Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот Vasseto » Съб 22 дек 2018 8:57


С отоплението на камерата се случва това:
Прикачени файлове
IMG_20181222_074121.jpg
IMG_20181222_074129.jpg




Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот Vasseto » Съб 22 дек 2018 8:58


След като монтираш камерата може да си пуснеш и това:
Написал съм как става в друга тема.
Прикачени файлове
IMG_20181222_075053.jpg
IMG_20181222_075224.jpg
IMG_20181222_075305.jpg


Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот peyu » Нед 23 дек 2018 18:29


:bishop
Прикачени файлове
038852899.jpg
038852899.jpg (122.73 KиБ) Видяна 3281 пъти


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот krasimir.rilski » Нед 30 дек 2018 17:47


Колега до къде го докарахте с инсталирането на новите системи


Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот peyu » Пон 31 дек 2018 14:16


Една седмица кучи студ, но все пак успях да инсталирам всичко. И за мое учудване всичко работи.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

за съжаление нещо не съм впечатлен.. очаквах доста повече светлина..
Цветната температура не ми допада в дъжд и лошо време жълтата светлина от
рефлекторен фар е доста по-добра. Също студената светлина изморява очите при
нощно шофиране 3-4 часа..
В момента се чудя дали да не върна рефлекторните.. (но първо ще пробвам с хубави d3s крушки) :scare3


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот deodriver » Пон 31 дек 2018 15:31


Във фейс групата ти писах за крушките какви да са.Не знам дали ти направи впечатлие,че дългите не им са сила на тези фарове,поне при мен е така.Аз не съм сменял крушките още де,но чакам да се скапаят и тогава.Рефлекторния фар има отделна секция за дългите и това дава повече резултат.
Понеже имам и Хонда CRV 3 със завиващи фарове(ксенон) и отделна секция на дългите,там светенето е покъртително.Всичко се осветява перфектно и на къси и на дълги.Евала им правя на японците за фарове на новите модели.Чисто нов Lexus NX с лупа сложи в малкия джоб Audi A8 2016 с матрични фарове.Не знам,защо се излагат така Ауди.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот alpinab » Сря 27 фев 2019 10:01


Колега защо след толко разправии по набавянето на части и вложен мерак свали всичко от колата и го продаваш?

Нима обикновенните фарове са по-добри?


П.с. не знам как светят, но като видя пасат (понеже моят е обикновенните) с диодните ДРЛта и тайничко му завиждам :biggrin


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 07 май 2019 14:39


Колега, тези преходи дали ще станат ? Аз си набавих два фар-а и мисля да се хвърлям в джаза, но по малко по-прекия път. Реално искам да ги метна на колата с две лед крушки D3S , да ги настроя по височина еднократно без да ползвам автоматичното нивелиране и завиване, защото ми се струва прекалено сложно и трудоемко, а и няма да го оценя подобаващо. Искам просто да имам лед дневни светлини и лупи. Благодаря предварително, ако си се отказал от проекта и са ти останали готови преходни букси също имам интерес. :th_up

https://www.aliexpress.com/item/14-9-Pin-Xenon-Headlamp-Headlight-Connector-Adapter-for-VW-Touran-Tiguan-Polo-Passat-B7-B6/1000004411266.html?spm=2114.10010108.1000014.1.60a63d0dhimhuy&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.125185.0&scm_id=1007.13338.125185.0&scm-url=1007.13338.125185.0&pvid=2db28057-f67f-4f84-bd2f-9ba1dbc3df19


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот astragt » Вто 07 май 2019 15:19


А, как мислиш да регулираш нивото на фаровете при натоварен автомобил?


Потребителски аватар
VasilStoichkov
Мнения: 158
Регистриран на: Съб 30 мар 2019 14:53
Автомобил: Passat B7 Variant 4motion 177hp
Двигател: CFGC

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот VasilStoichkov » Вто 07 май 2019 15:25


Колеги искам и аз да попитам нещо. Съвсем на скоро си закупих и аз пасат Б7 и съм много много щастлив от този факт както някой вече е разбрал от други мой постове.
Та към питането....
Да разбирам ли, че ако имам подгрев на предното стъкло няма как да си сложа камерата? Другите работи сякаш ги имам, като пусна фаровете започват да си се движат на горе на долу там правят си нещо та предполагам имам завиване нали така ?
Най-вече искам да си подкарам Lane assist и ако е само едната камера да се впускам и аз в джаза.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 07 май 2019 15:36


astragt написа:
А, как мислиш да регулираш нивото на фаровете при натоварен автомобил?


Винаги карам с малко по-наведени надолу фарове, като цяло не товаря колата до степен да кляка и да се налага регулиране на фаровете допълнително. В момента съм ги навел до долу и не ги пипам никога. Но ако ще товаря и ще се наложи винаги мога да си ги наведа ръчно с няколко оборота от ръчния перманентен монтаж.


