B5 1.8, 1997 г. - не може да работи на бензин

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
stoyan.gechkov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 29 апр 2019 23:05
Автомобил:
Двигател:

B5 1.8, 1997 г. - не може да работи на бензин

Мнениеот stoyan.gechkov » Пон 29 апр 2019 23:22


Здравейте,
От известно време имам странен проблем с Пасата - палеше трудно, когато колата е загряла, последните дни започна да пали след поне 5 секунди въртене (и при загряла, и при студена), а днес докато си карах по магистралата, превключих на бензин, колата започна да губи обороти и изгасна в движение, след което вече на бензин не може да работи изобщо, а миналия ден си вървеше без никакъв проблем на бензин. На газ няма проблеми, върви си нормално. Трябва да уточня, че съм с нови свещи и приличен акумулатор, а горивната ми система е автоматична и пали автоматично на бензин, като при достигане на определена температура се сменя на газ, няма само на газ (като ми изгасна одеве беше загряла и при паленето въртях 15 сек. и тогава мина на газ и запали, утре обаче като е на студен двигател не знам как ще стане). Резервоарът е пълен до половината с обикновен бензин на 2 месеца от ЕКО. Имате ли идея какъв може да и проблемът, при какъв майстор да ходя и какво е за смяна?




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: B5 1.8, 1997 г. - не може да работи на бензин

Мнениеот radotom » Вто 30 апр 2019 0:38


Много вероятно - изгоряла бензинова помпа в резервоара.
При старателно ослушване може да се чуе помпата как завърта за около 4-5 секунди при подаване на контакт.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: naixar и 71 госта