Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот milmar » Чет 10 яну 2019 9:09


И без печка, при -1,5 градуса, при движение, за 20 мин трябва да стигне 80-90 градуса. На място, с парно до дупка -няма да стои на 90 естествено.




ts.kiosev
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 01 апр 2018 19:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот ts.kiosev » Чет 17 яну 2019 20:15


Здравейте,

Както обещах връщам обратна връзка след посещението в Сервиз "Порше София Изток":
Относно бавното загряване - Термостата е блокирам в отворено положение, но за съжаление го нямаха наличен и имам час за 23.01.2019 да го сменят. Оказа се, че моят двигател има само 1 термостат (на двигателя). На DSG-то няма.
Относно печката - Оказа се, че липсва предпазителя в отсека с такива. Поставиха нов и всичко работи. Проблема е че в Германия не са дали дистанционното към печката и така не мога да я пускам от разстояние. В Сервиза ми предложиха да да ми поръчат ново (480 лв.). Та въпроса ми тук е мога ли да се сдобия с такова дистанционно (втора ръка) и да се обучи за моята печка?


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот Piqndurnik » Пет 18 яну 2019 10:24


ts.kiosev написа:...Та въпроса ми тук е мога ли да се сдобия с такова дистанционно (втора ръка) и да се обучи за моята печка?

https://www.ebay.de/itm/Fernbedienung-Funkschlussel-Standheizung-Webasto-fur-VW-Passat-3C-B6-05-10/132817473781?hash=item1eec89d0f5:g:IUUAAOSwr3xbt4tq:rk:1:pf:0


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот Stivi » Пет 18 яну 2019 12:15


Когато на някоя такава екстра като печката и "махат бушона" това обикновено не се прави щото собственика не го кефи да я има,така че имай едно на ум като я ползваш ! Пробвай все пак като сменят термостата да направиш теста от който си пуснал снимките без да палиш печката, да видим каква ще е разликата....че ми е любопитно !


ts.kiosev
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 01 апр 2018 19:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот ts.kiosev » Пет 18 яну 2019 19:14


Много си прав "Stivi". Тази сутрин включих печката и започнах да си стържа леда от предното стъкло. След 1-2 мин запуши така, че имах чувството, че съм запалил варел с нафта под колата. Отворих вратата за да натисна копчето да я изключа, купето се напълни цялото с дим. Изобщо шоу, хората наоколо си мислеха, че съм се запалил и се спряха да гледат. Та мисля да не я пускам преди да отида в ПСИ за термостата и да ги помоля да си направят правилната диагностика, за която вече си платих веднъж. Липсващ бушон може да ти възстанови всеки.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот georgebonev » Пет 18 яну 2019 19:26


Профилактика на печката и ще е като нова... За да пуши толкова, най-вероятно запушена цедка под свещта...


ts.kiosev
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 01 апр 2018 19:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот ts.kiosev » Съб 19 яну 2019 9:20


Можете ли да препоръчате къде да я закарам за профилактика на печката? Струва ми се, че в Порше не ги разбират много тези системи, предвид факта, че ми казаха, че пуши малко повече но ще се оправи като поработи повече.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот Ivo_ » Вто 22 яну 2019 7:27


Webasto имат представителство в София. Другия вариант е да намериш някой специализиран в ремонта на печки. Дистанционно може да се намери и за под 100 лв, дори наскоро гледах че някой предлагаше чисто ново за 100 лв. Специфичното е че после иска обучение за да заработи на твоята кола. Ако искаш дистанционно с повече опции, като например да следиш температурата в колата, да програмираш старта и стопа, тогава ще ти струва доста повече. Ако подиш до Вебасто може да провериш каква ще е цената да ти сложат модул със СИМ карта. Това за мен е най-добрия вариант в градска среда, активираш където и да е паркирана колата през апликация на смартфона. Изрядно работеща печка и предварително загрят двигател зимата е невероятна благина. Даже и прозорците няма нужда да стържеш ;)


ts.kiosev
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 01 апр 2018 19:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот ts.kiosev » Нед 27 яну 2019 13:52


Здравейте,

Термостата го смениха в ПСИ, но честно казано не виждам разлика от състоянието преди това.
Относно печката: Оказа се, че дори без да я пускам при определена външна температура се пуска сама и започва да пуши (както описах по-горе). Та махнах предпазителя и засега я карам така. Ходих във Webasto и ми казаха, че горелката е за смяна (около 970 лв. за ремонт). Като прибавя към бюджета и дистанционно и ми идва много.
Общо взето стигнах до следния извод: Има ли заводска печка, която е повредена, много бавно загрява. Ако някой има друго обяснение ще съм благодарен да го сподели.


@nTon
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 06 сеп 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот @nTon » Нед 27 яну 2019 13:58


Виж да ти погледнат и виско-то дали работи както трябва.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот Stivi » Нед 27 яну 2019 14:56


ts.kiosev написа:Както обещах връщам обратна връзка след посещението в Сервиз "Порше София Изток":
Относно бавното загряване - Термостата е блокирам в отворено положение, но за съжаление го нямаха наличен и имам час за 23.01.2019 да го сменят.

Stivi написа: Пробвай все пак като сменят термостата да направиш теста от който си пуснал снимките без да палиш печката, да видим каква ще е разликата....че ми е любопитно !

ts.kiosev написа:Здравейте,Термостата го смениха в ПСИ, но честно казано не виждам разлика от състоянието преди ...... Има ли заводска печка, която е повредена, много бавно загрява. Ако някой има друго обяснение ще съм благодарен да го сподели.

Мдааа,чудя се дали изобщо са тествали нещо в ПСИ или просто са измислили една "диагноза" да вземат едни пари за смяна на термостат icon_idea Извода от последното ти изречение е абсолютно верен-просто няма ли някакъв допълнителен подгрев /на антифриза или въдуха/ при съвременен дизел има мнооого да го чакш да те стопли когато е под нулата ! А и за печката като каза че "просто и няма бушона" познах че няма как да е изчезнал случайно :a045 Хареса ми и друго с което са те "къпали" в ПСИ ,как всичко било наред с печката,само "малко пропушвала" ,но като поработи ще се оправи :censored2


sabi sabev kabile
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 08 фев 2019 9:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот sabi sabev kabile » Пет 08 фев 2019 9:30


Здравейте, аз съм с 1.9тди 105кс-вече трети термостат сменям и разлика няма-бавно загрява, егр-клапана ми не работи, незнам дали има някакво значение. В началото беше калорстат вернет-15лв, после Wahler22лв сега съм BEHR-33лв.


ts.kiosev
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 01 апр 2018 19:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот ts.kiosev » Вто 12 фев 2019 20:02


Здравейте колеги,
Както писах по-горе явно проблема е бил в печката. Ремонтираха я и сега всичко е супер (загрява много бързо). Ако някой има нужда мога да му дам контакти на човека, който ми ремонтира печката (много точен и отзивчив).


crazyspawn
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 02 мар 2013 11:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2008 BMP - Загрява много бавно

Мнениеот crazyspawn » Чет 28 фев 2019 15:55


Колега аз съм с 2.0 140к.с DSG същият проблем като при теб , бавно загрява и печката пускам и гасне веднага лампата. Сложих термостат преди радиатора на скоростната кутия защото преди нямах като при теб и проблема се реши.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: pac_man и 27 госта