1.8 TSI двигателят тресе на моменти и има грешка System too lean

Техническа и сервизна информация за Passat
vlad0hr
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 10 апр 2018 17:01
Автомобил:
Двигател:

1.8 TSI двигателят тресе на моменти и има грешка System too lean

Мнениеот vlad0hr » Вто 04 дек 2018 11:05


Здравейте,
Кола Passat b6 1.8tsi 160коня
Търся човек със същият двигател да направи снимка вътре на неговата на едни маркучи - долу описвам. Взех го като първата ми кола и доверен човек ми го провери и каза вземай го. Оказа се, че направих грешка и тръгнах да го оправям вече 7-8 месеца. Минах през няколко сервиза и хора, които според мен си разбират от работата, но така и не се откри проблема. Не съм тук обаче да се оплаквам и вече знам какво да правя при вземане на нова кола, но харесвам тази и искам да я оправя, а и нямам желание да натреса този проблем на някой друг.
Проблемът:
Изтриваме грешките и двигателят започва да се тресе леко на празен ход. Записва грешка P0171 system too lean, misfire в 3ти цилиндър. Всеки път след изтриване на грешките светва check engine след изминаване на около 200км. Отидох в Порше София Изток за диагностика и ми казаха, че има проблем с маслен сепаратор и трябва да се подмени, теч от семеринг на колянов вал и някакъв семеринг към ангренаж, но не видяха нещо много плашещо. Казааха, че при смяна на масленият сепаратор ще се оправи тресенето. Смениха го при тях и не се оправи. Леко изгубих доверие в тях, че знаят къде е проблема, тъй като казаха, че въпреки че не се е оправил при поправка на семерингите проблемите и тресенето и misfires ще изчезнат.Дори сякаш и те искаха да ми вземат парите и нищо да не свършат. Съветът от майсторите, при които ходя е, че смяна на семерингите няма да оправи главните проблеми, защото нямат връзка и само ще дам едни пари за ремонт. До момента купихме нови свещи, разменяхме бубини, и проблемът не се промени и 80% от грешките останаха в 3ти цилиндър. Налял съм и други пари по други дреболии и основен ремонт на турбина. Намерен беше един маркуч от вакумната система, който е запушен да не изпуска въздух. Майсторът обаче не е сигурен дали този маркуч трябва да бъде запушен така или не трябва да продължава и да отива някъде и да е отрязан от предишният собственик и запушен(побългарен). Стига да има колега от форумът, който да има такава кола би помогнал много ако само вдигне капака и направи една снимка на това място за да се види как трябва да изглежда в здрава кола. На лично съобщение бих изпратил една снимка на мястото, което има нужда от снимка. Разбира се изобщо не е ясно това ли е проблемът. Стига да има хора, които са имали такъв проблем или имат идея нека да споделят мнение. Вече достатъчно се нахендрих с първата си кола. Всеки казва, че вероятно е някаква дреболия, но никой не може да открие каква, а пак в Порше Изток не бих отишъл, защото ми загубиха доверието.
Благодаря на всеки направил си трудът да прочете написаното до тук.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: 1.8 TSI двигателят тресе на моменти и има грешка System too lean

Мнениеот hooligan_sk » Вто 04 дек 2018 11:37


Прегледай тази тема като цяло: viewtopic.php?f=1&t=123070&start=645

И особено от последното мнение на 44та страница - нататък. Ще ти се изяснят някой неща за този мотор. :th_up


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: 1.8 TSI двигателят тресе на моменти и има грешка System too lean

Мнениеот KBK » Вто 04 дек 2018 12:16


Да не би дюзата да се ебава?


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: 1.8 TSI двигателят тресе на моменти и има грешка System too lean

Мнениеот ivuchev » Вто 04 дек 2018 12:46


Само добре премерена компресия ще си каже .
Това недоразумение на ваг след 2006 г. Ще ме откаже от тях


vlad0hr
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 10 апр 2018 17:01
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 TSI двигателят тресе на моменти и има грешка System too lean

Мнениеот vlad0hr » Вто 04 дек 2018 12:51


hooligan_sk Благодаря :th_up
Четяйки мненията от предложената тема добивам някаква представа. Има ли сервиз, в който мога да отида за да проверят дали това са проблемите.


vlad0hr
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 10 апр 2018 17:01
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 TSI двигателят тресе на моменти и има грешка System too lean

Мнениеот vlad0hr » Вто 18 дек 2018 9:04


Да напиша и разрешението на проблема, който имах. Оказа се, че проблемът бе в семеринг на колянов вал. Официалният сервиз на Порше бяха прави, макар че те искаха да сменят и много други работи. Отидох в препоръчан от колега във форума сервиз и днес ще ходя да вземам пасата, който вече не прави такива грешки след смяна на семеринга. Благодаря на отзовалите се. Ако не бяхте вие нямаше да се справя.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: 1.8 TSI двигателят тресе на моменти и има грешка System too lean

Мнениеот hooligan_sk » Вто 18 дек 2018 9:54


Не си представям как от този семеринг може да имаш проблем, различен от наклепан с масло мотор... но дано да ти решат проблема. :th_up


vlad0hr
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 10 апр 2018 17:01
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 TSI двигателят тресе на моменти и има грешка System too lean

Мнениеот vlad0hr » Сря 19 дек 2018 8:55


Мериха компресия и там всичко бе добре - като заводската почти. Това, което ми обясниха е, че семеринга на коляновият вал играел някаква роля в налягането в картерната вентилация, което от своя страна предизвиква тези грешки. В действителност след смяната му вчера го покарах малко и нямах проблемите с тресенето и наистина вече не записваше грешки за пръв път от покупката му през април. Ще покарам сега по празниците да видя как ще е от тук нататък.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Hari1986 и 55 госта