PASSAT B6 '10 от мили в километри

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 566
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

PASSAT B6 '10 от мили в километри

Мнениеот dispatch » Съб 16 фев 2019 19:25


Здравейте колеги!
Тия дни се сдобих с Пасат В6 2010 2.0TDI с мотор CBBB. Автомобила е внос от Италия.
Имам кабел с VCDS 18.9.0
Оказа се, че скоростомера отчита в мили/час. Кодировката на таблото е: 00 - Germany, т.е. Европа.
Освен скоростомера и този на дигиталния дисплей, всичко останало е в километри - километража, trip-километража, оставащото разстояние до зареждане, средна скорост. Тъй като мери в мили/час, като пусна алтернативната скорост - тя е в км/час, но това не ме устройва. Тествах да го прекодирам на 03 - Canada - прие го, но записа грешка в ABS/ESP, която беше за неправилно кодиране, като пак си остана скоростомера в мили/час. Върнах го на 00 - Germany - грешките изчазнаха. Пробвах с 01 - Rest of the world - същото като все едно е на Германия/Европа.
Кажете какво друго мога да направя? Да не би да има някаква комбинация с бутона за зануляване на малкия километраж и контактния ключ, да се влиза в някое скрито меню......

https://imgur.com/a/VsObYmW




Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 566
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: PASSAT B6 '10 от мили в километри

Мнениеот dispatch » Нед 24 фев 2019 14:39


Тъй като рабрах какъв ми е проблема - ще го напиша, та да съм полезен на форума и някой друг колега.
Та: изглежда е имало някакъв проблем с оригиналното табло и джамбазина, от който купих колата е сменил таблото, но не е намерил същото и е сложил такова от автомобил с десен волан и в мили. Съответно прехвърлил е циферблата на скоростомера за да не бие на очи...
Разбрах като ходих до "Авточоис ВТ" (официалния дилър в Търново) и от там ми казаха, че оригиналния номер по ВИН трябва да е: 3C0 920 872 GX, а при мен след сканиране с VCDS e 3C0 920 972 J



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: velqn и 24 госта