Passat B6 адаптивни фарове

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Николай.Петров
Мнения: 41
Регистриран на: Нед 03 яну 2016 14:49
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 адаптивни фарове

Мнениеот Николай.Петров » Чет 11 окт 2018 11:32


Здравейте, пасат б6 2.0 тди BMP. Та колата ми е с адаптивен би ксенон, но десния механизъм на фара нещо не работи, понеже ми дава грешка на борд компютъра front right diper beem defective. Мисля че така беше, питането ми е има ли вариянт за ремонт на тия механизми или решението е само нов фар. Отскоро забелязах, че десния ксенон понякога не свети като изключа светлините и ги включа наново пак светва. Възможно ли е да е нещо по инсталацията. Че искам да го оправя този фар, а няма да дам 1500 лв за фар. Някакви идеи




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 адаптивни фарове

Мнениеот Asko VW » Съб 13 окт 2018 10:40


Накъде тук имаше тема по този въпрос, чел съм я отдавна, но общо взето се казваше, че ако е механичен проблем или нещо по електриките и сензорите във самия фар,няма оправяне, сменя се целия, единствено ако нещо по съединителните куплунги (зацапване, разместване) може да се оправи. Проблема е, че много малко хора им разбират, а в оторизираните сервизи, гадовете изобщо не се занимават да търсят истинският проблем направо искат да сменят фара. Потърси темата с търсачката, може да има нещо ново по въпроса.
И да те питам нещо, преди да се появи повредата, самите фарове, т.е. лупите, завиваха ли в завой. Защото при мен се получава следното - паля колата и фаровете си правят гимнастиката (навеждат се надолу, завъртат се настрани - на вън, после се връщат центрирано положение и отново се вдигат на горе в работно/стандартно положение) тоест си функционира задвижването им, но след това, когато навия волана самите лупи не завиват, а единствено се включва съответната (лява/дясна) допълнителната светлина за завой (допълнителната халогенка разположена м/у основния фар и габарита). Интересно ми е дали си е така или при мен нещо не както трябва, нямам сигнали за повреди на борда, а и при диагностика с комп. не излизат грешки за фаровете.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 адаптивни фарове

Мнениеот Asko VW » Съб 13 окт 2018 10:54




Потребителски аватар
Николай.Петров
Мнения: 41
Регистриран на: Нед 03 яну 2016 14:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 адаптивни фарове

Мнениеот Николай.Петров » Сря 17 окт 2018 17:49


Благодаря за отговора Аско, когато запаля нищо не се движи при мен и като завивам само светват допълнителните леви десни светлини.. Дори бих казал че са ми малко забити фаровете в земята..ама след реглаж може и да се оправят не знам. Когато имам време ще разглобя фара да видя как е положението. Мерси за темата сега ще я прочета!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта