Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Техническа и сервизна информация за Passat
ponko
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 13:46
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 06 2.0 TDI BKP
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Мнениеот ponko » Сря 16 яну 2019 10:55


Здравейте,

До скоро имах проблем с парното на Passat B6, но реших да споделя мнения тъй като има доста подобни незавършени теми.

Та... проблемът се състоеше в следно: дори и при загрял мотор парното духаше само студено от към страната на шофьора.
От пасажерската страна най-дясната клапа духаше нормално топло, докато средната беше хладна.
Затваряйки двете клапи, които духат студено, следващата започваше и тя духа полу-студено, а нах-крайната леко топло.

След като няколко автосервиза ме отсвириха, на единия искаха да ми почистват радиаторчето, намерих хора, които направиха
диагностика и проблема се оказа в едното моторче, което регулира топлия и студения въздух. Като разглобиха се оказа, че лостчето
на клапата се е счупило, а не самото моторче. Намерих си клапа 2ра употреба, на стойност 50 лв. Монтираха го и сега парното си работи
нормално както преди.
123.jpg


И едно малко уточнение... При първоначалния оглед от сервиза ми казаха, че се сваляло цялото табло за да се смени въпросната част.
В последствие се оказа, че въпросната клапа се закрепя с четири винта, като само до единия няма достъп, така че предпочетох да ми
закрепят новата с 3 вместо да се сваля цялото табло...

Прилагам и снимка на въпросната част.

Надявам се темата да е била полезна.
Поздрави!




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 16 яну 2019 11:17


Браво!
Радвам се,че сподели информация по проблема.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 16 яну 2019 11:47


Как свалиха старата без достъп до 4-тия винт


ponko
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 13:46
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 06 2.0 TDI BKP
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Мнениеот ponko » Чет 17 яну 2019 11:01


Силово :biggrin


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Мнениеот dispatch » Нед 24 фев 2019 13:25


Колега, имам подобен проблем - при пасажера духа студено... Става на въпрос за Пасат В6 2010г.
На снимката не мога да разбера точно къде си снимал.... предполагам, че е някъде зад жабката, след като се свали някоя декоративна пластмаса.
При мен също така не духа и при пасажерите на задната седалка (зад подлакътника). Тази клапа и тя ли е някъде там или ще трябва повече да се разглабя...?


ponko
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 13:46
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 06 2.0 TDI BKP
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Мнениеот ponko » Пон 25 фев 2019 16:55


Колега, за съжаление снимката на съм я правил, а момчетата в сервиза и не зная къде точно се намира таази клапа.


smart-bulgaria
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 07 ное 2015 15:11
Автомобил: Passat 3C5
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Мнениеот smart-bulgaria » Пон 25 фев 2019 18:00


клапата от снимката е под централната конзола, маха се долната лява пластмаса до педала за газта.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Мнениеот dispatch » Пон 25 фев 2019 21:29


Благодаря! Аз си мислех, че е от страната на пасажера...


tihoto
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 21 фев 2017 6:34
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BMP

Re: Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Мнениеот tihoto » Сря 25 мар 2020 8:55


Колеги,въпросните клапи с две моторчета ли са или само с едно,в смисъл,от страната на пасажера едно моторче и от страната на шофьора друго?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Мнениеот zfa159 » Вто 14 апр 2020 22:53


Ако климатроника е двузонов (две врътки с градуси) , моторчетата са две. Ако е с една врътка с градуси (полуавтоматичния вариант) , е едно и за двете страни. При диагностика се вижда дали моторите се движат добре или проблема е в радиаторчето, защото при тези модели много често се запушва и радиатора частично и от едната страна няма топло. И двата мотора за двете клапи се сменят без да се сваля таблото, както и радиаторчето се сменя без да се сваля таблото.
Дефект в едното моторче не трябва да бърка работата на другата половина т.е. ако шофьорското е повредено, от дясно всичко трябва да е наред - както на централната дясна духалка, така и на крайно дясната , трябва да си вее горещо.
Когато има повреда в привода или в самото моторче, това се разбира и по друго,дори да няма записана грешка за него - не духа и нормално студено т.е. ако завъртиш градусите на минимум, от проблемната страна ще си вее същото, каквото и в другите режими, защото моторчето няма да се премести или съответно то ще се премести, но няма да премести клапата . Това веднага показва проблем с управлението на тази клапа.


tihoto
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 21 фев 2017 6:34
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BMP

Re: Проблем с парно PassatB6 РАЗРЕШЕН!

Мнениеот tihoto » Нед 19 апр 2020 6:52


Благодаря колега за инфото.Оправих проблема.На моторчето от страната на шофьора се беше счупило парче от пластмасовия привод и клапата стоеше в едно положение.Извадих привода и малко го подобрих и стана работата.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ktamen и 178 госта