Passat B5.5 - Check brake pads-светва и гасне сам

Техническа и сервизна информация за Passat
gyosharkov
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 02 юни 2011 17:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Passat B5.5 - Check brake pads-светва и гасне сам

Мнениеот gyosharkov » Пет 21 юни 2019 7:12


Колеги моля за малко помощ! От една седмица въпросния надпис светва при потегляне и веднага след това сам гасне. Реших че съм за смяна на накладки, и ето веднага нови накладки - нови дискове. Взимам колата паля и хоп пак таблото светна и угасна след 5 сек. Обратно в сервиза майстора пръска а буксите на датчици те и пак нищо. Закачи на компа-нищо, казвам това е аларма като за течността на чистачки те така че надали ще отчете грешка по е така мисля аз.,признавам нищо не разбирам. Ако някой е имал подобен проблем да сподели или дайте съвет друг майстор ли да търся или жичкаджия. Много е дразнещо тръгваш светва Check brake pads пищи и гасне.
Прикачени файлове
IMG_20190620_210447.jpg

Последна промяна от hooligans на Чет 11 юли 2019 8:09, променено общо 2 пъти.
Причина: Оправих заглавието.




Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Check brake pads-светва и гасне сам Passat B 5.5

Мнениеот toraborat » Пет 21 юни 2019 8:09


Някъде е прекъснато окабеляването към накладките. При мен старите накладки бяха със срязан кабел и окъсен към буксата където се връзват, смених ги с нови и ги свързах както си трябва и започна да ми светва като покарам и загреят. Срязах и на новите инсталацията и това е, наглеждам ги визуално кога са за смяна.


gyosharkov
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 02 юни 2011 17:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Check brake pads-светва и гасне сам Passat B 5.5

Мнениеот gyosharkov » Пет 21 юни 2019 8:27


Това и аз обмислям като краен вариант да изключат тая екстра направо през Ваг кома като се извади кода. ВИДИМО СЕНЗОРИ ТЕ са добре в единия имах съмнение е в буксата и направо срязах буксите и ги вързах директно. Нищо не стана все същото,откачиш свети постоянно за качиш гасне-тръгнеш светне...


Потребителски аватар
MoHaX
Мнения: 22
Регистриран на: Чет 25 апр 2013 19:10
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2 TDI 140hp
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Check brake pads-светва и гасне сам Passat B 5.5

Мнениеот MoHaX » Чет 11 юли 2019 8:01


Аз имах такъв проблем и се оказа буксата, често срещан проблем , смених я и всичко се оправи



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта