проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот beboyan » Чет 15 ное 2018 11:24


Моля, пишете ми на лични къде мога да отида да оправят проблема, някъде където сте сменяли и са ги направили без проблеми. Дали се е скапало нещо непоправимо, понеже си представям как ми казват "майсторите" че цялата спирачна система е за смяна с части закупени от тях ...... :-(

Или като всяко нещо в България да запретна ръкави да си купя съответните гаечни ключове от Практикер и да си го оправя сам ......




Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот beboyan » Съб 24 ное 2018 0:06


Поразрових се в интернет и намерих следното описание едно към едно буквално с моя проблем:

http://www.forums.tdiclub.com/showthread.php?t=449338

Или спирачната система на пасат Б7 е някаква супер космическа технология или е много калпава. Иде ми да се гръмна какво си причиних със смяна на спирачна течност, дискове и накладки...

Може ли някой да се похвали дали при смяна на спирачна течност, задни дискове и накладки в Порше е имало проблеми?

Защото явно при смяната на тези неща има някакъви технически процедури, недостъпни за външни сервизи, и ако те могат да го направят сметката няма да е проблем - но дали могат...?

Или да паля до сервиз на ФВ в Австрия или Германия...


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот borri » Съб 24 ное 2018 11:14


Колега като вдигнеш колата на крик и завъртиш колелото имали инерция или спира веднага?


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот beboyan » Съб 24 ное 2018 14:11


И двете задни колела в спряло положение са свободни и се движат без проблем.

Но след каране около 10км и повече при допир са топли (преди две седмици се чуваше свистене в движение независимо дали съм натиснал педала на спирачката, но сега свистенето изчезна).

Също така педалът на спирачкара не е както преди смяната на спирчна течност, дискове и накладки, като в средата на хода на педала усещам съпротивление, все едно повече не може да се написне, все едно е стигнал до максимално положение на натискане. Колата спира, но преди смените усещането за спиране беше по-добро, а и педалът се държеше по различен начин.

Предполагам или смяната не е протекла по изискванията на ФВ или нещо в частите.

Спирачните дискове са АТЕ power disk, предните накладки са АТЕ обикновенни, а задните накладки от серията ceramic. Купени от Германия с фактури и изглеждат оригинални с холограми и тн.

Спирачната течност е оригинална на ФВ, купена от Англия в оригинални 1л запечатани опаковки.

Относно смяната, не присъствах на място.

След смяната на спирачна течност, дискове и накладки разхода ми се увеличи с 1 1.5л, като увеличението най-вече се усеща на магистрала при високи скорости.


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот borri » Съб 24 ное 2018 15:30


И мойте стават така топли и аз така се озъдачих като теб дисковете са ate и накладки trw
Разхода си ми нормален не се по качил и смяната и си я извърших аз
По определената процедура на vw
Не задържат на 100 процента просто незнам какъв е този феномен
Да почертая течност не съм сменял

По късно ще сляза да направя малък тест и ще видя и стойности те на моторчета та как са и ще пиша


gadnyara
Мнения: 266
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот gadnyara » Съб 24 ное 2018 17:12


Дайте, моля, малко линкове - къде мога да прочета процедурите на VW за ремонти по тези B7?!
Или тема, където са обсъждани.


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот krasimir.rilski » Пон 26 ное 2018 9:22


И аз съм с задни дискове и накладки АТЕ, за тях особеността е че си има пепел от феродото. Колега колко километра си минал след смяната на накладките. По- принцип в първите 500 км има едно напасване на дискове и накладки докато се разработи феродото на накладките


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот borri » Пон 26 ное 2018 14:27


Така прегледах всичко и всичко е наред но лекото загряване си го има,незнам на какво се дължи
Остава да е нещо нормално
Просто незнам


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот beboyan » Пон 26 ное 2018 22:10


Към 1700км да съм минал вече след смяната.

https://m.youtube.com/watch?v=w_GpiMpJN_0

От клипа в youtube излиза, че някои накладки (явно тези на АТЕ също) са по-дълги от оригиналните (ще гледам да го проверя следващата събота и неделя). Като са по-дълги по-трудно се връщат обратно след натискане на педала и залепват за роторния диск. Отделно ми се струва че с такива накладки abs и esp няма да работят оптимално въобще и затова имам едно странно усещане при спиране.

Като цяло подозирам без да съм специалист, че системата на задните спирачки е много чувствителна на размера на накладките и освен добро смазване трябва и много добре да се почистят леглата на накладките (brake calipers - не знам как се превежда на бг тази част) или да се сменят с нови оригинални при смяната на дисковете и накладките.

Последна промяна от beboyan на Вто 27 ное 2018 15:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот borri » Пон 26 ное 2018 23:27


Но те самите легла идват в комплекта няма нужда да ги почистват просто сменяш

Но на клипа е стария модел нашите са по различни
Силно се съмнявам в това да е проблема


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот beboyan » Пон 17 дек 2018 13:28


Получих отговор от АТЕ. Казват, че Power Disks и Ceramic Brake Pads са несъвместими и следователно не трябва да се използват в комбинация.

Regarding your request we as a OE manufacture we recommend to use the ATE power disc only with the ATE original brake pads and not with the ATE ceramic brake pads.

Поръчах си оригиналните накладки от TRW които са същия номер, като оригиналните за първоначално вграждане, като пристигнат и ги монтирам, ще пиша какво е станало.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот beboyan » Пон 22 апр 2019 12:25


Най-накрая монтирах накладките с помощ от приятел, че единия болт беше яко запекъл. Използвах VCDS - отворихс него апаратчетата. И после много важна съпка за прибиране на буталото е да се се избута, а не да се върти и бута. Само избутване. След това слагане на накладките и затваряне на моторчетата от VCDS. За момента много добре се държи спирачката, няма загряване, няма стържене.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот beboyan » Сря 01 май 2019 7:35


За съжаление, с накладките на trw спирането е супер, обаче също започнаха да залепват по диска. Скърцане, влачене и тн. Мисля си, че е възможно като са сменяли накладките първия път да са въртели и избутвали буталата вместо само да ги избутат и това да ги е повредило. Може ли да ми препоръчате човек, който разбира от тези спирачни апарати с ел.спирачка, защото до момента ми е трудно да намеря такъв специалист. Благодаря.

На сайта на ростех в техния форум описват точно ситуацията, но решение в темата не намерих -споменават за почистване и лубрикиране. Сщупих се да почиствам и лубрикирам и никаква промяна. Мимолетно пишат за някакъв "ресет" но без подробности и може там да е заровено кучето: https://forums.ross-tech.com/showthread ... ap-problem

И тук описват https://forums.vwvortex.com/showthread. ... ke-R-R-DIY това, което правя, но при мен не се получава, пълна лудница с тази спирачка. Свистенето е толкова силно, че хората се обръщат да гледат колата като преминавам :banghead


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот beboyan » Пет 07 юни 2019 9:29


Интересна ибформация относно прегряването на дискове и накладки:

https://www.quora.com/Why-are-my-new-br ... -super-hot


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: проблем електронна ръчна спирачка пасат Б7

Мнениеот deodriver » Пет 07 юни 2019 19:01


Страх ме хваща,като чета темата да сменя дисковете и наклатките.Добре,че преди да купя колата са ги сменили в VW и проблеми нямам за сега.Много добре спира колата.При смяната определено трябваше да заложиш на ОЕМ дикове и наклатки,за да ти е мирна главата поне за тях.Иначе проблема мисля,че идва от някоя тънкост при смяната,но каква е...?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: batjoro, Bing [Bot] и 51 госта