Passat 5.5 2002 1.9 TDI Въпроси относно климатроника

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Airiz
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 22:46
Автомобил: Passat
Двигател:

Passat 5.5 2002 1.9 TDI Въпроси относно климатроника

Мнениеот Airiz » Нед 20 яну 2019 17:20


Здравейте,

Поразрових се, но не успях да намеря отговор на следния въпрос - на дисплея на климатроника ми се появи Н (прилагам снимка долу, не съм я правил аз).

https://i.ytimg.com/vi/1dfy3IelfiM/maxresdefault.jpg

Някой може ли да ми каже причината, тъй като досега не ми се е случвало, а и нищо по-различно не съм правил от това да го пускам да обдухва предното стъкло и да стопля купето?

И също така как става нагласата на това каква температура искаш да държи вътре, независимо лято или зима или самата система си преценява?

Благодаря предварително! :)




Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 2002 1.9 TDI Въпроси относно климатроника

Мнениеот Крисчън » Нед 20 яну 2019 17:40


От това, което виждам, изглежда че си го дал да духа на най-топло. Намали го малко от синия бутон и би требвало да ти излезнат градусите. Тоест HI е макса, на който духа най-топло


Потребителски аватар
Airiz
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 22:46
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Passat 5.5 2002 1.9 TDI Въпроси относно климатроника

Мнениеот Airiz » Нед 20 яну 2019 17:53


Интересно как е станало това, след като не съм пипал нищо по-различно от това, което споменах.

Винаги през зимата съм натискал копчето за обдухване на предно стъкло и то си почва да духа топъл въздух (не веднага, а след минута примерно) като ми изписва и градусите, които са 20 и няколко. Тъй като перката все започва на максимална скорост да обдухва, я намалям на две-три чертички и толкова. Като потегля натискам Econ и това е откакто съм купил колата.

Лятно време пък натискам синьото копче и то си почва на Auto да охлажда вътре в купето.

Възможно ли е нещо самата система да е направила, макар че ме съмнява след като аз нищо не съм й задал?

Също така как се намаля температурата? Като задържа синьото копче ли?

Извинявам се за глупавите въпроси.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat 5.5 2002 1.9 TDI Въпроси относно климатроника

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 20 яну 2019 17:58


А защо не изписва външната Т?
Лятно време го държа н 22 градуса и АУТО
Зимата пак 22 градуса на ЕСОН
Ако се запоти предния джам му пусна да го изсуши,и после пак ЕСОН


Потребителски аватар
Airiz
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 22:46
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Passat 5.5 2002 1.9 TDI Въпроси относно климатроника

Мнениеот Airiz » Нед 20 яну 2019 18:06


Снимката е примерна, взех я от нета, тъй като забравих сам да направя снимка.

Иначе си изписва външната температура и което е зададено в купето, но просто това Н го има, а преди два дена го нямаше.

Всъщност като се замисля, вчера като шофирах и бях спрял за около 5 минути и преди да тръгна вместо да натисна копчето за обдухване на предно стъкло, натиснах червеното и тогава забелязах, че това Н се появи.

Възможно ли е заради това да е станало така? Един вид приема, че искам максимално топло да е вътре, след като съм натиснал червеното копче.

Иначе както колегата Zdravko Zankov написа по-горе и аз процедирам така - лятно време на Auto и 20 и няколко зададени градуса (не помня колко точно), а зимно време на Econ със същите градуси.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта