VW Passat 1.4 TSI Ecofuel 2009г. Прекъсва на метан за кратко

Техническа и сервизна информация за Passat
Росен Иванов90
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 27 фев 2022 8:03
Автомобил:
Двигател:

VW Passat 1.4 TSI Ecofuel 2009г. Прекъсва на метан за кратко

Мнениеот Росен Иванов90 » Пет 13 окт 2023 14:08


Здравейте колеги, надявам се всички да сте добре.

Пускам тази тема/питане, първо защото имам горепосочения проблем и най вече защото не можах да намеря решение във форума.
Има сходни теми за други модели на метан, но някои се състоят от по два коментара, други след петия отиват абсолютно офтопик.

Ще се опитам да бъда максимално кратък и ясен за да не спамя излишно, надявам се и отговорите да са такива.
Преди да завалят технически въпроси и въпроси относно специфични протоколи на диагностика ще спомена че възможностите ми се простират до там че да се сменя маслото и филтрите, въпреки че имам и диагностика за автомобила.

Проблема е следния:

Колата прекъсва/тресе на метан в първите 5 до 7 минути след запалване, независимо дали е топла или студена.
Прекъсва, тресе двигателя, прекъсва при подаване на газ когато е в движение за първите 5 до 7 минути след старт.
Дори и да я карам цял ден, ако я загася и запаля пак (топъл мотор), пак прекъсва за известно време.
След тези 5 до 7 минути спира да прекъсва/тресе, няма проблем с ускорение, еластичност, разход, не свети чек.
Впрочем чек никога не светва.
Проблема е само на Метан, само за този кратък период от време.
Когато заредя метан, колата кара известно време на бензин (около 1,3 километра) и не прекъсва/тресе.
Когато метана свърши и мине на бензин, не тресе и не прекъсва.
Когато стане студено и пали на бензин, след като прехвърли, не тресе и не прекъсва.

''Майсторите'' смениха:

Дюзи (метанови), Ламбда сонда (1-ва), рециклиран редуктор (работи, видях му налагането на диагностика), сменени бутилки преди година (по гаранция), бензинова помпа за високо налягане.
''Майсторите'' не констатираха нищо тревожно при няколкото диагностики които правиха.

С две думи - Не знам брат, какво да ти кажа.
Не съм им висял на главата при диагностиките и ремонтите, така че не гарантирам че ремонтите са качествени, но това са хората които се препоръчват от всички при проблем с метана при VAG.
Последния ''майстор'' ми каза че е възможно и проблема да е от компютъра на колата.
Кодира го или поне така каза около 2 часа без резултат.
Те са във София, аз също.
На ръба съм да я откарам в Порше, че ми е близко или в DAS AUTO.

Надявам се да съм бил изчерпателен и ясен.
Благодаря !




milen4o
Мнения: 33
Регистриран на: Пет 19 сеп 2008 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Passat 1.4 TSI Ecofuel 2009г. Прекъсва на метан за кратко

Мнениеот milen4o » Чет 19 окт 2023 17:19


Здравей, имах същия проблем когато взех моята кола. След няколко неуспешни диагностики я закарах в Порше.
Те ми казаха че е 'забила ламбда сондата ' и те са я ресетнали. Няколко дни след това беше почти невъзможно да се кара колата. После нещата постепенно се оправиха и до сега нямам проблеми.
Успех с намирането на проблема.


Росен Иванов90
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 27 фев 2022 8:03
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat 1.4 TSI Ecofuel 2009г. Прекъсва на метан за кратко

Мнениеот Росен Иванов90 » Пет 27 окт 2023 16:46


milen4o написа:Здравей, имах същия проблем когато взех моята кола. След няколко неуспешни диагностики я закарах в Порше.
Те ми казаха че е 'забила ламбда сондата ' и те са я ресетнали. Няколко дни след това беше почти невъзможно да се кара колата. После нещата постепенно се оправиха и до сега нямам проблеми.
Успех с намирането на проблема.


Благодаря, колега,

Толкова отвися моето питане, че мислех , че съм единственият с този проблем.
Имам само един въпрос, не е задължително да знаеш отговора, надявам се и някой който е по на ''ти'' с диагностиката да се включи.
Аз имам диагностика, гледах и видео как се ресетва сонда.
Дали е желателно аз да си я ресетна или да оставя на Порше да свършат тази работа?
Пък и самата сонда е нова или грешката е записана в самия компютър и ''бъзика'' работата на двигателя ?

П.С.
Ако въобще проблема е от там.


dtony
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 17:24
Автомобил: Passat 7
Двигател: Cdga 2012
Местоположение: София

Re: VW Passat 1.4 TSI Ecofuel 2009г. Прекъсва на метан за кратко

Мнениеот dtony » Съб 28 окт 2023 9:44


Вероятно проблема е в работата на редуктора. Опитаха ли да ти сложат друг след смяната с рециклирания? Аз имах същия проблем и след смяна с нов всичко се оправи.


Росен Иванов90
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 27 фев 2022 8:03
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat 1.4 TSI Ecofuel 2009г. Прекъсва на метан за кратко

Мнениеот Росен Иванов90 » Съб 28 окт 2023 16:46


Здравей колега,
Не, смениха му само карантията.
Нямам идея дали е за нов, защото проблема се проявява само след запалване.
След това си е наред.


dtony
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 17:24
Автомобил: Passat 7
Двигател: Cdga 2012
Местоположение: София

Re: VW Passat 1.4 TSI Ecofuel 2009г. Прекъсва на метан за кратко

Мнениеот dtony » Нед 29 окт 2023 10:35


Редуктора се затопля първоначално, а след това се охлажда от антифриза и затова мисля че след оптималното му загряване след 5 Мин. нямаш проблеми. Друг вариант е водната помпа да създава проблеми, но пък тя ще ги създава и след тези 5 мин.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта