Passat B5 - Заключва се при отворена врата ?!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
topdawg
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 22 апр 2007 12:16
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: ATJ 2000
Местоположение: В. Търново

Passat B5 - Заключва се при отворена врата ?!

Мнениеот topdawg » Пон 29 окт 2018 9:46


Здравейте колеги.
От няколко дена съм горд собственик на Passat B5 1.9TDI
Колата е в семейството от близо 10 години, но вече е под моите грижи.
И колкото и да ми се искаше да споделя радостта от новата придобивка в раздела "Моят автомобил", непредвидени обстоятелства ме карат да пиша първо тук.

Още не съм разследвал случая семейно, но имайки предвид че никой не каза нищо по темата, май проблема е нов.

Вчера докато товарих багаж изведнъж централното изщрака и колата се заключи. Секунди след това алармата се включи.
Първоначално помислих че съм натиснал ключа без да искам и не му отдадох значение. Натоварихме се и потеглихме.
По-късно вечерта слязох до колата да потърся нещо и отново колата се заключи. Шофьорската врата бе отворена. Може би 10тина секунди по-късно алармата отново се включи.

Нямам познанията да намеря и реша проблема сам, така че колата със сигурност ще ходи на сервиз.
Въпроса ми е каква горе долу може да е причината за да знам какво да обяснявам и евентуално какво ме очаква като разход :)




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 - Заключва се при отворена врата ?!

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 29 окт 2018 9:52


микроключето на шофьорската врата. При отварянето й светват ли ти плафоните в купето, осветлението под вратата. Зумера действа ли ако си забравил фаровете и отвориш вратата? Ако някое от нещата не функционира си за брава. Тук във форума ги лекуваме с бутон на колонката на вратата като на жигулите едно време и проблема се решава за винаги. Нова брава дефектира относително скоро, сменя се трудно, струва около 80-100 лв + труд.


Потребителски аватар
topdawg
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 22 апр 2007 12:16
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: ATJ 2000
Местоположение: В. Търново

Re: Passat B5 - Заключва се при отворена врата ?!

Мнениеот topdawg » Пон 29 окт 2018 10:42


В момента не съм до колата за да проверя, но да. Снощи ми направи впечатление, понеже пътувахме късно вечерта с жената и отбихме да пушим. Пасажерската лампа под вратата светеше, а моята не.
Работата е там, че когато ми предаваха колата, шофьорската врата стоя дълго отворена и всичко беше окей.
Вчера когато ми направи този номер докато вкарвах багаж бях отворил шофьорската, после я затворих и отворихме всички останали и тогава се заключи.
Предполагам, че не го прави всеки път и си зависи от нещо.
Звъннах на един сервиз преди малко и макар и да не ме отразиха много много също ми казаха да си търся брава по моргите.

Нямам против да сложа нова, нямам против и за варианта с копче на колонката. Въпроса е да намеря кой да ми свърши едно от двете в района на Велико Търново, тъй като не познавам майстори тук. Колата е "лекувана" само в Бургас.
И по-важният въпрос, имайки предвид че проблема е в заключването, няма вариант да се отключи докато стои пред вкъщи, нали ? Вероятно въпроса е глупав ама знам ли... Тия дни влиза в гараж така или иначе, но на първо време е отвън и я мисля.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B5 - Заключва се при отворена врата ?!

Мнениеот milenski_77 » Чет 01 ное 2018 6:51


Сменя се само микро ключето не е нужно цялата брава.
Като купих пасата това ми беше първата работа.


Потребителски аватар
topdawg
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 22 апр 2007 12:16
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: ATJ 2000
Местоположение: В. Търново

Re: Passat B5 - Заключва се при отворена врата ?!

Мнениеот topdawg » Чет 01 ное 2018 11:23


Попрочетох малко литература тия дни и останах със същото впечатление, че не е нужно да се сменя цялата брава. Въпроса обаче остава да намеря кой да смени микроключето, защото към момента няма желаещи по сервизите...
Временно решение на проблема се намери веднага, просто спрях да отварям първо моята врата и всичко е наред. Не е особено практично, но така или иначе не я карам постоянно, защото имам и друга кола.
Ще продължавам да търся майстор в региона, а на вас колеги благодаря за информацията.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B5 - Заключва се при отворена врата ?!

Мнениеот milenski_77 » Чет 01 ное 2018 20:49


А защо не си го смениш сам. Не е космическа технология.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 210 госта