвателя. Мисля 2 на брой. Има и контролер за задвижването и разпределение на светлините кога да светят на буксата и кога не. Намира се на левия заден калник под декоративната кора.
При мен май са проблемни крайните изключватели. Нещо сходно като микроключетата на заключващите механизми на вратите. Едно разтърсване на електрониката на мотора с чука се пооправиха временно. А също е възможно да има боклук и/или щифта да е ръждясъл и да не се движи правилно. За да може да се работи по него е нужно да се свали задната броня. Затова ремонта е планиран за следващия сезон пролет-лято.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6043
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 проблем с теглича.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 22 окт 2018 19:49


Бронята се сваля много лесно. Аз слагах теглич и съм описал в голямата тема даже и някоя друга снимка направих. Реално за сваляне и качване на бронята трябва общо половин час грубо. Но преди всичко бих проследил живи данни с vcds какво се случва в крайните положения.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2634
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B7 проблем с теглича.

Мнениеот Vasseto » Вто 23 окт 2018 8:06


Живи данни е ясно. По тъпо е че в Address 69: Trailer няма тестове или аз поне не успях да пусна.
За бронята, стоповете трябва ли да махам, че ме ми се гледа сега в тубата как става.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6043
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 проблем с теглича.

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 23 окт 2018 10:59


Vasseto написа:Живи данни е ясно. По тъпо е че в Address 69: Trailer няма тестове или аз поне не успях да пусна.
За бронята, стоповете трябва ли да махам, че ме ми се гледа сега в тубата как става.

махат се да , под тях има по два болта вертикални от горе на долу. Но те са с по една пластмасова шпилка и падат за секунди. Буксата е с червено щифтче контричка, после си има пинче което я освобождава. Бронята има и отдолу няколко рапидки, откъм подкалниците също има 3-4 винта и един под подкалника, koйто я държи към вътречния пластмасов водач. После сако се откопчава от пвц държача на панела и се издърпва назад. Ако го правиш само облепи краичетата на бронята към панела , за да не одраскаш панелите при изтеглянето. Ако сте два е по-лесно.


plam1980
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 06 сеп 2022 20:49
Автомобил: VW Passat b7 4motion Alltrack
Двигател: CFGC584243 2014

Re: Passat B7 проблем с теглича.

Мнениеот plam1980 » Нед 30 окт 2022 19:13


здр. Колега
Аз бих искал да попитам дали има развитие с теглича,и дали си го оправил и какъв беше проблема,защото аз имам същият проблем



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobi_robi и 53 госта