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот astragt » Сря 08 май 2019 9:24


VasilStoichkov написа:Колеги искам и аз да попитам нещо. Съвсем на скоро си закупих и аз пасат Б7 и съм много много щастлив от този факт както някой вече е разбрал от други мой постове.
Та към питането....
Да разбирам ли, че ако имам подгрев на предното стъкло няма как да си сложа камерата? Другите работи сякаш ги имам, като пусна фаровете започват да си се движат на горе на долу там правят си нещо та предполагам имам завиване нали така ?
Най-вече искам да си подкарам Lane assist и ако е само едната камера да се впускам и аз в джаза.



По мое скромно мнение Line assist е една от най-неизползваемите екстри в реални условия. Не, че не функционира добре, даже учудващо добре се справят за калпавите маркировки в България, но просто в много редки случаи имаш реално възможност да ползваш Line Assist. Примерно за градско, планинско каране и повечето първокласни пътища - не става. Ползвал съм я много рядко на магистрално каране по хубави, дълги и относително прави магистрали в Европа и то основно при нощно и ненатоварено пътуване. Виж side assist, ACC, автономна печка, асистент за дълги и активни дълги светлини са все неща, които бих си поръчал и в следващата кола. Като цяло ако го имаш Line assist да речем, че е ок и понякога го пускаш, но ако се налага инвестиция и преработки не мисля, че си струва. Друг е въпросът, че с камерата за Line assist можеш да пуснеш и други екстри, ако не се лъжа Sign assist и HBA.


DoH_KuXoT написа: Винаги карам с малко по-наведени надолу фарове, като цяло не товаря колата до степен да кляка и да се налага регулиране на фаровете допълнително. В момента съм ги навел до долу и не ги пипам никога. Но ако ще товаря и ще се наложи винаги мога да си ги наведа ръчно с няколко оборота от ръчния перманентен монтаж.


Колега, една на няколко коли движеща се по пътищата в България е с неправилно регулирани фарове (високи, ниски....все тая), непрофесионално посадени ксенони или диоди и други абсурди, което е риск за сигурността на всички участници в движението!
Първата ми кола беше форд ескорт от далечната 86-та година и имаше механично регулиране на нивото на фаровете. Наистина ли искаш на автомобил 2012г. да премахнеш тази опция (опция, защото не мисля, че е екстра) и то не за да виждаш, а за визия? Не се подвеждай, щом имаш желание, направи го като хората....


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 08 май 2019 9:32


Колега astragt, нека не спамим темата, зададох конкретен въпрос към колегата peyu. Ако искаш може да го коментираме надълго и широко на ЛС :beer . Най-малко заради визия ги слагам , за мен конкретно на този модел обикновения рефлекторен фар без лупи е по-стилен и изчистен и ми допада повече. Тия angle eyes са ми леко като китайски тунинг, козирките и хромираните елементи ми идват в повече. Единствената причина да ги сложа е наличието на лупи , които ми липсват, и защото се сдобих с два фара на смешна сума.


Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот peyu » Съб 25 апр 2020 9:21


DoH_KuXoT написа:Колега, тези преходи дали ще станат ? Аз си набавих два фар-а и мисля да се хвърлям в джаза, но по малко по-прекия път. Реално искам да ги метна на колата с две лед крушки D3S , да ги настроя по височина еднократно без да ползвам автоматичното нивелиране и завиване, защото ми се струва прекалено сложно и трудоемко, а и няма да го оценя подобаващо. Искам просто да имам лед дневни светлини и лупи. Благодаря предварително, ако си се отказал от проекта и са ти останали готови преходни букси също имам интерес. :th_up


Да ще станат преходниците, но фаровете ти ако са оригинални.. няма да имаш дълги!
Съвсем различно е управлението.
Моя съвет към всички които са решили да го правят да направят следното

1. Не правете нищо и си карайте със заводските фарове.
(полиране и хубави крушки са мн добра опция)

2. Купете си кирайска реплика на фаровете, който се слагат и работят директно без кодиране без модули без кантари.

3. Трябва ви цяла кола донор иначе влизат в ебати филма момчета за оригинални фарове и DLA :)

п.п. Съжалявам, че сега ви отговарям, но доста неща ми се случиха и рядко влизам във форума.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Retrofit на оригинални HID/LED фарове и Lane assist+DLA на B7

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 25 апр 2020 15:20


Аз подкарах всичко без дългите, там стана някаква аномалия и ги оставих за по-натам. На контакт всичко работи прекрасно, дори дългите, запаля ли двигателя обаче дългите не "щракат" , а жужат... Играх си да прекодирам, защото късите набиваха грешки за изгорели крушки. Зададох ксенон и се оправи, но аномалията с дългите стана още по странна при включване на дълги се палеха дневните светлини долу в халогените. Има една отметка high beam momentary switch или нещо подобно беше, но с нея промяна не виждах в нищо...
п.с. аз ти бях писал и във фейсбук, но не ми отговори и реших, че си се отказал от проекта.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта