Пасат В6 2.0 fsi 150 к.с. - Пръскалките на преден прозорец запушени

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
monkataaaaaa
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 24 дек 2011 17:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Пасат В6 2.0 fsi 150 к.с. - Пръскалките на преден прозорец запушени

Мнениеот monkataaaaaa » Нед 30 дек 2018 16:09


Благодаря за помоща но явно се оказа че не са запушени а има някои маркуч спукан защото като надуя да пръска под десния подкалник където се намира казанчето до гумата става една локва




garvanski
Мнения: 163
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 22:41
Автомобил: Vw Passat B6
Двигател: 1.9 TDI- BLS- 2008

Re: Пасат В6 2.0 fsi 150 к.с. - Пръскалките на преден прозорец запушени

Мнениеот garvanski » Вто 01 яну 2019 1:29


Не бях прочел, че автора е писал, че е проблема му не е в пръскалките и затова редактирам поста си.
Колега, явно имаш сцепен маркуч или протекло уплътнение на помпичката, даже е възможно да е протекла самата помпичка, както се случи и при мен.
Когато промивах моите пръскалки реших да сменя и цялата магистрала за течността за чистачките от помпичката до пръскалките, защото ми сълзеше от някъде. Оригиналните маркучи са едни твърди боклуци, бандажирани са целите и няма откриване на сцепеното. Сложих силиконови маркучета за бензин. Много са гъвкави и доста устойчиви на атмосферни и др. влияния. За тях се продават адапторчета и всичко необходимо за снаждане и монтаж.
Изтеглих ги успоредно на оригиналната магистрала, която си оставих на място, разкачена. Стана си направо оргиналдЪ :mrgreen .
Малко след това започна да тече от самата помпичка. Направо сложих нова за 16лв. + ново уплътнение за около 3лв. и всичко си дойде на мястото.
Сега поне този възел вече няма да го мисля. :aaa040


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Пасат В6 2.0 fsi 150 к.с. - Пръскалките на преден прозорец запушени

Мнениеот Atanas85 » Чет 03 яну 2019 22:46


HONGGE OEM Car Front Windscreen Washer Spray Jet Nozzle For VW Passat B6 B7 Jetta Golf MK5 MK6 Touran Caddy GTI EOS 2KD 985 955
https://s.click.aliexpress.com/e/XDUmPlI



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan и 57 госта