Автоматично заключване на Passat b5.5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
DimitarAleksov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 08 май 2019 16:46
Автомобил:
Двигател:

Автоматично заключване на Passat b5.5

Мнениеот DimitarAleksov » Сря 08 май 2019 16:58


Здравейте, от скоро имам Passat b5.5 1.8t 2003, и очевидно има проблем с бравите, колата автоматично се заключва на място след 10-на секунди след като съм излезнал от нея. Разбрах че това е част от комфорт модул (екстра), и че проблемни са ми 3 от вратите неотчитащи отворени врати. Искам тази екстра да я премахна и спра. Може ли това да се случи с Ваг ком, така че да не сменям брави и ключета, и къде какво трябва да се промени чисто програмно?

Благодаря




Потребителски аватар
Дида
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 11 юни 2011 2:36
Автомобил: VW Passat B3- B5.5 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Автоматично заключване на Passat b5.5

Мнениеот Дида » Чет 09 май 2019 13:08


Мисля, че с Ваг ком могат да променят времето на заключване, но този който ще го прави трябва да си разбира от работата. Аз преди 4 години ходих в сервиз на Бош във Варна, исках да се вдигат прозорците с копчето за заключване като се задържа продължително, но само ми взе пари за Ваг кома и нищо не направи.
Преди 3 месеца имах проблем с микро ключетата на две от вратите не отчитаха отворени врати на една от тях лампичката под вратата светеше постоянно, също така една от вратите не се заключваше докато един ден шофьорската не се отвори, смених бравата на шофьорската врата и си реших проблема.
Забравих,наложи се окабеляването от маншона на гредата на една от задните врати да сменя, имаше един кабел отрязан от преден собственик и като го запоих светеше лампиона постоянно. Сега и стоповете отчитат затваряне на вратите и всичко е ОК.


Потребителски аватар
DimitarAleksov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 08 май 2019 16:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Автоматично заключване на Passat b5.5

Мнениеот DimitarAleksov » Чет 09 май 2019 14:59


Дида написа:...



Благодаря, мисля че намерих решение, днес го изпробвах и като че ли сработи. Ето какво намерих в една от чуждите теми, дано да е в полза и за други колеги:

It looks like my key fob re-setted itself and now relock the car in 30 seconds if no doors opened. (exactly like it suppose to be but I don't like it).
Somehow I undid this feature few years ago, but can't figure out now.
==
UPDATE
Found it.
It's rather simple.
With the car running and key fob in the ignition I pressed "OPEN" button on the key fob 3 times and my car doesn't lock itself by his own decision anymore.
===
UPDATE 2:
I repeated experiment today.
It's even easier.

Cancel "re-lock doors in 30 seconds" feature: unlock the car using the fob, get inside, close (not lock) doors, press UNLOCK button on the keyfob again.

Последна промяна от radotom на Чет 09 май 2019 15:58, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта