Passat B7 комби- пръскалка задно стъкло

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Euler
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 28 сеп 2011 23:45
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: 2l TDI 4motion DSG 130kW
Местоположение: София

Passat B7 комби- пръскалка задно стъкло

Мнениеот Euler » Пон 31 дек 2018 10:23


Здравейте, пръскалката на задното стъкло не работи нормално. Едвам едвам пръска, все едно няма налягане или нещо такова. Ако задържа по-дълго да "пръска", после в купето няколко дена мирише на течност за чистачки. Някакви идеи какво да проверя и откъде минават маркучите
Благодаря на отзовалите се.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 комби- пръскалка задно стъкло

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 31 дек 2018 10:50


в маншона на задния капак се пука маркуча, ти си вече поне 10-тия случай така, че най-вероятно и при теб е същото


fockers
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 22 апр 2014 7:17
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: 2.0TDI BMT 140 - 2014

Re: Passat B7 комби- пръскалка задно стъкло

Мнениеот fockers » Пон 31 дек 2018 10:57


Здравей, аз имах същия проблем, като първо ми смениха маркучето между купето и вратата на багажника, заедно с тавана в купето, тъй като се беше боядисал от течността на чистачките. Последствие ми се появи проблем със стоп светлината на багажника и се оказа, че от теча се е прецакала и някаква букса, при което смениха целия кабелен сноп. Около мен имам още един приятел с подобен опит при същата кола и си мисля, че е по скоро фабричен дефект.


Потребителски аватар
Euler
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 28 сеп 2011 23:45
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: 2l TDI 4motion DSG 130kW
Местоположение: София

Re: Passat B7 комби- пръскалка задно стъкло

Мнениеот Euler » Чет 03 яну 2019 18:45


При мен май се оказа нещо друго. Майсторът ми каза, че в дюзата имало някаква съчмичка, която изпаднала, но не се продавал отделно, а само в комплект с моторчето и маркуч и струвало към 500лв. И за това само изтича вода нагоре, вместо да пръска. Хем не ми се дват толкова пари за такава глупост, хем без задно стъклко да карам....
Дайте идея какво да правя


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Passat B7 комби- пръскалка задно стъкло

Мнениеот IvanMan » Чет 03 яну 2019 20:14


Ето схема:
Прикачени файлове
Untitled.png


Потребителски аватар
Euler
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 28 сеп 2011 23:45
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: 2l TDI 4motion DSG 130kW
Местоположение: София

Re: Passat B7 комби- пръскалка задно стъкло

Мнениеот Euler » Пет 04 яну 2019 16:05


Явно проблема е в 7, ама това не ми помага особено :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 комби- пръскалка задно стъкло

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 04 яну 2019 16:40


номер 7 е с ое номер 3B9 998 754 струва около 30лв , само тръбичката и цицката мисля са включени

ето примерна снимка

Изображение


Потребителски аватар
emilstefanov
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 27 дек 2016 16:07
Автомобил: VW Polo
Двигател: AWY 2004

Re: Passat B7 комби- пръскалка задно стъкло

Мнениеот emilstefanov » Сря 08 май 2019 8:55


DoH_KuXoT написа:номер 7 е с ое номер 3B9 998 754 струва около 30лв , само тръбичката и цицката мисля са включени

ето примерна снимка

Изображение

Добър ден. Аз имам Поло 9n 2004, механизма изглежда същия, при мен от няколко дни пръскалката вместо да пръска само нагоре се върти заедно със задната чистачка. Свалих капака на моторчето, опитах се да пораздвижа тази тръбичка жълтата със черната пластмаса, но не посмях много да я дърпам. Въпроса ми е тя с дърпане ли се вади или има някакъв чалъм мисля, че ако успея да я извадя ще я изчистя и смажа и ще спре да се върти с чистачката.


Ivaylo A.
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 24 сеп 2019 12:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 комби- пръскалка задно стъкло

Мнениеот Ivaylo A. » Нед 15 ное 2020 23:16


Колеги, ще ползвам тази тема, за да не цапам форума с нови , дублиращи се теми.

Подобно на колегата Euler , задната пръскалка едвам едвам хвърля течност. Въпроса ми е - ако махна кората на багажника, ще мога ли да сменя въпросното маркуче или е някакво специално и трябва да го търся в Порше ? Знам, че зависи от това колко съм сръчен, просто ми е интересно дали е някакъв засукан механизъм или просто се сменя нацепения маркуч ?

Забелязах също така, че като се опитам да пръскам на задното стъкло и след това се включва сигнализацията за отворен багажник, дори когато багажника си е напълно затворен. Онзи ден така карах от Пловдив до София, сигнализира на MFD , писка и включва лампите в салона . На другия ден, след около 24 часа спря да сигнализира за отворен багажник, Мислите ли че това може да се дължи на някакъв теч от това въпросно маркуче за течност което отива към задната пръскалка ?

поздрави



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: A999, Google [Bot] и 63 госта